Kezdőoldal » Utazás » Európa » Segítséget kérnénk. Nyáron...

Segítséget kérnénk. Nyáron barátnőimmel készülünk ki Angliába. London vagy Bradford még nem tudjuk pontosan. Tudnátok leírást adni az angol emberekről? Milyenek? Hogy viselkednek? Mit esznek, isznak? És hogy van náluk az a szokásos teázás?

Figyelt kérdés
Előre is köszönjük :)

#étel #szokás #London #angol #Bradford #angol italok #mit esznek/isznak az angolok
2012. jún. 17. 18:27
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nemrég volt egy hasonló kérdés. ott is megírtam, hogy milyenek az angolok.

" Angliában is olyan emberek élnek mint a világon bárhol.

Vannak akik kedvesek, vannak bunkók, tahók, rendesek, vidámak, elkeseredettek, unalmasak, érdekesek stb..Van aki könnyen barátkozik van aki távolságtartó..Akárcsak otthon Magyarországon.


Semmit nem szólnak ha megtudják,hogy magyar vagy, mert a legtöbb angolnak fingja nincs hogy hol van Magyarország, hogy egyáltalán van ilyen ország.

Ha megpróbálod elmagyarázni hogy hol van akkor jön a szokásos kérdések

- akkor te tudsz lengyelül? Szlovákul?

Kevés angol van akit érdekel a származásod. Ezért nem fognak sem lenézni,sem meglepődni.

Csak megjegyzem, hogy még mindig jobb hogy nem indiai vagy lengyel vagy, mert egyre jobban utálják őket..(rengetegen vannak már)"

Ugyanazt eszik amit mi. Ugyanazt isszák amit mi. Nincs náluk szokásos teázás.. Többnyire csak munkaidőben a szünetben isznak teát vagy kávét. De már nem jellemző hogy minden nap ötkor teáznának. Annyian teáznak amennyien otthon kávéznak

2012. jún. 17. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

köszönöm a választ :)

de én úgy hallottam, hogy különböző ételeket esznek mint mi, például a szalámit sem ismerik :)

2012. jún. 17. 19:05
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

első vagyok.

Ez így nem helyes hogy nem ismerik a szalámit. Ismerik. Vannak olyan ételek amiket nem lehet itt kint kapni és így nem ismerik.PL: Téli szalámit nem ismerik az igaz. A túró rudit sem. De sok olyan étel van amit ők esznek és mi nem ismerjük. Ha kint élsz akkor nagyjából azt fogod enni amit itt kint megfogsz tudni venni.

Mondjuk a mákot mint étel nem ismerik..De sütnek úgy kenyeret,hogy megszórják mákkal.

Vannak magyar ételek amiket nem ismernek..De sok étel lesz amit te sem fogsz megenni mert nincs.

2012. jún. 17. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen! sokat segítettel :)

és akkor a teázás már nincs? szóval akkor isznak teát ha kedvük van?

2012. jún. 17. 22:01
 5/6 anonim válasza:
75%

Igen, akkor isznak, ha kedvük van. De nem ezek a sarkalatos kérdések. Inkább azzal foglalkozz, hogy legyen fejenként minimum négyszázezretek a kezdéshez, az angol menjen társalgási szinten (anélkül az életetek egy szemernyivel sem lesz jobb, mint otthon, sőt, rosszabb is lehet), normális szállásotok legyen (ha Londonban akartok kezdeni, akkor ajánlom a www.londonimagyarok.hu - t, én velük kezdtem anno, nem ígérnek sokat, de azt nagyjából betartják), és ezerrel munkahelykeresés, bankszámlanyitás - ami nem feltétlenül lesz egyszerű -, és NI-szám intézés. Gyorsaságon van a hangsúly, mert itt amúgy is elég sokat tökölnek a dolgokkal, a hivatalnokok nagy része meg semmihez nem ért. Egyelőre ezek legyenek az elsődleges szempontok, nem az, hogy mennyit mosolyognak vagy nem mosolyognak, vagy hogy mit esznek, és mikor isznak teát...

Persze nem kötözködésből írtam, csak jótanács...

Ha kell még segítség, írj nyugodtan: vascsabamail kukac gmail pont com.

2012. jún. 22. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

nem kötekedésnek fogtam fel :)

köszönöm szépen, sokat segítettel.

de egyébként nem lakni szeretnénk ki menni csak nyaralni :)

a költözés csak érettségi után jöhet szóba, addig meg van idők eltervezni mindent :)

de tényleg köszönöm szépen a segítséget:)

2012. jún. 22. 18:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!