Kezdőoldal » Utazás » Európa » Sartiban mennyien beszélnek...

Sartiban mennyien beszélnek magyarul?

Figyelt kérdés
Ilyenkor nyáron tényleg sok magyar turista utazik oda? Szükséges az angol tudás?
2012. jún. 17. 12:01
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha külföldre utazol, nem számíthatsz arra, hogy majd esetleg találkozol magyarokkal, igen, illik tudni valamilyen idegen nyelven kommunikálni.

Az angol azért jó, mert nagy eséllyel találsz mindenhol olyan embert, aki azt megérti, de persze a legjobb mindig az adott ország nyelvét beszélni.

Megértem, hogy ez lehetetlen, az ember minden nyelvet nem tud megtanulni, de legalább angolul és/vagy németül tudjál kommunikálni, mert arra hiába vársz, hogy mindenhol megértsék a magyart...

2012. jún. 17. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Valóban így van, Sartiban elég sok magyar üdül általában. Vannak olyan éttermek, ahol a pincérek is magyarok. Nekem tavaly volt szerencsém Sartiba látogatni, bár nem ott szálltam meg, hanem valamivel odébb, Toroniban.

Az angoltudás azért szükséges, sosem árt - bár mi találkoztunk vendéglátó helyeken is pár olyan emberrel, akiknek aztán beszélhettél angolul, de azt sem értették. Ám a legtöbben beszélik a nyelvet, és mint fentebb említettem, Sartiban még egyszerűbb a dolgod, hisz tényleg rengeteg magyar van. :)

2012. jún. 18. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! :)
2012. jún. 20. 10:19
 4/5 anonim ***** válasza:

Észak-Görögországba tényleg sok magyar megy nyaralni, és idénymunkákat végezni. Mi Paralián rengetegszer belefutottunk magyar dolgozókba, pl a fánkárusok többsége magyar volt, néhány pincér, ékszerésznél és ruhaárusoknál dolgozók, stb...

Persze azért minimális angoltudás sehova sem árt. De ha nem tudtok semmilyen idegennyelven, akkor is meg fogjátok tudni értetni magatokat, akár kézzel lábbal. Mikor először mentem Görögországba, én is paráztam a nyelvtudás miatt, pláne mikor először mentem Spanyolországba pl, de soha nem volt semmi gond. A görögök sem tudnak perfekt angolul, jobban kéne izgulnod, ha pl Angliába mennél :)

2012. jún. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2012. jún. 26. 14:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!