Kezdőoldal » Utazás » Európa » Aki volt már Rómában? Pár...

Aki volt már Rómában? Pár kérdésre tudnál válaszolni? Főleg anyagiakkal kapcsolatos.

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Augusztusra egy római utazást tervezek és lenne pár kérdésem:


- A reptérről (Fiumicino) hogy a legolcsóbb a városba jutás? Taxi? Esetleg van vonat vagy metró? Mennyibe kerülnek?


- 5 napra megyünk. Érdemes megvenni a Róma Passt? Úgy néztem, hogy 2 vagy 3 napra szól. Kettőt érdemes belőle megvenni?


- Mik azok a nevezetességek, amiket feltétlenül érdemes megnézni? (amik fizetősek)


- A szállásunk csak reggelis lenne. Hogyan tudjuk a legolcsóbban megoldani az étkezéseket? Úgy gondoltam, hogy ebédelnénk valahol, vacsorára meg hideget ennénk, amihez előtte bevásárolunk egy élelmiszerboltban. Gondolom Rómában is van valami Tesco-féle.


Előre is köszönöm a válaszokat!


26/n


2013. máj. 23. 11:02
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Örülök, hogy segíthetek. :) Kérdezz nyugodtan.


Mi a Szent István házba szoktunk menni.

A Vatikán könnyen megközelíthető, hiszen a ház mellett áll meg a 870-es busz, ami a Vatikán közelében megáll.


Gondolom már hallottál erről a szállásról. Ez egy magyar zarándokház.


Transzfert is tudnak biztosítani, de ennek külön díja van, hiszen egy taxis cég hozza-viszi a vendégeket. A ház nagyon szép helyen van. Csendes és békés.


(www.szih-roma.com)

2013. jún. 10. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Egyébként még annyi, hogy Tivoli is nagyon jó választás. Nagyon szép hely! Mint a mesékben. :)
2013. jún. 10. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Ha fontosak az anyagiak, akkor azért a Szent István háznál olcsóbbat is találsz. Persze biztos jó, hogy van magyar szentmise és gyónási lehetőség, de aki megvan ezek nélkül az talál olcsóbbat máshol.

Vagy ha már ennyit fizetek, akkor inkább a központban keresgélnék szállást, szerintem ott is találni hasonló színvonalút ilyen áron, és onnan a főbb nevezetességek gyalog is bejárhatóak.

2013. jún. 11. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Igen, hallottam már erről a zarándokházról.

Azt meg tudnátok mondani, hogy mennyibe kerül egy éjszaka két főnek? Ahol éppen vagyok nem jön be az oldal.


És amúgy hol van ez a ház? Úgy értem, hogy belváros, külváros?

2013. jún. 11. 14:11
 15/17 anonim ***** válasza:

reggelivel, saját fürdővel 79,00 €


saját fürdőszobával 60,00 €


másokkal közös fürdővel 56,00 €


Külvárosban van.

2013. jún. 11. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Huh, hát ez tényleg nem olcsó.

Amiket én néztem, azok a belvárosban voltak és kb. 50 EUR/éj/2fő+reggeli.

2013. jún. 11. 15:52
 17/17 A kérdező kommentje:

A sokat író válaszolóhoz lenne még kérdésem...: )


Szerinted a Tivoliba való kirándulás mennyi időt vesz igénybe? A villát és a szökőkutas parkot szeretnénk megnézni. Ha csak a parkba mennénk be azért is kell belépőt fizetni? Írtad, hogy busszal érdemesebb menni, mert gyalog közel van a park. Honnan indul ez a busz? A Terminitől?


Illetve még azt szeretném kérdezni, hogy te melyik múzeumot ajánlanád? Fogunk venni Roma Passt. Az egyik ingyenes múzeum a Colosseum és társai lennének, de a másikat nem tudom eldönteni. Két szimpatikus van, a Galeria Borghese és Musei Capitolini. Ezeken kívül pedig még a Vatikáni Múzeumot fogjuk meglátogatni.


Előre is köszi!

2013. júl. 22. 13:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!