Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mielőtt kiköltözök Londonba,...

Mielőtt kiköltözök Londonba, itthon be kell jelenteni?

Figyelt kérdés
Március 6.-án költözök, és szeretném tudni, hogy itthon van e valami elintézni való előtte?

2013. febr. 14. 19:08
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem árt, ha az polgármesteri hivatalnál bejelented - lakcím változás bejelentő űrlap -, mert egyébként utólag egészségbiztosítási járulékot követelhet rajtat az OEP.
2013. febr. 14. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
és ha még van október végéig hallgatói jogviszonyom?
2013. febr. 14. 20:05
 3/7 anonim ***** válasza:
OEP-nél és az önkormányzatnál kell bejelentened, hogy külföldre költözöl. Ha itthon fogod fizetni a TB-t váltsd ki az európai egészségbiztosítási kártyát is (ingyenesen, szintén az OEP-nél).
2013. febr. 14. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Amíg van hallgatói jogviszonyod, addig (elvileg) az iskola miatt nem kell fizetned a TB-t (ezt az adott intézménytől kell megkérdezned vagy az EOP-től), de miután megszűnik fizetned kell. Az önkormányzatnál pedig akkor vagy köteles bejelenteni, ha 3 hónapnál tovább szeretnél kint tartózkodni.
2013. febr. 14. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
*bocsánat, EOP az OEP akart lenni :)
2013. febr. 14. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 zsofi.lili válasza:
Én is megyek majd ki de anyámmal nem fogjuk bejelenteni hogy elmegyek ...
2013. febr. 15. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

2008-ban mentem ki Londonba, semmilyen hatosagnal nem jelentkeztem ki. 2011-ben kaptam levelet a NAV-tol, hogy van par ev elmaradasom a tb-vel. Bementem, sikerult veluk megbeszelnem a dolgot, nem kellett birsagot fizetnem. De megkaptam a magamet, hogy maskor kuldjek nekik egy levelet, hogy elhagyom az orszagot. El kellett nekik kuldenem a kinti szerzodesem masolatat, hogy bizonyitsam kulfoldon vagyok biztositott.

Parom sem jelentkezett ki sehonnan, o azota sem kapott semmilyen felszolitast. Szoval nem biztos, hogy feltunik nekik, de erdemes toluk kijelentkezni.

2013. febr. 15. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!