Kezdőoldal » Utazás » Európa » Angliába mindenféleképp...

Angliába mindenféleképp szakmai tapasztalattal menjek ki?

Figyelt kérdés
Hamarosan leérettségizek, és utána OKJ-re vagy ehhez hasonló továbbképzésre szeretnék jelentkezni. Csak nem tudom, hogy érdemesebb lenne-e Magyarországon elvégezni, vagy Angliában szerezzem meg a szakmám. Vendéglátói szakmában szeretnék elhelyezkedni, és amelyik képzésre jelentkeznék az min. 1-1,5 és max 2 éves. Megérné inkább ez után kimenni? Ott mennyibe kerülne egy ilyen képzés? Pontosabban Londonba szeretnék kijutni.

2013. febr. 1. 12:04
 1/8 A kérdező kommentje:
Egyáltalán ott elfogadják az OKJ-t?
2013. febr. 1. 12:11
 2/8 anonim ***** válasza:

A Magyarországon megszerzett okj-s papír Angliában semmit sem ér. Vendéglátásba boldog boldogtalant felvesznek, ahhoz nem kell végzettség. Be kell írni valami tapasztalatot az onéletrajzba és kész.

Ha kint akarsz élni majd hosszútávon, akkor érdemesebb kint tanulni, bár tény, hogy nem olcsó. De ha alacsony a fizetésed, akkor tudsz ilyen-olyan kedvezményeket kérni, így olcsóbban is tanulhatsz. Az egész csak utánajárás kérdése.

Egy dolog számít: beszélsz e angolul!

Jah! Még valami! Mivel te még nem vagy 21 éves, így a te minimálbéred alacsonyabb lesz, mint a felnőtt minimálbér. Ennek itt olvashatsz utána: [link]

Londonban éppen ezért egyedül nem fogod tudni magad fenntartani, vagy nagyon minimál szinten és rengeteg melóval. Egy vidéki város a lakhatási árak miatt lenne célszerűbb, mert ott jóval kevesebbe kerül egy szoba és az utazás is.

2013. febr. 1. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Így van, itt Angliában a vendéglátásban senkit nem érdekel hogy milyen végzettséged van, a vendéglátásban dolgozók 90%-ának köze nincs a szakmához és annak se néz utána senki se hogy mit írsz be az önéletrajzodba. Nem fognak MO-ra utána telefonálgatni hogy igaz-e vagy sem.

Dolgoztam együtt olyannal aki képtelen volt a tálcán az italt kivinni, inkább fordult többször és kézbe vitte, vagy amikor a másiktól megkérdeztem hogy a Jack Daniel's hol van a számítógépben akkor azt mondta hogy nem tudja mert nem ért a borokhoz. Nem vicc!

Beszélj angolul és legyen 2 kezed meg 2 lábad.

2013. febr. 1. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem ismétlem amit előttem írtak mert jól írták le.

Nem az OKJ vagy az érettségi számít. Ami fontos az a gyakorlat és a nyelvtudás.

Az iskoláról kicsit bővebben tudnék írni mert mi éppen benne vagyunk.

Kezdem azzal hogy nem olcsó.

Ha nappali szakmai iskolába akarsz menni, akkor mellett legfeljebb diák munkát tudsz végezni, Ezzel viszont képtelen leszel eltartani magad.

De ha mégis, akkor kell keresned gyakorlati helyet mert az utolsó szakmai évedet bármit is tanulsz csak úgy tudod lezárni ha van gyakorlati helyed. Viszont itt Angliában elég rizikós találni, mert érdekese módon míg valaki csak elmegy dolgozni alig követelnek dolgokat addig egy diáktól sok mindent kérnek. PL: 3-4 min. C eredményt bármily tantárgyból. Így neked előbb el kéne végezned pár vizsgát hogy minimum C-s eredményeid legyenek. Vagy ha leérettségiztél otthon akkor itt kint Angliában pár tantárgyat ami itt is megvan hitelesíteni kell. (angol, matek, számtech)

Hogy mennyibe kerülne itt kint??

Tudnod kell, hogy Angliában bármit tanulsz csak 19 éves korodig ingyenes az oktatás. Ha elkezded 18 évesen és 3 éves az oktatás akkor is csak 19 éves korodig (vagyis 1 évig) ingyenes, utána fizetni kell.

A szakmai végzettségek összege megközelítően hasonló árban mozognak.

A fiam villanyszerelőnek tanul itt kint.

1 évre amit fizetni kell. 400 font vizsgadíjak (1 évben kétszer vizsgázol, így 1 vizsga 200 font)

Az oktatási díj 1000-1200 font. A jó hír hogy lehet havonta is fizetned. Szóval 1 évre 1400-1600 font az oktatás. Az iskola 3 éves.

Körülbelül ennyi tandíjra számíts te is, talán 100-200 font különbséggel.

2013. febr. 1. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Bocsi de ez engem is érdekelne így belekérdezek.

És az az Europass-os okj-s képzések?

2013. febr. 1. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"És az az Europass-os okj-s képzések?"


Az angolok rühellik az Europasst! Semmi ilyet nem fogadnak el. Én eddig azt tapasztaltam, hogy elsősorban a szakmai tudás, hozzáértés és nyelvtudás számít, nem a papír.

2013. febr. 1. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Annyit fűznék hozzá az előző helyes válaszokhoz, hogy ha úgy döntesz, hogy itthon tanulsz, akkor inkább a legrövidebb okj-s tanfolyamot végezd el (vendéglátásnál 4-5-6 hónap) és utána egyből menj ki, vagy itthon szerezz egy kis tapasztalatot. (Bár azért én egy fél évet dolgoznék előtte itthon.) Ezekre az okj-s tanfolyamokra kár 1-2 évet elpazarolni, ha pár hónap alatt ugyanazt megkapod. Úgyis az éles munka közben fogod megtanulni a szakmát.
2013. febr. 1. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, sokat segítettetek!
2013. febr. 2. 16:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!