Kezdőoldal » Utazás » Európa » Németországi költözés mennyire...

Németországi költözés mennyire lehet sikeres, ezen feltételek mellett?

Figyelt kérdés
Tehát a feleségemmel és a szüleimmel Németországba szeretnénk költözni. Először közös lakásba gondolkodnánk, utána körülményektől függ. 120000 (60ezer-60ezer) euróval vágnánk neki, + van két autónk (egy-egy családonként), tehát azt sem kell venni. Előtte mindenképpen elvégeznénk egy német nyelvtanfolyamot. Az apám autószerelőnek tanult, ebből diplomázott. Az anyám kozmetikus-sminkes diplomával rendelkezik. A feleségem úgyszintén, de ő egy néhány évig nem dolgozik majd, mert otthon lesz a babával. Nekem érettségim van, illetve A, B, C, T kategóriájú jogosítványom. Ha úgy jobb egy rövidebb tanfolyamot elvégeznék előtte. Mit lenne érdemes tanulni, ami Németországban hiányszakma? És ezekkel a körülményekkel meg tudnánk ott élni? Érdemes lenne kiköltöznünk?

2013. ápr. 24. 11:34
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
És amit kihagytam: bérelni lenne érdemes lakást vagy vásárolni? Bár vásárolni arra azért úgy gondolom rámenne a pénz javarésze...
2013. ápr. 24. 11:41
 2/14 anonim ***** válasza:
87%

"apám autószerelőnek tanult, ebből diplomázott. "


Autószerelő diploma??? Komolyan?


"anyám kozmetikus-sminkes diplomával rendelkezik."


Mi van?? Ez még jobb mint az előző!



" Előtte mindenképpen elvégeznénk egy német nyelvtanfolyamot."


Minek? Németül kell legalább középfok körül tudni, ha most nem tudtok annyit, azon egy gyorstalpaló nem segít.


"an két autónk (egy-egy családonként), tehát azt sem kell venni."


Autót nem kell venni, de biztosítást kell rá kötnötök, és kell német rendszám is rá egy idő után.


A leírtak alapján a legtöbb esélye a munkára az apádnak van, hiszen autószerelő. A többieknek nem sok. Neked meg maximum valami sofőr állás jöhet szóba, mert van C-s jogsid. Tartalék pénzetek az van elég, avval nem lesz gond. Amúgy csak úgy megkérdem, ha ennyi pénzetek van otthon, miért jöttök ki?


"Először közös lakásba gondolkodnánk"


Tehát a szabályok szerint nektek legalább egy 4 szobás lakást/házat kell kibérelnetek.


Mennyire beszéltek németül? Csak mert ez a legfontosabb kérdés.

2013. ápr. 24. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

"bérelni lenne érdemes lakást vagy vásárolni? Bár vásárolni arra azért úgy gondolom rámenne a pénz javarésze..."


Mindenképpen bérelni. A lakás vásárlással csak lekötitek magatokat, immobilissá váltok.

2013. ápr. 24. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Igen, autószerelő kap diplomát nálunk. Egyébként is 40 éve tanulta. Az anyám is egy egyetemen tanulta a kozmetikát, de egyébként dolgozott, mint agrokémikus, laboráns is. Nem Magyarországon élünk egyébként. A német nyelvet tanulták a szüleim, azóta nem igazán használták. 3 nyelvet beszélnek anyanyelvi szinten, a német az nagyon alap. Ilyen féléves nyelvtanfolyamon szerintem simán meg tudnánk tanulni/felfrissíteni a tudást. Ami oda csábít az az életszínvonal.
2013. ápr. 24. 12:20
 5/14 anonim ***** válasza:

- lakást bérelni egyenlőre nem fogtok tudni. Ahhoz bejelentett minimum 3 hónapos munkaviszonyt várnak el. Vagy ha szerencsétek van találtok olyan ügynökséget ahol előre kifizetitek a fél éves bérleti díjat, és találtok valakit aki garanciát vállal értetek.

- nyelvtudás nélkül semmi esély senkinek.. Ehhez kevés a gyorstalpaló tanfolyam

- kozmetikus-sminkes szakmával csak az boldogul kint (minden sarkon található) akinek vannak kuncsaftjai.

- autószerelőként nem árt a társalgásszintű német nyelvtudás

- az autóra kötelező a biztosítás, és a vizsgák.

- sofőri álláshoz is kell nyelvtudás.


Én azért sok sikert kívánok, hiszen a lehetőség, szerencse mindenkinek adott..

2013. ápr. 24. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Akkor jövök én aki már 6 éve él kint, és itt lett családom.


Lakásvásárláshoz ez a pénz annyira elég, hogy kb egy jobb lakásra ami 1 családnak elég annak a felére elég lenne a 120.000€. Mi Frankfurt alatt 40 km-re lakunk egy faluban, a volt tulajunk most adta el a 2 hálószobás lakást amiben laktunk, egy igen forgalmas uton 200.000€-t. Ebbe már mi 2 gyerekkel nem fértünk el, mert a hálók aprócskák voltak.

habár ez igény függö is, mert egy lepusztultabb lakást már lehet 100.000Ft körül kapni.


Autóra tényleg nagyon sokba kerülnek a biztosítás+benzin, de ha most is fenttartjátok akkor ott is lehet.


Németet tényleg kérik, és nagyon jól kell hozzá tudni beszélni. Vagy annyira keresett szakmának kell lenni ahol az angolt elfogadják. Ilyen pl egy mérnök, programozó, fizikus stb...

Autószereléshez elég egy erös alapfok, rengeteg nagy autószerelö mühyel van ahova keresnek szerelöket, és elég ha megérti és elvégzi a munkát, tökéletesen nem kell. Persze a fizetés sem túl nagy rá, de azért meglehet belöle élni.


Kozmetikus-simnkes szuper dolog, ha ebben nagyon nagy referenciákkal rendelkezik+ beszél angolul kiválóan, akkor eltudom képzelni, hogy alap némettel el tud helyezkedni. De ehhez nagy nevektöl kell referencia. ha csak normál kozmetikus, aki nem modelleket és nem promikat simnkel akkor viszont kiváló német nyelvtudás kell hozzá. De kozmetikai szalonokba is keresnek mindig személyzetet.


Rengeteg sofört keresnek, talán ide is elég egy jó kommunikációs német, de ehhez mindenképpen kell tudni megértés, megértetés szinten.


Hiányszakma van, pl atomfizikus, vagy programozót mindig keresnek. Férjem egy óriási IT cégnek dolgozik , ö mindig keres a csapatjába jólképzett informatikusokat. Csak olyannal áll szóba aki komoly vizsgákkal és tapasztalattal rendelkezik és aki a nyelvet jól beszéli.


Ingatlant venni nehéz dolgo ahogy írtam, bérlés megoldható, és ha 1 M €-tok lenne is azt mondanám elöször béreljetek majd ha bejönnek a számításaitok vegyetek ingatlant.

2013. ápr. 24. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Én is kint élek már 5 éve. Azért én az előző válaszolóval nem teljesen értek egyet. 120.000-ért itt a környékünkön 5 szobás lakást lehet venni, mi Frankfurttól 80 km-re lakunk.

Én most részmunkaidőben egy élelmiszerboltban dolgozom, a közgazdász diplomámmal semmire sem megyek, nem fogadják el. Én itt kint végeztem tanfolyamot, de mivel időközben terhes lettem, és itthon voltam 3 évet, nem nagyon gyakoroltam, de azért sikerült munkát találnom, tehát azért nem lehetetlen, persze nem egy álommunka. A férjem is itt tanult meg németül, az ő szakmájában sok lehetőség van elhelyezkedni. Először szerszámkészítőként dolgozott, később pincérként.

Az autó fenntartása valóban elég drága, pláne ha 2 is van. Kozmetikusból tényleg rengeteg van, de sok kozmetikust is keresnek, mindig látom a hirdetéseket. Neked pedig jobban megérné kint elvégezni egy tanfolyamot, azt biztos elismerik.

2013. ápr. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Ja, lakást lehet meghatározott időre is bérelni, amit előre kifizetsz.

A munkavállaláshoz kell bejelentett lakcím, viszont munkaviszony nélkül nem tudsz lakást bérelni.

2013. ápr. 24. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2013. ápr. 24. 15:27
 10/14 anonim ***** válasza:

"A munkavállaláshoz kell bejelentett lakcím, viszont munkaviszony nélkül nem tudsz lakást bérelni."



És ezt a leírásod alapján lehetetlennek látszó dolgot hogyan lehet megoldani? Hiszen élnek kint sokan magyarok, valahogy ők is elkezdték. Mert ha jól értem lakás nélkül nincs munka, munka nélkül nincs lakás. Biztos van erre megoldás, mi az?

2013. ápr. 24. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!