Kezdőoldal » Utazás » Európa » Milyen város London?

Milyen város London?

Figyelt kérdés

Milyen város London?

Főleg most olyanok írjanak akik már hónapokat vagy éveket töltöttek kint!

Mindenre kíváncsi vagyok:Angolok természetére,bevándorlókra,kajákra,időjárásra,mennyire tudnak az emberek megélni a fizetésükből stb..

És még valami ha huzamosabb ideig Londonban dolgoztatok akkor hol laktatok,London vmelyik külvárosában vagy vidéken?



2012. aug. 13. 19:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
77%
Ahogy az olimpiát néztem, a fehér ember már kihalóban van ott.
2012. aug. 13. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
84%

Én csak 6 hónapot éltem Londonba,majd vidéki városba költöztem. Lassan 6 éve élek egy angol vidéki városban.

Mindenkinek más az élménye Londonról. Nekem az első amit tapasztaltam,hogy

zsúfolt,és olyan koszos..Meg büdös van..(ami ugye nem csoda)

Nagyon sokan élnek Londonban,és engem meglepett,hogy tősgyökeres budapestiként sok olyan dolgot tapasztaltam ami Pesten már kellemetlen volt.

Pl: Annyi idegen ember van,hogy jóformán senki nem foglalkozik senkivel. Mindenki rohan,szinte fellökik egymást. Rengeteg bevándorló van,és annyi paki, indiai hogy már-már úgy éreztem cigányok között élek..

Az időjárás pocsék..Hol jó idő van,és sétálsz egy pólóban,majd hirtelen szarrá ázol. Mire kinyitod az esernyőt már el is állt az eső.. Mondjuk az időjárás nem csak Londonban ilyen.. Angolokkal alig találkozol (legfeljebb a munkahelyeden) mert az angolok többsége inkább vidéken él. AZ élet Londonban a legdrágább. A szállás is drága, szóval minden. Én amióta vidéken élek, sokkal jobban megélek a pénzemből mint Londonban. Londonban létminimumi fizetésből nem nagyon lehet megélni..(vidéken igen)

2012. aug. 13. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Jó kis város.

Like az 1-esnek.

Amúgy meg nem annyira durvák a "színesek",mint mondjuk Párizs bizonyos negyedeiben.

2012. aug. 13. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Na igen!

Én csak egy hetet voltam Londonban,de tesómnál laktam Sheppey Island-en.

Ennyi idő alatt épphogy végig tudtam futni a nevezetességeket,nem többet.

Minden nap mégig utaztam Kelet-Londonban,de azt hittem vhol Afrikában vagyok,fehér ember szinte nem is láttam itt.

Amúgy ezeken a környékeken estefele szokott lenni balhé?

Főleg ha fehér ember téved ide?

2012. aug. 13. 20:08
 5/13 anonim ***** válasza:
54%
Biztos szokott. 1-2 éve egész Londont feldúlták, meg felgyújtották a négerek. Az angolok csak maguk alatt vágják a fát ezzel a nagy liberalizmussal.
2012. aug. 13. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
30%
Jó. Sok a fekete, és? A legtöbb normális, én csak este láttam ilyen "fura" alakokat, taxival mentem haza és kint meg egy csoport fekete ment bulizni a ruházatukból ítélve, üvöltöztek egymással, meg nem voltak már szomjasak... És ez a belváros környékén volt. Na mindegy, a lényeg hogy napközben, hacsak nem vagy rasszista barom, nem zavaróak egyáltalán. Nem olyanok se a feketék, se az arabok mint itthon a nem idén barnultak. Én London külvárosában, de jó környéken laktam, ott pl. a legtöbb ember brit volt (vagy német). Egyébként meg rendesek és barátságosak a londoniak, nekem kicsit túl barátságosak is. Pl. buszon, megállóban én nem szívesen állok le beszélgetni idegenekkel, de ha ketten voltunk csak, akkor tuti hogy elkezd nekem magyarázni a másik, hogy itt mindig késik a busz, vagy hogy milyen meleg van mostanában, stb. Legalábbis az idősebbek. Persze még mindig jobb, mintha bunkók lennének és folyton zsörtölődnének. Alapból jobbkedvűnek tűnnek ott az emberek. A kaja nem rossz, desszertet viszont nehéz jót találni, én majdnem egy évet voltam kint, ez idő alatt csipszet ettem folyton, mert nincs más ami jó... Az időjárás nekem megfelelő volt, kicsit sokat sütött a nap, azt hittem többet esik majd és lesz beborulva, mert én a borult időt jobban szeretem (nem bírom az erős fényt, a napsütést ki nem állhatom, a szobában sem kapcsolom fel soha a nagylámpát). A kinti Tesco nem tetszett, mert a termékek 90%a teszkó gazdaságos. A jó kis márkákat amiket szeretek, nehéz megtalálni, inkább kisebb boltokban vásároltam.
2012. aug. 13. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
70%
Fő.
2012. aug. 13. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem tetszik London. Bárki bármit is mondd, nekem itt volt eddig legegyszerűbb az érvényesülés. Az meg hogy a létminimumból nem nagyon lehet kijönni Londonban, abban van valami, de pont ezért normális nyelvtudással és szakmával kell kijönni és akkor nem kell létminimumért gürizni!
2012. aug. 13. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
51%

Basszuskulcs ez már egy vicc, hogy akárhányszor egy Londonról szóló kérdés előkerül mindenki a feketékkel jön.

Na ilyenkor az összes honvágyam elmúlik egy szempillantás alatt. Hát hogy a fenébe lehet ilyen légkörben élni? Hihetetlen.


A városról: imádom. Olyan élet van, hogy Budapest egy százfős falu hozzá képest. Rengeteg program, rengeteg lehetőség. Megunhatatlan hangulata van a városnak. Én a külvárosban élek, bár sokak szerint ez már nem is London, de mivel kijön ide a földalatti szerintem még az. Az angolok természete egész kellemes, főleg egy-egy hétvégi partyban. Legenda, hogy lenézik a külföldieket, én legalábbis nem tapasztaltam. Az az igazság, hogy sok bevándorló, főleg a kelet-európaiak elszigetelik magukat az "őslakosoktól", kialakítják a saját kis közösségüket és úgy élnek, mint odahaza. Szerintem ők találják ki ezt a "lenézős angolok" dumát, pedig meg se próbálnak kapcsolatba kerülni velük. Talán van is benne igazság, de valljuk be senki nem nézné jó szemmel ha a saját országában egy kis-Lengyelországot építene fel pár bevándorló. Kajákról nem lehet mit mondani, óriási a választék. Tipikus angol kaja talán az english breakfast, ami nagyon finom, bár nekem kicsit sok reggelre. Időjárás tűrhető, nekem nagyon bejön, hogy nincsenek szélsőségek, vagy csak nagyon ritkán. Az esőbe pedig nem halt még bele senki, mellesleg szerintem nagyon jól áll Londonnak az eső, és ezt kevés város mondhatja el. Fizetésből egész jól el lehet lenni, szerencsére én nem a minimumon tengődök, bár azt se mondanám, hogy jól keresek. Mindenesetre tudok félre rakni annak ellenére, hogy nem spórolok. Egyébként október végén lesz két éve, hogy kint vagyok.

2012. aug. 13. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Na ezt a buszmegállóban megszólítást én is észleltem. Ellenben a földalattin még csak nem is néznek az emberek egymásra, nyilván mert ott a reggeli csúcsban néha elég intim közelségbe lehet kerülni bárkivel. Fülhallgató be, iPad a kézben aztán jóéjszakát.
2012. aug. 13. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!