Kezdőoldal » Utazás » Európa » Milyen város London?

Milyen város London?

Figyelt kérdés

Milyen város London?

Főleg most olyanok írjanak akik már hónapokat vagy éveket töltöttek kint!

Mindenre kíváncsi vagyok:Angolok természetére,bevándorlókra,kajákra,időjárásra,mennyire tudnak az emberek megélni a fizetésükből stb..

És még valami ha huzamosabb ideig Londonban dolgoztatok akkor hol laktatok,London vmelyik külvárosában vagy vidéken?



2012. aug. 13. 19:21
1 2
 11/13 anonim válasza:

Szia !


En ot eve elek itt es imadom. Teljesen mas vilag, az embereknek mas itt a mentalitasa mint otthon. Utalok is neha Magyarorszagra latogatni. Ez a fekete duma hulyeseg, en ritkan latok feketet, angolok kozott elek es megsem kellett ehhez videkre mennem. Vannak reszek ahol inkabb feketek laknak meg indiaiak, dehat nem oda kell koltozni. A kajat imadom, jobbakat eszek mint otthon, sot, miota kint vagyok az eves az egyik hobbim. Az ido teljesen jo, az csak sztereotipia, hogy itt sokat esik meg kod van. Ha esik is akkor sem ugy esik mint Magyarorszagon. Az a rendes eso itt Londonban ritka. Ha esik akkor inkabb olyan permetszeru mint a zuhany.

2013. jan. 19. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Londonról először is azt kell tudnod, hogy nagyon tág fogalom. Rengeteg arca van, méretéből adódóan.


Én belső-Londonban élő egyetemista vagyok. Őszintén szólva én nem igazán tudtam megszokni. Nem tartom szépnek. Mindig az az érzésem valahogy, hogy az angolok egyáltalán nem törekednek a szépségre, legfeljebb a praktikusságra. A sok vörös téglás épület, barna sorház, fekete korlát, szűk utca, magas épület engem eléggé lehangol. Azt tapasztalom, hogy az utcák többsége szoros, keskeny, és hiába nagyon nagy a területe, (itt továbbra is belső-Londonról beszélek), valahogy sehol sem érződik tágasnak, komfortosnak. Nincsenek olyan terek, nagy, nyíltabb területek, ahol jól körül lehet nézni, amik egy perspektívát adnának a városhoz. Jó példa erre a Szent Pál-székesegyház, aminek a nagysága valahogy nem igazán tud érvényesülni, mert nincs körülötte elég tér. Budapest sokkal "szellősebb", nagyobbak a terek, szélesebbek az utcák, és nem nagyon lehet benne "elveszni" az épületek között, mert minden olyan blokkot, ahol keskeny utcák vannak, széles főutak határolnak. Belső-London ehhez képest számomra egy labirintus, mindenütt egyformák az utcák, egyik szűk utcából a másikba mész, nincsenek "szünetek". A Duna-part nyíltsága, a Duna által uralt nagy tér szinte egész Budán érvényesül. A budai hegyek meg változatossá teszik a tájat. Itt én, nagy parkok ide vagy oda, a zöldet is hiányolom. No és a hegyeket. Az időjárást sem tartom túl szerencsésnek, én jobban örülök, ha télen nagyon hideg, nyáron nagyon meleg van, mint ha egész évben 0-25 °C között mozog a hőmérséklet. Ami engem az esőnél sokkal jobban zavar, az az állandó felhős ég. Részben emiatt, részben mert magas épületekkel vagyok körbevéve, szinte soha nem látom a Napot. Összességében elég hidegnek, kényelmetlennek érzem.



Az emberekről: valóban rengeteg a külföldi. Egyes munkákat szinte kizárólag bevándorlók végeznek (takarítás, bolti eladó, kétkezi munkák, stb). Nem érzem az angolokat bunkóknak, sokkal jobban zavar a "kötelező" udvariaskodás. Hogy állandóan megkérdezik, hogy hogy vagyok, akkor is, ha életemben egyszer találkoztam az illetővel és azt se tudja, ki vagyok, mi vagyok, akkor is, ha elszaladunk egymás mellett, miközben nincs időnk válaszolni egymásnak, és tudom, hogy nem érdekli a válasz, csak köszönés helyett kérdezi. Nem tudom, én ezt sokszor baromi kínosnak érzem.



A kaja viszont szerintem nem olyan rossz, mint mondják, én kellemesen csalódtam. Igaz, normális levesük nincs, és eléggé a fantáziátlanság jellemzi a konyhájukat, mintha életükben nem kísérleteztek volna.

2013. febr. 22. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszokat.

Én tavaly nyáron voltam kint de Londonba csak 3 napot tudtam lenni.

Pont akkor volt a királynő jubileuma és a rengeteg ember miatt a környező városokba mentünk el.

Hideg és esős idő volt,csak nyári cuccokat vittem,mivel június volt ezért a franc se gondolta hogy olyan hideg lesz.

A három nap alatt csak gyorsan végignéztem a nevezetességeket de sokat időhiányában nem láttam.

2013. febr. 22. 19:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!