Kezdőoldal » Utazás » Európa » Angliai magyaroktól várok...

Angliai magyaroktól várok segítséget?

Figyelt kérdés
Azt hallottam, hogy 16 éves kortól lehet már ott dolgozni. Szerintetek megéri nyári szünetben (jövőre) barátokkal kimenni dolgozni? Én majdnem perfekt angolt beszélek(14 évesen középfokú, most már megvan a felső), a haverok meg megértetik magukat, ők is több éve tanulnak angolt. Arra gondolunk, hogy nyár elején kimegyünk, valami kisvárosban keresünk szállást, és a közelben munkát, aztán két hónap múlva pedig a keresett pénz egy részéből felfedezzük Londont, Oxfordot. Ez így lehetséges? Mármint mennyit lehet ennyi idősen valami nagyon alap munkával keresni? Egyáltalán van munka? Bármilyen tippet, tanácsot szívesen várok!

2013. júl. 20. 22:23
 1/4 anonim ***** válasza:

Kint élek, és igem, igaz hogy 16 éves kortól lehet dolgozni. Ugyanis itt kint 16 éves korig kötelező csak az iskola. Ha nem tanul tovább a gyerek akkor akár full time-ba is dolgozhat.

A gond az, hogy a fiatalokat akiknek se szakmájuk, se gyakorlatuk csakis minimálbérrel veszik fel.

Viszont a minimálbér nagyon kevés. Más besorolásban van.

16-17 éves kor között, aki már nem iskolaköteles, de még nincs 18 éves 3,68 GBP/óra keres csak. Olyan havi 500-600 fontot keresnél. De amíg ügynökségen keresztül dolgozik valaki azt mindig hetente fizetik, így hetente kézhez kapnál olyan 140-150 fontot. Szállás az egyik dolog ami nagyon drága itt kint. HA nyári melót akarsz akkor érdemes rokonhoz, vagy kint élő ismerősnél meghúzni magad.

Vidéki városokban átlagosan 1 kisszoba bérlése heti 60-150 font között szokott lenni. Az ár nagysága függ hogy a szoba melyik zónában található, mennyire jó környéken van.

Azt se szabad elfelejtened, hogy a legtöbb nyári meló többnyire 4-6 órás. így ha csak 4 órában dolgozol akkor az heti 75 font lenne csak. Ha 6 órás akkor kicsivel több heti 110 font lenne...

Munka akad nyáron, ha ki tudod fogni időben,

Én azt tanácsolom hogyha 16 évesen kint akarsz melózni, hogy próbáljatok meg rokontól, ismerőstől arra a 2 hónapra jelképes összegért szállást szerezni.. Ha nincs akkor úgy keressetek szállást, hogy duplaszoba, és ketten fizessétek, így feleződne a díj..Nyelvgyakorlásnak nagyon jó lesz majd...

(én Oxford mellett élek egy kisvárosban)

2013. júl. 20. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget, van kint rokon felveszem majd vele a kapcsolatot. Ott bármiféle képzettség nélkül miféle munkák vannak? Hobbi szinten programozok 2 éve, de semmi papírom nincs, gondolom akkor ez semmit sem ér. Még sok idő van addig, mennyire előre érdemes szervezni? Bocs, hogy most elhalmoztalak kérdésekkel, de örülök hogy van valaki tud segíteni :)
2013. júl. 20. 23:51
 3/4 anonim ***** válasza:

semi gond, szívesen válaszolok.

Sajnos a hobbi programozással semmit nem érsz, mert ezt a munkát gyakorlott tanult angolok is elvégzik.

Ami jelenleg munka van,és nem várnak el sem végzettséget,sem gyakorlatot (legalábbis a mi városunkban.) raktári pakolás, takarítói munkák, eladói munkák, operatori munkák (ide mondjuk jó a gyakorlat, de ha van ismerős, rokon az esetleg be tud vinni) Szokott lenni vidámparkokban nyári munkák, vagy kertészeti munkák (ide is elvárják a gyakorlatot)

A kint élő rokonod szerintem sok infóval el tud majd látni.

Nem tudom melyik városban él a rokonod, de tudnod kell, hogy várostól is függ milyen munkalehetőségek vannak.

2013. júl. 20. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy már pár hónapja nem tartjuk a kapcsolatot, de majd megpróbáljuk elérni. Ő valami gyárban dolgozik, ha jól tudom targonca vezető, unokaöcsém nemrég volt kint nála. Köszönöm a segítséget!
2013. júl. 21. 00:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!