Kezdőoldal » Utazás » Európa » Ha megbüntettek Angliában...

Ha megbüntettek Angliában parkolás miatt magyar rendszámú autóval, akkor megtudnak találni?

Figyelt kérdés
Megjegyzem jogtalanul, mert az üzlet parkolójában áltunk és erről blokkunk is van, valamint e bizonyítékokat beküldtem a parkoló társaságnak! Ha esetleg azt válaszolják majd, hogy ki kell fizetni, de én nem fogom kifizetni, mert jogtalan!
2012. dec. 13. 10:17
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Az MI-6 a világ bármely pontján megtalál.
2012. dec. 13. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Amit fentebb leírtak, plusz még azt tenném hozzá, hogy ezeknél bekerulsz a körözési nyilvántartásba és ha egy rendôr megállít egybôl látni fogja, hogy van be nem fizetett büntetésed.

Ha nem a szabályoknak megfelelôen használod a kocsit (tudod, max csak 6 hónapot tartózkodhatsz az országban egy évben), és ennek ellenkezôjét nem tudod rendesen igazolni, ez a nem fizetes csak még jobban felpörgetheti az igazoltató rendôröket és a kocsit el is vehetik.

Én nem kockáztatnám meg.

Amúgy ha jogtalanul büntettek meg, akkor el fogják ismerni. Történt már ilyen mással is.

2012. dec. 13. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Alig 2 hete büntettek meg. Én bár kitettem a szélvédőre az 1 éves parkolási engedélyemet, de nem vettem észre, hogy leesett a szélvédőről. Így a parkolóőr nem láthatta az engedélyemet. Kaptam is egy csomagot az ablaktörlő alá.

Mérges lettem mert becsületesen fizetem mindig a parkolási díjat, és erre jön egy 50 fontos büntetés.

Én lefényképeztem az engedélyemet, rögzítettem az engedély vásárlásáról készült blokkot, és le írtam hogy ott volt, de hibámon kívül a szélvédőről leesett a kocsi padlózatára.

Elfogadták a kérelmemet és eltekintettek a büntetéstől. Levélben is megkaptam hogy tudomásul vették, de legközelebb jobban figyeljek ilyenre.

Csak akkor nézik el ha tényleg igazad volt és nem tudják megcáfolni.

2012. dec. 13. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Reménykedem, becsületesen be fogom fizetni, ez van, de többet nem megyek oda vásárolni, inkább elmegyek egy még messzebbi Aldiba ahol nincs ilyen 2órás tábla kirakva! Ennyi!


Amúgy a 6hónappal nincs gond! Mivel munkára is használom az autót, így 1-2havonta minimum elhagyom az országot!

2012. dec. 14. 09:01
 15/20 A kérdező kommentje:
Törölték a büntetésem!
2013. márc. 21. 10:03
 16/20 A kérdező kommentje:
Csak épp paírt nem voltak hajlandóak adni erről... Tehát, ha 3hónap múlva úgy gondolják, hogy még sem, akkor majd követelnek rajtam 1000et... Ez így nem igazán korrekt!
2013. márc. 21. 10:05
 17/20 anonim ***** válasza:

Ezt nem értem. Ha törölték a büntetésed, akkor azt tudod valahonnan.... gondolom válaszoltak egy leveledre, vagy valami. Ebben az esetben meg ott a papír.

Amúgy ez nem Magyarország. :) Itt nem kell túlparázni egy ilyet. Ha azt mondták törölték, törölték, nem kell külön extra igazolásokat kérni az atyaúristan pecsétjével is. :)

Szóval relax. :)


Én amúgy ezt fordítva szoktam eljátszani. Ha otthon vagyok és parkolok valahova kb fél órát vizslatom a környéket, hogy lehet e ott parkolni, van e parkolóóra, ha nincs miért nincs? VAlami egyéb kiírás, meg hát kb 10 percet csak azzal töltök, hogy kamerát keresek, ami levehet és aztán kapom a büntetést. :) Persze mindenki röhögni szokott rajtam, főleg az otthon maradottak. Akik itt is élnek, kb ugyanezt csinálják, csak nekik hamarabb szokott leesni, hogy ácsi, relax van. Nincsenek kamera hegyek. :D

2013. márc. 21. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Nem válaszoltak sajnos! Onnan tudom, hogy felhívtam őket telefonon! Meg az oldalukon is eltűnt a fizetés gomb a büntetésem mellől! De ennyi, azaz semmi bizonyítékom nincs róla!


Én pont, hogy itt kint vagyok ilyen amilyen te otthon, keresem, hogy hova mi van kiírva, van e kamera és ha nincs semmi, akkor miért nincs.. :D

2013. márc. 21. 19:04
 19/20 parking válasza:

Sracok egy kicsit el vagytok tevedve! A kerdezo nem buntetest kapott, hanem parkolasi dijat szabtak ki ra, mivel privat parkoloban parkolt amit ptivat ceg felugyel es ok nem buntethetnek. Szoval kaptal egy parkolasi dijat amit csak birosagi uton tudnak behajtani es a rendornek ehez semmi koze! 2012 oktoberig ez behajthatatlan volt, akkor hoztak egy uj torvenyt es azota be kell fizetni. Magyar rendszamot egy privat ceg nem tud beazonositani, szova, akkor hibaztalamikor irtal nekik, mert elarultad magad :).



Amugy ha kozteruleten buntetnek meg, azt komolyan kell venni, de reklamalni persze kell,ha jogtalannak erzed.

2013. jún. 11. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 Balala válasza:

Sziasztok üdvözlök mindenkit és előre is bocsánat ha nem ide kellett volna írnom a kérdésemet.

A minap megbüntettek parkolás miatt mert beálltam egy parkba ahol üzletek vannak és elmentem valahova és amiatt büntettek meg mert elhagytam a területet. Na most felmentem a UK CPS Ltd oldalára aki megbüntetett és be akartam fizetni de azt vettem észre hogy elírták a rendszámomat (I helyett 1-est írtak magyar rendszámom van) Na most ilyenkor mit tegyek szerintetek betelefonáljak hogy hibás a rendszámom vagy lehetséges nem kellene vele foglalkoznom? Egy picit félek hogy pl fotó is készült a kocsiról arról meg lehet beazonosítják hogy az I és nem 1-es nem tudom mi tévő legyek esetleg valakinek ötlete.


Köszönöm!

2014. jún. 25. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!