Kezdőoldal » Utazás » Európa » Angliában élő magyarok, az...

Angliában élő magyarok, az adózás kint hogy megy?

Figyelt kérdés

Sziasztok:) Már majdnem 4 hónapja vagyok kint Angliában, munkám is van, a First Call Agency által.

1. Csak ott self employment vagyok és nem tudom hogy akkor most hogy kell adózni?

2.Meddig kell beküldeni valami papírt?

3.És mennyit vonnak le a fizetésemből?


4.És teszem azt fel, ha időközben találok egy normális nem agency-s (contract-os) állást, akkor hogy kell bevallani az adót?


Szívesen várom a tanácsokat és válaszokat, és előre is köszönöm mindenkinek az idejét:)



2012. okt. 21. 13:17
 1/5 anonim ***** válasza:

Te neked nem kell foglalkoznod az adóddal hacsak nem vállalkozó vagy. Te jelenleg a First Call Agency dolgozója vagy. Ők intézik neked a dolgokat. Mivel Angliában márciusban van az évlezárás, majd ők mindent elküldenek az adóhivatalnak. Te majd később megfogod kapni a papírt amit el kell majd tenned.

Ha új munkahelyre mész akkor a First Call Agency átadja az összes papírt amit az új cégnek le kell adnod, és onnantól ők intéznek mindent.

2012. okt. 21. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
de a first call-nál vállalkozó vagyok...ezért is kérdezősködök ennyit az adózásról
2012. okt. 21. 14:54
 3/5 anonim ***** válasza:

1. ha agencynél vagy, akkor nem vagy vállalkozó.


2.ha olyan agency, mint nekem a fordítóiroda, hogy megbízásos szerződéses, akkor be kell jelenteni az adóhivatalnál, hogy self employed vagy, és kell kitölteni self assessment-et. csinálhatod online. az kiszámolja neked, hogy mennyi az adó.

2012. nov. 25. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
de én nem töltöttem ki semmilyen papírt....
2012. dec. 2. 14:40
 5/5 anonim ***** válasza:

akkor tisztázzuk: először is, olvasd el a first agencynél kitöltött szerződést. abban benne lesz, hogy most self employed vagy-e, vagy nem. ha nem, akkor ők fizetik az adót, neked nem kell semmit se tenned, úgy kapsz tőlük fizetést, hogy levonták, amit kell. ja, jut eszembe, kaptál már fizetési papírt? mert azon rajta lesz, ha ők vonják.

ha nem kapsz fizetési papírt, hanem te küldesz nekik invoice-ot, akkor self employed vagy. ekkor kell kitölteni a self assessmentet.

[link]


az előző adóévre, tehát most a 2011-2012-esre (ez tartott 2012 április 5.ig) de ehhez regisztrálni kell az hrmc weboldalán.


ha közben találsz nem agencys állást, akkor ki kell majd töltened ott egy p46-ot, vagy ha ez a first agencys nem self employed, akkor kapsz egy p45-ot, mikor onnan lelépsz. ez alapján az új munkahely tudja alkalmazni a megfelelő tax code-ot (vagy, ha az adóhivatal küld nekik értesítést, akkor az alapján.) akkor már neked nem kell majd bevallani (hacsak nem maradsz meg self employedban is. ha igen, akkor csak az arra eső jövedelmedet kell bevallani, a többit a munkahely intézi, azzal neked nincs dolgod.

2012. dec. 2. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!