Kezdőoldal » Utazás » Európa » Udv! Aer lingussal utazva 4...

Nagy Peterr kérdése:

Udv! Aer lingussal utazva 4 oras kesessel milyen karteritesre lehet szamitani? Foleg, hogy a keses teljes mertekben a legitarsasag hibaja volt.

Figyelt kérdés

Aerlingus - Aer lingus - repules - karterites


Pontos check in utan ellenorizte a pilota a szukseges dolgokat, es kitalalta, hogy az egyik mellekhelyiseg vizberendezese rossz. 2 oras gepben valo ucsorges utan talaltak ki (az elso 90 percben toalett lehetoseg nelkul), hogy akkor csereljunk gepet. Mivel ezt is iszonyu rosszul szerveztek meg, 4 oras kesessel indultunk.



2013. jún. 10. 11:38
 1/6 anonim ***** válasza:
kajat, piat es telefonalasi lehetoseget kellett, hogy biztositsanak.
2013. jún. 10. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

MINDEN európai légitársaságra egységes szabály vonatkozik. Teljesen mindegy, hogy Aer Lingus, vagy Ryanair vagy Lufthansa. 3 órát meghaladó késés a törléssel azonos elbírálásban van egy EU állásfoglalás szerint.

250 euró minimum jár, de nem írtad hány km-t repültél, mert nagyobb távolságra ennél több is.


Azonban azt nem tudom, hogy van-e olyan légitársaság aki szó nélkül kifizeti ezt. Szerintem mindenképp kérvényezni kell. Nekem csak ryanair és wizzair tapasztalatom van, mindkettő fizet rendesen, de csak ha kéred. Így rengeteget spórolnak, mert iszonyú sok buta ember van, aki nem él a jogával és nem kér tőlük kártérítést. Összesen több ezer eurót hagynak elveszni csak mert nem ismerik a szabályokat vagy azt hiszik túl bonyolult ezt elintézni.


Amúgy emiatt léteznek olyan cégek akik sikerdíjért elintézik a kártérítést. Konkrétan tudok olyanról aki a kártérítési díj 25%-áért elintézi. De felesleges, mert magad is elintézheted. Persze ha nagyon nem boldogulsz akkor akár jól jöhet.

2013. jún. 11. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ja és persze az összeg utasonként jár.


De ha be tudják bizonyítani, hogy vis major, pl. időjárás miatt volt késés, akkor nem jár pénz. Ellenben nagy késés, törlés esetén ez esetben is kötelesek kaját, piát adni és szállást is, ha csak másnap tudnak elvinni.

2013. jún. 11. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nos, adtak egy 5(!) Euros voucher utalvanyt, amit a repulogepen le lehetett vasarolni. Persze ehhez meg kellett varni a 4 oras kesest, plusz meg a 20 percet, ameddig a levegobe ertunk, plusz azt a 40 percet, ami alatt 6 sornyi utast kiszolgalt a holgy es az ur.


Ebbe az 5 euroba egyebkent egy aprobb szendvics, es egy 2 decis kola fert bele... . A maradek 40 centet sem kaptam vissza :- ).

2013. jún. 12. 15:14
 5/6 A kérdező kommentje:
Elviekben 1902 km- t repultem. Esetleg tudnal egy linket kuldeni ehhez az EU- s szabalyozashoz, ami szerint ezt a minimum 250 Eurot visszakaphatom?
2013. jún. 12. 15:19
 6/6 anonim ***** válasza:

[link]


Ezt olvasd át alaposan, ez szól a jogaidról.



Fentiből még nem biztos, hogy tiszta lesz számodra, hogy 3 órás késés esetén is jár a kártérítés. Ellenben olvasd el ezt:


[link]


és ezt:


[link]



Ezek azért kellően komoly honlapok, lehet hinni nekik én azt gondolom. Mert ugye neten bárki bármit írhat, attól még nem lesz igaz. :)


Illetve ha nagyon nem boldogulsz, akkor:

[link]


De ők 25% sikerdíjat zsebre tesznek ha jól tudom. Viszont ők járják ki. Még mindig több a 75% mint a semmi.


Amúgy 1500 felett 400 EUR jár, szóval te elméletileg most 400 euróra vagy jogosult ha minden igaz. De ha nem egyedül utaztál akkor ugye ennek többszöröse. Fejenként 120 ezer forintért megéri utána járnod az biztos.

2013. jún. 12. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!