Kezdőoldal » Utazás » Európa » Angliába utazom, nyelvi...

Angliába utazom, nyelvi szinten alapot tudok csak? (lent)

Figyelt kérdés
Sziasztok! 16 éves lány vagyok, 2 hónap múlva Angliába költözünk. Általános suliban németet tanultam, ez a második évem gimnáziumban, angol nyelv eddig elég gyengén megy. Kicsit félek Angliától, mi igaz abból ha valaki kimegy hamar elsajátítja az angolt? Tehát hogy külföldön ahol anyanyelvű angolosok vannak azok közt jobban elsajátítod a nyelvet. Vagy esetleg hogy tudnám addig is fejleszteni magam angolból?
2012. okt. 23. 22:35
 1/1 anonim válasza:
100%
Szia!En is 14 eves lany vagyok es mar 8 honapja kanadaban lakok,szoval tudom mit erzel mivel en sem voltam jo angolbol.Az igaz amit mondanak csak mindenkinel tobb vagy kevesebb ido kell hogy elsajatitsa.Termeszetesen konnyebb ugy elsajatitani az angolt ha krulotted mindenki angol.Nagyon egyszeru de megis hasznos dolgokkal tudod fejleszteni az angol tudasodat,peldaul figyelmesen halgass angol zenet es utana nezd meg a szoveget hogy mennyit ertettel meg,biztos van vmi kedvenc sorozatod vagy filmed amit csak magyarul neztel meg,most nezd meg angolul es angol felirattal.Azert jobb ha angolul es angol felirattal nezel egy sorozatot vagy filmert mert ha nem erted mit mond akkor csak leallitod es megkeresed a szo jelenteset a neten.Sajat tapasztalatbol mondom hogy majd megfogod szeretni angolul nezni a filmeket,sorozatokat.Amikor mi kikoltoztunk elejen nem ertettem az angolt mert vannak akik gyorsan beszelnek meg van akinek akcentusa van es nehez megerteni,de semmi baj csak kerd meg hogy mondja elmegegyszer.Amugy meg gondolj bele hogy milyen lehetoseged van mert megtanulod az angolt, megtanulod a vilag nyelvet.Tapasztalatbol mondom hogy egy 8 honap mulva amikor beszelsz egy magyar emberhez sokszor angol szlenget raksz bele :) Meg gondolj bele h milyen jo lesz amikor vissza mesz 1-2 ev mulva Mo.-ra es teljesen profin tutsz angolul mig a barataid alig tudnak beszelni angolul.Remelem segitettem vmit! :) Elore is sok sikert majd! :)
2012. okt. 23. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!