Kezdőoldal » Utazás » Európa » Kanári-szigetek vagy Madeira?...

Kanári-szigetek vagy Madeira? Hol jobb a megélhetés? Hol valószínűbb, hogy találnék munkát?

Figyelt kérdés
2012. dec. 26. 18:35
 1/10 anonim ***** válasza:
24%
Mégis minek szeretnél oda menni? Itthon mit dolgozol? Tisztába vagy a beutazási feltételekkel? Oda nem fogsz kelleni takarítónak.
2012. dec. 26. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
milyen beutazási feltétel? mindkettő uniós, nem?
2012. dec. 26. 19:16
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Mindkettő igen felkapott turistacélpont, a Kanári-szigetek Spanyolország, Madeira Portugália része. Én inkább a spanyol területet választanám, mert nagyobb, többen laknak ott, híresebb üdülőhely és a spanyol életszínvonal is magasabb egy kicsit. Viszont mindkét országban magas a munkanélküliség, ezzel számolj.

2012. dec. 26. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:

Egyértelműen a Kanári-szigetek! Nagyobb, tehát jobb a munkalehetőség, a Kanári-szigetek 5 szigetből áll, de inkább Tenerifét ajánlom! Az van vagy 150 km hosszú, saját autópályával, stb, szóval nem gáz, kb. egy óra alatt mindenhol ott lehetsz :)


A Kanári-szigeteken spanyolul, Madeirán portugálul beszélnek. Kérdés, Te mit beszélsz?


Ha Tenerife, akkor figyelj arra, hogy a déli rész szinte mindig napos, sivatagos, alig esik az eső. Emiatt idegenforgalmi tekintetben felkapottabb az északi résznél. Az északi rész közelebb van Afrikához, így az onnan érkező felhők miatt rendszeresek, szinte napiak az esők, viszont a növényzet és a környezet is szebb. Bort és Sangriát isznak víz helyett, a víz horror, mert saját folyója nincs, esővizet gyűjtenek. Napenergiát gyakorlatilag nem hasznosítják, mert olcsóbb az olajbehozataluk, függetlenek Spanyolországtól. Északon inkább a kereskedelem és az ipar a dominánsabb. Én, ha választhatnék, délre mennék idegenforgalmi helyre dolgozni, de tudd, hogy sokan szeretnék ezt, ezért nehéz dolgod lesz nyelvtudás nélkül.


Az árak ma már mindenhol kb. akkorák, mint itthon. Ha szeretsz halászni, akkor nem lesz gondod a saját kajáddal :D


Ja, és még valami! Igaz, hogy azt lehet látni, hogy ott kint decemberben 24-25 fok van és éjjelre lemegy az idő 15 fokra! Csak hogy tudd: a levegő páratartalma miatt ott a 24 fok olyan, mint nálunk 35! Áprilisig van szezon, mert utána esős, nagyon forró időszak jön!

2013. jan. 6. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Tenerifén jobb lenne. Az idő jó egész évben, dél Tenerifére érdemes menn, Las Americas vagy Los Cristianos. amúgy mindegy mert ezek egymás mellett vannak. Napközben mindig meleg van délen és 30-35 fok, este lehül az idő 17-25 fokra télen és nyáron is, csak nyáron hajnalban van "hűvös" télen meg ky este 6-7 órától hül le hirtelen az idő. Nem igaz az elviselhetetlen forróság, mert ha nincs calima (sivatagi vihar), de nem vészes, csak ilyen kor fülledt az idő, ezen kívül mindig van szellő a part felől, soha nincs olyan kibirhatatlan égető meleg, mint itthon. A víz nem horror, hanem nem iható a csapvíz, de vannak olcsó tisztitott víz automaták és olcsó 5-10 literes ásványvizek. A vizet főzésre és fürdésre lehet használni. Drágaság nincs, ruha olcsóbb, étel olcsóbb vagy ugynannyi, mint itthon. Munka sajnos nem nagyon van, de kitartással lehet találni. Angol és spanyol kell hozzá, de csak angollal vagy csak spanyollal is lehet próbálkozni. Konkrétan ha írnád, hogy mit szeretnl csinálni vagy milyen nyelvet beszélsz, akkor válaszolnék rá. Ha van más kérdésed , arra is szivesen válaszolok. Madeira szezonális, Tenerife nem.
2013. jan. 25. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Az előzőhöz még annyit, hogy eső nincs, csak februárban, de az se minden éven, van hogy fél évig nem esik az es, utána meg esik 1-2 napot vagy 5-10 percet.
2013. jan. 25. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
köszönöm az eddigi válaszokat! angolul beszélek folyékonyan. ezzel hol tudnék elhelyezkedni?
2013. jan. 26. 08:36
 8/10 anonim ***** válasza:
Dél Tenerifére érdemes menni, mert ott több a turista és több a munka is. Ezen belül Las Americas. Ott van egy olyan rész, aminek a neve San Eugenio. Van ott több angol pub is, de vannak olyan helyek is, amik canario tulajdonban vannak, de mivel főleg angolok járnak az üzletbe, így nem érdekli őket, hogy nem tudsz spanyolul, mert ők beszélnek angolul. Ebben a városrészben sem minden üzletbe lehet csak angollal menni, de azt fogod látni egy rövid idő után, hogy melyikre mi jellemző. Pl. én bementem egy ír bárba egy kávéra, nem is értette a nő hogy mit kérek, erre jött vissza egy pasival, én meg azt hittem "valami baj van", hogy együtt jönnek oda, erre kiderült, hogy csak ő tud spanyolul egy keveset. Aztán az is, hogy nincsen olyan kávé, csak a tejeskávé ami az ilyen helyeken jellemző, nem is ismerték a helyi kávékat sem. Mondjuk ez ritka, de még ilyen is van. Ilyen helyre én be nem mennék többet, mert alapból a helyi kajákat és italokat, kávékat szerettem, amig kint voltam, de neked meg pont ilyen hely lenne jó kezdésnek. :) Remélem, ha az itteni ügyeimet rendeztem, akkor utána kint találkozunk ! :)
2013. jan. 26. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
igen, az jó lenne. köszönöm a választ:)
2013. febr. 2. 14:44
 10/10 anonim ***** válasza:
Én azt szeretném megkérdezni,hogy asztalosként lenne-e munkalehetőség a kanári szigeteken. Köszönöm.
2014. jún. 8. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!