Kezdőoldal » Utazás » Európa » Volt már valaki Németországban...

Volt már valaki Németországban au pair? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Minden érdekelne, milyen a német családok mentalitása, mit várnak el, mennyit fizetnek és hozzájárulnak-e a nyelvsulihoz, utazáshoz? Milyen nyelvtudási szint az elvárt?

Angliában voltam már au pari fél évig, szuper családom volt, és tényleg csak pozitívumokat tudok mondani. De most szeretném egy kicsit a német nyelvtudásomat felfrissíteni, tanultam suliban, de egyáltalán nem használtam már évek óta, így sokat felejtettem.

Akár 3-4 hónapra is ki lehet menni? Illetve hány éves korig? Valahol azt olvastam, hogy csak 26...és akkor már nem jó nekem.



2013. ápr. 1. 17:35
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nekem most jar le az egy evem itt Nemetorszagban, en nagyon szerettem itt, a csalad korrekt volt, annyit fizettek amennyit dolgoztam, de sulit nem tamogatjak :/ viszont fizettek a mobilomat

ide csak ügynökseggel gyere, mert a csaladok akik a neten keresnek au pairt altalaban takaritonöt akarnak, nem au pairt es agyon dolgoztatnak...

nyelvtudasnak eleg egy alapszint, mert az itt elö vendegmunkasok sem tudnak nemetül igy mar hozzaszoktak a nemetek, hogy a masik fel alig ert vmit

korhatar nincs mivel EU tagorszag mind2

3-4 honap pedig nem eleg arra, h belegyere a nyelvtanulasba, mivel az 1-2 honap ugyis arra megy el, h megszokd a szitut, a csaladot, tanfolyamok is csak turnusokban indulnak, szval sztem minimum fel ev kell


remelem tudtam segiteni, szep napot~

2013. ápr. 19. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Nekem az első családom borzalmas volt. Nagyképűek és lekezelőek voltak, ráadásul már hajnaltól késő estig csak én foglalkoztam a gyerekkel, ők csak este látták, amikor benéztek a szobaajtón, hogy már alszik. Hétvégén amikor mindenki együtt lehetett volna, akkor is állandóan hozzám küldték, mindig lerázták. Soha ne írj alá a szerződésben "flexibilis munkaidőt", mert ez lesz a vége. Csak olyan helyre menj, ahol a szerződésben minden korrektül benne van. Ugyanis nem 24 órás munkaidőt vállalsz (felügyelet, ápolás, házvezetés stb). A nyelvsulidra is kell hogy időt tudj szakítani. A nőci ráadásul terhes volt, és szerintem kicsit féltékenységből is, de mindig igyekezett lejáratni a gyerek és a férj előtt. Később a szomszédoktól megtudtam, hogy már én vagyok a harmadik au pair náluk, mindenki meglépett, annyira nem bírták. Aztán én is váltottam, a második család már nagyon jó volt. Sokat dolgoztam ott is, de a viszonyunk teljesen más volt, jól éreztem magam, egyenrangú partnerként kezeltek.

Szóval szerintem mázli is kell, hogy az ember jó helyre kerüljön, de sikerülhet. Én is mindenképp csak közvetítőn keresztül mennék ki a helyedben, mert akármi baj van, ők azonnal tudnak segíteni.

2013. ápr. 20. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!