Kezdőoldal » Utazás » Európa » Megéri, vagy hagyjam?

Megéri, vagy hagyjam?

Figyelt kérdés

A lenyeg, hogy kimehetek londonba tanulni..

lenne hol laknom, es a tanulast kesobb leszerveznenk

en igazan szeretem angliat, es imadom a kulturajat.. tudom, hogy veszelyes hely lett, de teszek ra majd vigyazunk magunkra!;)

ja es nem erdekel, hogy nem irtam nagybetuvel eztmegazt.. attol meg jo vagyok helyesirasbol. ne kossetek bele, kosz.

szoval.. szerintetek megerne kimenni, vagy hagyjam a fr*ncba?:D koszike a valaszokat elore



2013. ápr. 15. 21:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Minek kérdezed ha eleve meg is írtad hogy te mindenre teszel nagy ívben??? Ha neked megéri akkor menj ki..
2013. ápr. 15. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem hol itt a probléma! Mért ne érné meg?? Én 3 éve spórolok, hogy kimehessek, szóval nincs miről beszélni...
2013. ápr. 15. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ mit tanulnál?

Egyetem? College? általános iskola?? Mert nagyon nem mindegy..

15 éves korom óta élek és tanulok itt kint..

2013. ápr. 15. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Miért lenne veszélyes?
2013. ápr. 15. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Menj ki, oszt kész! Ez a legjobb, amit tehetsz a szituációdban, nem?
2013. ápr. 15. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
hagyd a francba.
2013. ápr. 16. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Háát... a továbbtanulás miatt, félek, hogy nem fogok tudni majd beszélni, és nem tudok majd kibontakozni :||

College.. :)

Azért veszélyes, mert hallottam 1-2 dolgot.. hogy Angliában megnőtt a bűnözés száma... :/:S

Ésss nem teszek mndenre, csak olyan hangulatomban voltam:DD

Sajnálom, hogy 3 éve spórolsz rá... ha ilyen szorgalmasan teszed, tuti, hogy kifogsz menni, ne add fel! :)

2013. ápr. 16. 18:35
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Akkor mesélek neked a college-ről.

College-ben mindenféle nemzetiségű diák jár. A beiratkozásnál ki kell tölteni egy angol tesztlapot. A lényege hogy megtudják milyen szinten tudsz angolul. A semmit nem tudsz az sem baj.

A teszt eredményét figyelembe véve osztály a diákokat csoportokba. Így garantált az hogy veled azonos angol tudásúakkal fogsz egy csoportban járni. Viszont rögtön bedobnak a mély vízbe. Nincs tolmács, nincs fordítás, csakis az angol beszéd. 3 kötelező tantárgy van. Angol, matek, számtech. A többit ha akarod felveszed ha nem akarod nem veszed fel. Érdemes előre gondolkodni hogy végül is milyen szakmát akassz és a hozzá kapcsolódó tantárgyakat fel kell venni. Ugyanis a legtöbb szakmánál ha keresel gyakorlati helyet elvárják hogy legyen 4-5-6 tantárgyvizsgád.. Nagyjából úgy megy mint az egyetemeken. Felveszel tantárgyat ha kell, vagy akarsz. HA nem kell és nem akarsz nem veszel fel + tantárgyakat. Akkor marad a 3 kötelező. Van mikor délelőtt kell collee-be menni, van amikor délután.. Olyan nap is van hogy délelőtt mész 2-3 órára majd vissza kell menned este is 2 órára.. Ez az adott tantárgytól és tanártól függ. Évente kétszer vizsgázol, akárcsak otthon. Félévkor és év végén. Nem bizonyítványt kapsz hanem minden vizsgánál oklevél félét.. Végül is amit otthon egy kis könyvben, tömören osztályoznak és bizonyítványnak neveznek az itt kint egy oklevél lap, amin le van írva hogy milyen eredménnyel végezted el a vizsgát. (erre vigyáznod kell) Minden tantárgyból ha vizsgázol kapsz ilyen oklevelet. (A level 1, B level 1, C, level 1 D, level 1 ,E level 1) Majd a következő év. A level 2-3-4 stb-- (az A a legjobb)

Mivel csak angolul tanulsz, angolul kommunikálsz viszonylag hamar belejössz majd. Viszont nem árt tudni pár dolgot. A college csak 19 éves korig ingyenes. Amint betöltötted a 19 évedet, mindegy hogy az érettségihez még 1 év vagy a szakmádat már elkezdted és van még 2 év, onnantól fizetős lesz. Nem olcsó..

Mi az utolsó érettségi évnél már fizettünk, mert be töltöttem a 19 évemet. 1 évre 1200 font + 40 font vizsgadíj.(ugye évi 2 vizsga van vagyis 80 font) Majd jött a szakma megszerzése. 3 éves, és minden évben 1300-1400 fontot kellett fizetni + a vizsgadíjak. Gyakorlati helyet magadnak kell keresni, az iskola nem keres. Az utolsó évben ha nincs gyakorlati helyed nem vizsgázhatsz. Vagyis addig nem mondhatod el magadról hogy "szakmád van)

Én jelenleg gyakorlati helyet keresek. 1 évet halasztok most mert tavaly sem kaptam gyakorlati helyet..(szurkoljatok, mert most megyek 4 helyre is, hátha valamelyik sikerül majd)

Szóval nagyjából így működik a college.

21/f

2013. ápr. 16. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszoló:

Nagyoon köszönöm szépen a hosszú és tartalmas választ!! Hálás vagyok, hogy ennyi mindent leírtál... köszönöm, így több dologgal lettem tisztában.. sokat segítettél... Hát... én azt hiszem belevágok... Remélem összejön.. Uhm, ja és drukkolok majd.. sikerülni fog<3:$:DD Biztos vagyok bennee:))))) Ha már így ennyi mindent leírtál.. te szeretsz kint élni? Az időjáráshoz hogyan viszonyulsz? könnyen összebarátkoztál a többiekkel? :))))

2013. ápr. 16. 21:29
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

ma 19:00 vagyok


Én nem Londonban élek. Eleinte nem szerettem kint élni mert senkit nem ismertem. Szép lassan jöttek a haverok, majd összekötött minket a foci. De az angolok nem mondok új dolgot elég lusta népség. Inkább otthon X.box játékkal el vannak mint hogy kint a szabadban. A baj az hogy 21 év alatt nem sok lehetőség volt a szórakozásra. Csak az utca.. De amióta betöltöttem a 21 évemet már jobb mert mehetek pubba esténként a haverokkal.. Ma már elvagyok..Bár épp ma dumálgattam Andival (ő az anyám) hogyha az élet úgy hozná, hogy megérné nekem akkor hazamennék és otthon élnék.. Az időjárással is elvagyok, csak lehetne néha jó idő is..

2013. ápr. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!