Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mi a véleményetek Horvátország...

Mi a véleményetek Horvátországról, mint nyaralási úti célról?

Figyelt kérdés
Hallottam, hogy a Vir sziget eléggé igénytelen, mert nincs csatornázás, meg van ahol vezetékes víz sincs! Ez igaz? Hová érdemes menni Horvátországon belül? Van ahol nagyon tiszta a tenger? Mit ajánlotok? Miket tapasztaltatok?

2013. jún. 30. 16:51
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én már többször is voltam Horvátországban, Isztrián, Rab (Loparban) és Pag szigeten, Vodicében, idén meg Omisba készülünk. Mindegyik nagyon tetszett, imádom horvátországot. Ha nem akartok sokat utazni, nagyon jó helyeket lehet találni Isztrián. Mi Rovinjban voltunk, onnan egy csomó helyre lehetett kirándulni, voltunk Pulában, Porecben, Medulinban fürdeni, hajókiránduláson.. Ha még ennyit sem akartuk utazni (ezek a városok az olaszország felőli oldalán van a félszigetnek), akkor tudom ajánlani Opatiját, és Rijekát. Nagyon szép mindkettő, Budapestről kevesebb mint 5 óra alatt oda lehet érni. Én amugy a szigeteket azért nem szeretem annyira, mert ha sokat kirándulnátok pl közeli városokba, elég sok idő (és pénz) a folyamatos kompozás.. de ha csak fürdeni szeretnétek, akkor megteszi. Ha kisgyermekkel mennétek, lassan mélyülő homokos strandja van pl. Loparnak, Medulinnak, most hirtelen ennyi jutott eszembe. Nyilván a homokos strandok nem annyira tiszták, mint a sziklás, kavicsos strandok, de azért nagyon jók így is. Dalmácia is csodálatos, de az már azért elég messze van Budapesttől, ott felkapott helyek Vodice, Omis, Trogir, Primosten, Split, illetve a Makasrskai riviéra.

Remélem sikerül találni vmi szép helyet (nem lesz nehéz.. :) ) ha van még vmi kérdésed, szívesen válaszolok.

2013. jún. 30. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat! :) Ha a családnak eszébe jut valami mindenképpen írok ide :) !
2013. jún. 30. 23:26
 3/6 anonim válasza:
Mi Krk szigeten voltunk, Baska-ban 4x és gyönyörű!:) A strand kis kavicsos, ami nem szúja szét a lábad mellette van az étterem olcsó árakkal, van pizza, tészták minden. Gyerekeknek légvár és trambulin. A sétáló utca követlen felette van, boltok, bazárok és éttermek, bisztrók száza van arra, szóval nem lehet unatkozni. 1-2 két hipermarket van, ilyen tesco szerűség egy a központban és egy a település széle felé. Az ott lakok kedvesek, mosolygósak, az eladók beszélnek angolul, de van aki németül, olaszul, akár magyarul is tud. Imádom a horvátokat :)
2013. júl. 2. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szép környezet, olcsó(bb) árak, sok kirándulási lehetőség, ha elkerülöd a nagy kikötőket (pl Rijeka) akkor tiszta a tenger is.

Cserébe sziklás, köves tengerpart (nagyon kicsi a homokos strandok aránya, úgy kell őket vadászni, ha nem céltudatosan keresed, viszonylag kicsi az esélye, hogy olyanra akadsz.),emiatt a tengeri sünök szép számban elszaporodtak (Pl Opatijaban a városi strandon már a lépcsőn(!) is van belőle.). És viszonlyag gyorsan mélyülnek is a strandok.

2013. júl. 3. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Sztem Horvátország rendelkezik az egyik legszebb tengerparttal Európában, bár ez csak az én szerény véleményem. Ha én választanék biztos, hogy minél délebbre mennék, és az is biztos, hogy szigetre. Korčula, Lastovo, Mljet, ezek nagyon gyönyörűek. Lastovo pl. sokáig hadi terület volt, és le volt zárva a turisták elől. A mai napig nem épült semmilyen nagyobb turisztikai létesítmény, ezáltal a sziget majdhogynem érintetlen. És mivel messze van a szárazföldtől, nincs az a tömeg. De Mljet is csodálatos, van a szigeten egy két kevert vízű tó, és annak ellenére, hogy nyaranta nagy a szárazság a sziget gyönyörű zöld. Bár ezek messze vannak, de hidd el megéri, Horvátország sztem legszebb részei.
2013. júl. 3. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nagyon jó hely Horvátország. Vir is jó, bár tényleg van pár hátránya más szigetekhez képest. Nem iható a víz, de ki lehet ezt bírni. A csatornázás hiánya miatt nem értem, hogy sokan miért akadnak ki. Itthon a legtöbb falu a mai napig nincs csatornázva, de több kisváros se. Majdnem mindenhol máshol iható és jó a víz. Nekem Dalmácia a kedvencem.
2013. júl. 8. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!