Kezdőoldal » Utazás » Európa » 2 gyermekkel Németországba?...

Csernag kérdése:

2 gyermekkel Németországba? De hogyan?

Figyelt kérdés

Németországba szeretnék kiköltözni és szerencsétpróbálni 2 gyermekemmel. Az egyik 9 a másik 3 éves.

Egyedülálló anya vagyok és dolgozni szeretnék.

Igazából információkat szeretnék kapni a szociális támogatásokról és hogy igényelhetek e ott bármilyen segítséget akár lakást akár anyagi támogatást illetően?


2012. dec. 10. 22:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nem akarom kedved venni, de két gyerekkel egy ilyenbe belevágni elég nagy bátorság.
2012. dec. 10. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
84%

"Igazából információkat szeretnék kapni a szociális támogatásokról és hogy igényelhetek e ott bármilyen segítséget akár lakást akár anyagi támogatást illetően?"


Nem akarok csúnyát írni, de... NE CSINÁLD EZT. még itthon vagy, még egy büdös fillért nem tettél bele a német közösbe, de neked már az ottani segílyke számít?! Persze, pont erre van ott szükség, egy kétgyerekes, kelet-európai bevándorlóra, akinek ingyen lakás, ingyenes ellátás, meg magas összegű segély kell. Esetleg ha szépen kéred, lehet, hogy Breitling órát és Versace ruhákat is kiutalnak. Ingyen. Tényleg.

2012. dec. 10. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha ezt úgy gondoltad, hogy kiutazol a két gyerekeddel és azt várod, hogy rögvest lakást és segélyként többszáz eurót kapsz, akkor el kell keserítselek...


Németországban is csak többéves munkaviszony után kaphat valaki szociális segélyt! Munkahely kell ahhoz is, hogy egészségügyi biztosításod legyen...


Nekem a barátnőm él Németországban két kisgyerekével (gyerekei apja egy német állampolgár, de nem élnek együtt, gyerektartást kap a két gyerekre), és bizony elég sokat panaszkodik, mert Németországban egészen másképp működik az óvoda (vagy délelőtt, vagy délután) és elég sokba kerül, ráadásul vinni kell az ennivalót, mert ott nem adnak a gyerekeknek...


Szóval, ha dolgozni akarsz a gyerekek mellett, akkor kénytelen leszel bébiszittert fizetni még amellett is, ha a kicsi oviba fog járni...


Barátnőm kapott egy szociális bérlakást, de ő akkor már 6 éve élt Németországban és többéves munkaviszonyt tudott felmutatni, a gyerekei is német állampolgártól születtek...


Itthon sem könnyű egy egyedülálló anyának, de külföldön még nehezebb, mert ott nem számíthatsz senki segítségére, itthon itt vannak a szüleid, rokonaid, ott senki...

Ha pár év munka után kapsz egy szociális bérlakást, annak fizetned kell a rezsiszámláit (villany, gáz, víz, stb.), azt a segélyből nem fogod tudni kifizetni!...


Ha van kinn Németországban ismerősöd, aki pár hónapra befogad a lakásába és segít munkát találni, akkor utazz ki EGYEDÜL!... 1-2 év német munka után kiviheted a gyerekeket, akkor már segíteni fog a német állam...


Ja, és Németországban úgy találsz munkát, ha tudsz németül és van valamilyen szakmád.

2012. dec. 11. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Ott még kevésbé adnak pénzt a semmire, mint itt, mert jobb a rendszer.

Nincs rá túl sok esély.

2012. dec. 11. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
84%

A gyerekeknek jó lenne, több a lehetőség, mint itthon, és a német nyelv is fontos. Több ismerősöm csinálta ezt.


De azt nem tudom, hogyan gondoltad, hogy majd szociális támogatást kapsz? Miért adna nektek a német állam bármit is? Gondolkozz már kicsit... Nekik nincs szükségük még több eltartottra, van sajátjuk is bőven.

Akkor menj, ha van munkád, és van MIRE menned.

2012. dec. 11. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
100%

Hát igen, ez a magyar mentalitás. Rögtön csak a szociális segélyekről érdeklődik az ember.


Német nyelvtudás megvan? Neked és a gyerekeknek is?

2012. dec. 11. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Elöször kellene kinn egy BIZTOS munkahely hivatalos szerzödéssel, ott egy bérelt lakás (legalább 2 sobás, mert kisebbet nem adnak ki egynél több embernek), annyi megspórolt pénz, amiböl meg tudtok élni legalább 3-4 hónapig, a gyerekeknek elöre lefixált iskolai illetve óvodai hely.


Ha már több év munakviszonyod van és befizettél a szociális rendszerbe, akkor leszel bármilyen segélyre jogosult - de az sem igazán sok, neked (mint felnött nönek) max. 345 euro jár.


Az egyetlen, amit kaphatsz - feltéve, hogy van munkaviszonyod -, a gyerekek után Kindergeld, ami a családi pótléknak felel meg.


Nem tudom, hogy képzeled, hogy bárhol adnának egy külföldi munaknélkülinek bármit is csak a két szép szeme kedvéért. Elöször kell betenni a közösbe és csak utána lehet bármit is elvárni. De a külföld (mindegy, hogy Németország vagy más) nem jótékonysági intézmény, munak nélkül senki nem kap semmit.

2012. dec. 11. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

"Nem tudom, hogy képzeled, hogy bárhol adnának egy külföldi munaknélkülinek bármit is csak a két szép szeme kedvéért. Elöször kell betenni a közösbe és csak utána lehet bármit is elvárni."


Lehet, hogy azért gondolja így, mert itthon nem így van... sajnos :(

2012. dec. 11. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Itthon is igy van, utolso, ha nem dogloztal, nem kapsz semmit....
2012. dec. 11. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
Sok sikert nektek! Még mindig te vagy a jobbik eset akik megpróbálnak elmenni ebből az ellehetetlenített országból mint akik várnak a csodára és a panaszkodáson kívül mást nem tesznek. De ismerős nélkül nem könnyű, pláne egyedül. Ismerősöm 3 gyerekkel mentek most ki, persze ott a férj. Mi most költözünk Ausztriába, nem messze 60 km-re a határtól, itt vannak olyan támogatások, pl. nyelvtanfolyam+havi 500Euro magyaroknak, csak osztrák cím kell és bejelentkezni a munkaügyi központhoz. A férjem kinn dolgozik , mi a gyerek után már onnan kaptuk a családi pótlékot, és én is igényelhettem onnan a Gyest pedig én nem dolgoztam soha kinn még. Sztem nem kell olyan messze menned a jobb élet reményében.
2012. dec. 14. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!