Kezdőoldal » Utazás » Európa » H londonba szeretnek dolgozni...

H londonba szeretnek dolgozni mint pl. au pair akkor szukseges penzt kuldeni western unionon? Mindeki igy csinalja vagy atveres ez?

Figyelt kérdés
2012. szept. 7. 08:42
 1/9 anonim ***** válasza:
Átverés! Méghozzá az átverés legismertebb módja! Semmire sem kell neked fizetned a családnak!
2012. szept. 7. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem igazán értem a kérdést. Kinek kell küldeni pénzt?? Miért kell küldeni??

Javítsd ki ha rosszul értelmezem.

Ajánlottak neked au-pair állást. Ahhoz, hogy tudj dolgozni az illetők kérik hogy bizonyos pénzt western union keresztül utalj át nekik. Még munkakezdés előtt. Így van?? Mégis mi okból? Mit mondtak miért kell pénzt utalni??

Papírok ügyintézéséért?? Hiszen azt teljesen ingyen megoldható. Szállásdíjért?? Hiszen az Au-pair munka lényege hogy bár kevés pénzt kapsz( zsebpénzt) de a szállásodat, kajádat állja a család. Akkor minek a pénz??


ARANY SZABÁLY! A munkáért neked fizessenek, és ne te fizess! Ha már pénzt kérnek előre, akkor az átverés.

2012. szept. 7. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
furán hangzik
2012. szept. 7. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
ugy van pontosan hogy pl.az anyukam kuldjon az en nevemere penzt 500GBP mert annyi van eloirva allitolag hogy az elso fizetesig megtudjak elni,es en ha ott leszek felveszem a penzt,csakhogy mire odaernek szerintem felvennek az en nevemben van nyomtatvanyom is csak egyedul nemtudom eldonteni hogy az igaz vagy hamis ha esetleg tudnal segiteni h megnezned szivesen atkuldom neked az emailcimedre ha privatban megadod!koszi!
2012. szept. 7. 11:25
 5/9 anonim ***** válasza:
Ez átverés. Ha meg akarsz élni az első fizetésig, akkor viszel ki magaddal pénzt, nem kell semmilyen előre utalás sehova. Ráadásul az au pairt elvileg eltartják, kap szállást, kaját, mindent, nincs is szüksége annyi pénzre, ha nem akar agyba-főbe költekezni. Bőven kibírja az első fizetésig, hogy addig nem jár el szórakozni, hanem inkább minél több időt a családdal tölt, hogy összeszokjanak a gyerekekkel.
2012. szept. 7. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Azt ugye kiszámoltad, hogy ez mennyi pénz? Kb. 170-180 ezer forintról van szó. Ha jól tudom, Angliában általában hetente adják a fizetést. Mire kell neked szerintük ennyi pénz egy héten keresztül, amikor adnak ennivalót és szállást is? De még ha havonta adják is a fizetést, akkor is sok. Egy átlag au pair fizetés heti 60 font körül van, de lehet, hogy még ezzel is sokat mondok (én nem ott voltam au pair, hanem Spanyolországban, és a fizetésem 70 euró volt hetente, ami ott kifejezetten jónak számít). Téged jól át akarnak verni, jobban tennéd, ha utánaolvasnál ennek az au pair programnak, hogy hogy működik. Itt van egy pár infó meg linkek: [link]
2012. szept. 7. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Ez régi, szakállas trükk. Kérnek, hogy utald át a a pénzt rokonnak, ismerősnek, és hogy megbizonyosodjanak róla, hogy valóban átutaltad, arra kérnek hogy a feladó és a címzett nevét, illetve a tranzakciós kódot vagy valami beszkennelt nyugtaszerűséget mutass nekik e-mailben. És hopp már szaladnak is egy Western Union-hoz felvenni a lóvét és csókolom. Egyébként a kapott e-mailek alapján ki lehet deríteni általában, hogy milyen IP címről küldték, meg lennék lepve, ha Londonból.
2012. szept. 7. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

ma 09:37 vagyok


Téged be akarnak csapni.

1. Ha fizetésig meg kell élned akkor viszel magaddal pénzt.

Mondjuk nem árt ha van nálad egy kis pénz


2. Au-pair: Ez azt jelenti hogy egy családnál fogsz élni. Vagyis INGYEN fogsz lakni egy szobában, és INGYEN fogsz kapni ennivalót tőlük. Majd ha 1 hónapot vigyáztál a gyerekre /gyerekekre akkor kapsz "fizetést".


3. Első hónapban nem is igazán fogsz pénzt költeni, mert jóformán csak ismerkedni fogsz a hellyel.


Szóval a szöveg hogy utalj át pénzt az nagy becsapás..

2012. szept. 7. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
JA! és 500 GBP sok neked. Hiszen Au-pairként hetente adnak pénzt. Általában 60-100 GPB.
2012. szept. 7. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!