Kezdőoldal » Utazás » Európa » Valaki körbeutazná hátizsákkal...

Valaki körbeutazná hátizsákkal nyugat európát?

Figyelt kérdés
Szeretnék egyszer végre világot látni, és talán nyáron el is indulnék. Örülnék, ha jönne velem valaki, de ha nem lesz ilyen akkor lehet, egyedül is megpróbálom...

2013. aug. 24. 17:19
 1/10 anonim ***** válasza:
keress külföldön élőket, akik segítenek, hogy egy két napra befogadjanak, és akkor még olcsóbb...
2013. aug. 24. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Mindig is álmom volt ez..:D Csak még fiatal vagyok hozzá..
2013. aug. 24. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
59%
Kit érdekel nyugat europa. Sokkal szebb és érdekesebb helyek vannak kelet felé.
2013. aug. 24. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem szeretem a hátizsákot. A gurulós bőrönd sokkal kényelmesebb.
2013. aug. 24. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én ugyan nem tarthatok veled, de itt megtalálod a hátizsákosonak leginkább ajánlott útvonalakat tapasztalatokkal, amelyek mentén annyira nem drága a szállás sem: [link]

Továbbá itt is érdemes körbenézni: [link]


"Kit érdekel nyugat europa. Sokkal szebb és érdekesebb helyek vannak kelet felé."

Azt, hogy szebb kijelenteni elég nagy bátorság, csak akkor mond, ha a világ minden helyén jártál már. Az érdekesség meg relatív, van aki a vidámparkban unatkozik, a bélyeggyűjtő szakkörön meg kiugrik a szíve a helyéről. Kelet vadabb, kevésbé felderítetlenebb és (ha a távolibb országokra is gondoltál), akkor drágább is. Hiába no, nem mindenki szeretné, hogy megegyék a medvék, elvigye a maffia vagy valami no-name ország rendőrsége. Egy kezdő hátizsákos fiatalnak otpimálisabb a már bejáratott útvonalakat választania. Nem mellesleg Nyugat-Európában nem kell száz-kilométereket gyalogolnia a következő látnivalóig.

2013. aug. 24. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
59%
Utolsó, te valaha kimozdultál már a szobádból? Nyugat Europába sokkal több az esélyed hogy bajba kerülsz, sokkal veszélyesebb mint kelet. Kelet felé az emberek sokkal barátságosabbak. Kelet drágább? Egyszer menj el, meglepődsz hogy milyen olcsó. Iránban kb 600 forintért utaztam 300 kilométereket olyan buszon ami itthon még csak nincs is, és még kaját is osztanak a buszokon. Bangkokba kb 6000 ft/éj laktam olyan szállodában ami itthon legalább 20000ft-ba kerülne. 100 km-re vannak a látványosságok,nézd meg pl Angkort, relatíve kis helyen mennyi látványosság. A kelet alatt egyébként Romániát (Erdély gyönyörű) Horvátországot és tölűnk minde keletre eső országot értettem, tehát nem kell Európából kimenni ha nem akar.
2013. aug. 24. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nyugaton szerintem két veszélyes hely fordul elő: a tipikus turistacsalogatók, lenyúlóhelyek és a lepukkant környékek. Na most egy hátizsákos turistát egyik sem különösebben érdekel és nem nehéz elkerülni őket. A távolabbi keleten meg hiába barátságosak az emberek, nem véletlen nem ideális az egyszerűbb embereknek. Iránt vagy Bangkokot például nem ajánlanám jó szívvel egy átlag kérdezőnek, te is jól tudod, hogy oda az megy, akit célirányosan az az ország érdekel. A kérdezőt meg célirányosan Nyugat Európa. Akkor meg? Másrészt azért igen nagy távolságról van szó, ahova vagy kirepülsz, vagy kistoppolsz és gyalogolsz. Idő vagy pénz, egyik sem végtelen. S akkor jön az adminisztráció, ami ugyan egyszeri és kibírható, de azért a schengeni övezeten belül mégiscsak útlevél nélkül mászkálhatsz fel-s-alá. Ha valaki "kezdő" utazó, akkor nem biztos, hogy rögtön ekkora kultúrsokknak kéne kitenni.

Horvátország vagy Románia még belefér a keletbe nálam is (bár ott már nem feltétlen igaz, hogy sokkal barátságosabbak), de ezekben az országokban sincs akkora kultúrája a hátizsákos turizmusnak, mint nyugaton. Másrészt hozzájuk képest viszonylag kevés lehetőséggel rendelkeznek. Olaszországban, Svájcban, Franciaországban, Németországban amerre mégy szinte minden kissebb városban akad látnivaló, múzeum, a történelem egy-egy darabkája és a természet megőrzésével sem volt baj. Ráadásul van támpontod, hogy mi merre, tehát nem 1-2 korábbi utazó tapasztalataira kell hagyatkoznod. Ezzel szemben mondjuk Erdélyben (vagy inkább Romániában, hogy területileg pariban legyen) a természettel nincs baj, de a többi igencsak korlátozottan fellelhető. Nézegethetsz szép székelykapukat, beszélgethetsz külhoni magyarokkal és olcsó. De őszintén szólva én ezerszer inkább választanám a Szent-Jakab utat, egy kirándulást az Alpokban vagy a Benelux-államokban.

2013. aug. 24. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Utolsó, van igazság abban amit írsz, és akkor még vízumokról nem is beszéltünk, de nyugat Európában sohasem fogod megkapni azt az érzést amit átélhetsz pl Iránban a siavatgban (Kaluts) sétálva, vagy Thaiföld dzsungelében mászkálva és ne is beszéljünk Angkor romjairól, vagy Myanmar érintetlen partjairól. Az is igaz hogy sokba kerül az oda való eljutás de ha ott vagy már nagyon olcsó és összeségében sokkal olcsóbb mint Ny Európa. Persze ha a kérdezőnek Ny Európa a preferenciája, menjen oda. Velem kedvesek voltak az emberek Horvátországban , Erdélyben és Romániában is. Egyébként Bosznia is mese szép. Viszont azt nem udnám elképzelni hogy a Benelux államokban mit is lehetne csinálni.
2013. aug. 25. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Belgium: Eleve három külön tartomány egyben: Wallónia, Brüsszel és Flandria. Mind-mind más. Ardennek, csatornák, hévizek, ősrégi várak és templomok, I. és II. világháborús csataterek és katonai temetők, bányászati és ipari emlékek.

Luxemburg: Gyönyörű belváros, méretéhez képest tömve van múzeumokkal és középkori várakkal.

Hollandia: Frízföld, tengerpart és szigetvilág, még több csatorna, tulipánföldek és szélmalom-rendszer, kikötővárosok. Hága, Amszterdam és Rotterdam belvárosa (nem csak a piroslámpás negyed).

2013. aug. 25. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Persze van ott is érdekes de szerintem ez az egész nem ér annyit mint pl Angkor negyede. De ez csak az én véleményem.
2013. aug. 25. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!