Kezdőoldal » Utazás » Európa » 2 gyermekkel Németországba?...

Csernag kérdése:

2 gyermekkel Németországba? De hogyan?

Figyelt kérdés

Németországba szeretnék kiköltözni és szerencsétpróbálni 2 gyermekemmel. Az egyik 9 a másik 3 éves.

Egyedülálló anya vagyok és dolgozni szeretnék.

Igazából információkat szeretnék kapni a szociális támogatásokról és hogy igényelhetek e ott bármilyen segítséget akár lakást akár anyagi támogatást illetően?


2012. dec. 10. 22:49
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Először is szeretném megköszönni a segítő válaszokat!

Azoknak a gusztustalan IGAZI MAGYAR mentalitással rendelkező " mész mán ki ingyen éni" embereknek pedig üzenem, hogy a rosszindulatukat adományozzák családi köreiken belülre. Még szép, hogy dolgozni megyek ki. Eszembe sem jutott, hogy segélyböl kezdjek neki. De nagyon fontos tudni, hogy mire számíthatok 2 gyerekkel egy idegen országban ha már sajátom hagyna éhenhalni.

2012. dec. 15. 08:03
 12/14 anonim ***** válasza:
Sajnos az idegen ország is hagyna éhen halni. :(
2012. dec. 15. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Kedves Utolso!Ez nem igaz... Egy fejlett Nyugati orszagban,mindent megkapsz,HA dolgozol! Igenis kapsz segitseget,legalabbis Angliaban.2 gyerekkel koltoztem ki,ferjem dolgozik,nem is keres rosszul,es miutan lemondtam otthon minden tamogatast,itt felvehettuk,csak kicsit nagyobb az osszeg erteke. En meg itthon vagyok a gyerekekkel,es kapunk csaladi potlekot, lakhatasi tamogatast,es a gyerekek utan is kapunk.Es a ferjem dolgozik csak!Szoal hidd el nem hagynak ehen halni,raadasul itt egy egyedul allo anya rengeteg fele segitseget,pl.lakasberlest az allam allja. Szoval vagj bele nyugodtan ,de en azt mondom ne itt varj segitseget,sajnos itt nem nagyon fogsz megfelelo valaszokat kapni a kerdesidre. Inkabb nezegesd a Nemetorszagi kormany honlapjat,ahol hidd el minden infot megtalasz,Angliaban is igy van.En sok sikert kivanok neked,es ha komolyan gondolod menni fog. Ja,es meg kalkulatorok is vannak ezen az oldalon ahol pl egy minimalberre is kiszamolhatod mennyi tamogatast kapnal.Sok sikert,es nyugodtan vagj bele,persze egyedulallo anyakent mas,jo lenne ha lenne ismerosod aki segit az elejen. udv
2012. dec. 25. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Utolso vagyok.Nem tudom Nemetorszagban hogy van,DE! Itt kint,mivel fizetos az ovoda es nem is keves,ha dolgozol az allam erre is ad tamogatast es nem lesz gondod kifizetni,de ehhez teljes munkaidos allas kell.Itt igy van!Nezegess utana,es a kinti csaladsegitot is felhivhatod,hogy adjanak tanacsot mi hogy megy.
2012. dec. 25. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!