Kezdőoldal » Utazás » Európa » Útlevelet kell újítani akkor...

Útlevelet kell újítani akkor is ha még nem járt le, de névváltozás történt?

Figyelt kérdés
Ha igen mennyi idő és mennyi pénz?

2013. máj. 22. 16:58
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha házasságkötésre gondolsz, akkor elvileg kell. Én nem cseréltem le, használtam amíg le nem járt. Arra figyelj, hogy a dokumentumban amit használni akarsz (útlevél vagy személyi) és az útiokmányokon lévő név azonos legyen.
2013. máj. 22. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én válás miatt vettem vissza a lánykori nevem, de az útlevelemben még a férjezett nevem szerepel. Azt mondták, nem kell lecserélni, megvárhatom a lejárati időt. Arra kell figyelni, hogy utazásnál, amikor pl.a határon űrlapot töltesz ki akkor feltétlen azt a nevet írd minden papírra, amelyik az útleveledben szerepel. Ja és amikor pl. repjegyet veszel, akkor is azt a nevet írd ami az útlevélben szerepel.
2013. máj. 22. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Én férjhez mentem és minden okmányomat újítani kéne, de az út levelet is?

És addig nem adnak nekem egy ideiglenes papírt amivel közlekedhetek külföldön?

2013. máj. 22. 19:32
 4/7 anonim ***** válasza:
Nyugodtan menj a régivel, csak lehetőleg a repjegyet is a régi nevedre vedd! A reptéren csak azt nézik, hogy az okmányod és a foglalásban szereplő név egyezik-e.
2013. máj. 22. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Pont azt írjuk neked, hogy használt nyugodtan a régit, csak a névegyezésre figyelj!
2013. máj. 23. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nyugodtan közlekedj a régi útleveleddel. Én is írtam már tegnap, hogy én is azzal utazgatok. A többi okmányodat külföldön nem nézik. Az útlevél az egyben a személyidet is helyettesíti, ha esetleg rendőr kéri. Csak mindenhova az útleveledben szereplő nevedet írd, ha utazol.
2013. máj. 23. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Oké. Köszön szépen a válaszokat.
2013. máj. 23. 15:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!