Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy Magyarország a világ 23. leglátogatottabb országa, s európai szinten a 13. helyen van?

Figyelt kérdés
2012. júl. 15. 22:01
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

Miért ne lehetne igaz? Horvátországba főleg nyáron mennek a turisták, Budapestre viszont egész évben jönnek.

És Horvátországban egy Budapest-kaliberű város sincs.

2012. júl. 16. 11:47
 12/23 anonim ***** válasza:
41%
Hát tényleg nincs egy olyan undorító mocskos hely Horvátországban mint BP. Szerintem egyébként ez egy false adat. Beszámolják az országon átutazokat is.
2012. júl. 16. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
Budapest a világ egyik legszebb városa, ezt bármely külföldi elmondja, aki járt a városban.
2012. júl. 16. 13:42
 14/23 anonim ***** válasza:
71%

EZ EGY HAMIS STATISZTIKA!

EGY NAGY HAZUGSÁG!!!


Kérdező!

Ha majd egyszer anyukád elvisz külföldre is, akkor látni fogod, hogy ezt csak udvariasságból mondják a külföldiek, hogy Bp. a legszebb!!


Amúgy Horvátországnak egyébként bármelyik tengerparti kisvárosa sokkal szebb!

2012. júl. 16. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

De egy kisvárost ne akarjunk már összehasonlítani egy 1,7 milliós nagyvárossal!

Szerintem nem csupán kedvességből lett Budapest a 7. legidillibb hely az élethez Európában.

Komolyan nem értem, hogy mi ez a Budapest-ellenesség a magyarok részéről! A saját fővárosokat hordjátok le így!

Párizsnak, Londonnak, Berlinnek, Madridnak ugyanúgy vannak lepukkant városrészei, mint itt Józsefváros vagy Kőbánya.

De turisztikai szempontból igenis jelentős ez a város, mert ami érdekli a turistákat (I., V., VI., VII. kerület), azok szépen rendben vannak tartva!

És előfordulhat, hogy valaki kedvességből mondja, hogy Budapest milyen szép hely, de hihetetlenül sokan gondolják azt, hogy "igen, Budapest egy nagyon jó hely".


Egyébként pedig a kérdés nem az adatok megcáfolásáért jött létre, ugyanis azt hiszem, a World Tourism Organization jobban végzi a méréseit, mint Ti.:)

2012. júl. 16. 18:28
 16/23 anonim ***** válasza:
52%
Szerinted BP szebb mint pl Dubrovnik? Tényleg ki kellene mozdulnod budapest határain túlra. És akkor még nem említettem Prágát. De te tudod, ha neked bp a legszebb szíved joga. Én biztos nem teszem be a lábam oda ha nem muszáj.
2012. júl. 16. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

Egy szóval sem mondtam, hogy szebb vagy csúnyább, de azt nem szabad elfelejteni, hogy míg Dubrovnikban mindössze 42 641 fő él, addig Budapesten 1 737 000 fő.

Egy kisebb várost értelemszerűen könnyebb rendben és tisztán tartani, mint egy ilyen hatalmas világvárost.


Prága valóban gyönyörű hely, nem véletlenül tartják Budapest egyik fő riválisának, bár ott is jóval kevesebben élnek (1 262 106 fő), mint itt.

De ettől függetlenül senki sem kérdőjelezte meg a szépségét, több turista megy oda (évi kb. 4,1 millió turista), mint Budapestre (évi kb. 2,7 millió turista).


Visszatérve a kérdésre: akkor sem lehetetlen (sőt, nem csalás) az, hogy Magyarország a 23. leglátogatottabb ország a világon, hogy Ti váltig ezt állítjátok.

2012. júl. 16. 19:51
 18/23 anonim ***** válasza:
85%

Budapestről az átlag turistának halvány lila gőze sincs arról hogy miket lát és miket láthat: [link]


Különben én elhiszem nem csak a felmérésnek, de akárki másnak is, hogy ennyi turist jön Magyarországra, ha látnám őket. Összehasonlításban mondjuk ha lemégy a horvát tengerpartra, szinte csak lengyel, magyar, szlovák, német szavakat hallassz, itthon meg a Balatonnál, a fürdőkben, Pesten meg a fesztiválokon lézeng néha egy-két külföldi turista. Az autópályán persze rendszeresen látni török, román, ukrán, szerb autósokat, ám ők nem turisták, csak átutazók (esetleg egy éjszakát töltenek el itt), ezért feltételezem, hogy a felmérés hibás. De mondom, nekem be lehet bizonyítani az ellenkezőjét is, csak nem látom sehol azt a turistaárdatot és a belőlük származó pénzt, ami állítólag ide érkezik.

2012. júl. 16. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

Hát, én nem tudom, te melyik Magyarországon élsz, de ez érdekes.

Én akárhányszor lent vagyok a Balatonon, több német szót hallok, mint magyart, osztrákok és németek tömege érkezik minden nyáron.

Budapesten meg végképp, hihetetlen mennyiségű német, osztrák, olasz, francia és újabban ázsiai (gondolom kínai és japán) turisták lepik el a várost. Nyilván nem a külvárosokban, de én a barátaimmal sűrűn járok fel pl. a Gellért-hegyre, ahol a látogatók kb 20%-a, ha magyar, a többi mind külföldi.

Mindegy, erről nem szeretnék vitát nyitni, mert attól, hogy a (főleg vidéki) magyarság utálja a SAJÁT fővárosát, tény, hogy egy gyönyörű világváros. Csak hogy ne az legyen, hogy az én véleményemre kelljen adni:

[link]

2012. júl. 17. 00:27
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

"Budapesten meg végképp"

"Budapestre (évi kb. 2,7 millió turista)."

"2011-ben 10 millió turista jött Magyarországra"


Oké, de hol a maradék több mint 7 millió ember? Annyian nem férnek el a Balatonnál, fesztiválra sem tudnak annyit fogadni. Én is nagyon jól tudom, hogy Budapest a legfőbb turistralátványosság, épp ezért furcsállom, hogy akkor hol van az a sok turista Budapesten kívűl, mert a te adataid alapján oda csak 2,7 M ember megy az összesből (gondolom van valami forrásod rá).

Ez olyan mint ha irigységgel vádolnál minket, pedig én lennék a legboldogabb, ha tényleg ennyi turista jönne az országbam csak nem látom őket sehol, pedig üdülőtelepülésen lakom jó magam is, konferenciákra jönnek néha külföldiek meg alkalmanként egy-két kalandvágyóbb holland vagy brit téved erre (igaz, itt inkább a helyi turizmusra szakosodtak), de a közlekedés sem indokolja ezt az állítólagos 10 M-s számot, hiszen ha olyan sok turista érkezne nem megy csődbe a MALÉV és virágozna a MÁV a sok érkező utastól.

2012. júl. 17. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!