Kezdőoldal » Utazás » Európa » Szerintetek Németországban...

Szerintetek Németországban tudnél élni angol nyelv-vel?

Figyelt kérdés
Most angliában élek, de kezdem úgy érezni nem tetszik annyira mint németország. Speciális munkám van és nem igen kell közben beszélni. A német szakszavakat amiket a munkám közben használnék tökéletesen ismerem, de ezen kívül egy kukkot sem tudok. Szerintetek el tudnék boldogulni angolul ott??? Nyílván rá állnék hogy gyorsan megtanúljak valamennyire, de mindig alapból az angol áll a számra.

#Anglia #Németország #angolul vagy németül
2012. okt. 21. 11:07
 1/4 anonim ***** válasza:
Tapasztalatom szerint nem állnak veled szóba csak angollal! Turistaként oké, de ha dolgozni akarsz, akkor kell a német! Én is csak kapcsolatok alapján kaptam olyan állást, ahol elég volt az angol. Most már Angliában vagyok, itt legalább értem amit mondanak és rendes munkám van, nem érzem magam kívülállónak a nyelv miatt. A németeknél minimálisan értettem a dolgokat, emiatt sok mindenből kimaradtam.
2012. okt. 21. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Malats válasza:
Szerintem keress Angliában nyelvtanulási lehetöséget, és ha már tudsz társalgási szinten beszélni, akkor válts. Nem szivlelik a németek ha nem tudod a nyelvet, legalább értés szinten. No meg te sem éreznèd jol magad.
2012. okt. 21. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Németországba csak német nyelvtudással menj! A németek legalább annyira kényesek erre, mint a franciák.

Meg alapból is: semmit nem tudnál elintézni a mindennapokban német nélkül.

2012. okt. 22. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A németek beszélnek angolul, szóval az nem igaz h semmit nem tudna elintézni! Nem úgy van mint Mo-n, hogy csak minden második üzletben beszélnek angolul. Ott ált akárhova bemész akkor értik az angolt. (Ez amúgy Stockholmban is így van. Én nagyon meglepődtem, hogy 1 hét alatt egy darab embert sem találtam aki ne beszélt volna angolul, vagyis 1 ember volt a több százból, de az a vicc h ő nem is svéd volt hanem bevándorló)

A kérdés az h tudnál e egyáltalán munkát találni? Ha igen akkor hajrá, ha meg nem akkor előbb tanulgasd a németet. Most itt sztem senki nem fog álláshirdetéseket böngészni helyetted, h van e ilyen állás, ezt csak te tudod megtenni, de a hétköznapi életben sztem boldogulnál az angollal.

Természetes h az angol áll a szádra, de ha egy ideig ott élnél és tanulnál németül akkor a német állna a szádra egy idő után.

2012. okt. 24. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!