Kezdőoldal » Utazás » Európa » Van valami rendszer abban,...

Van valami rendszer abban, hogy Horvátországban hirtelen lehűl a szezon közepén a tenger?

Figyelt kérdés
Néhány éve Vodicében voltunk,ezer fok isteni a víz,másnap reggel maradt a hőség,de a tenger kb.15 fokos lett.Senki nem fürdött 2napig utána lassan visszamelegedett.Jövőre mennék oda megint csak félek nehogy megint így járjunk!
2013. szept. 12. 15:04
 1/4 anonim ***** válasza:

A vízhőmérsklet függ a szél járástól. Szerintem egy picit túlzás a 15 fok.

Évek óta járok Horvátországba, szeptember végén utazom Splitbe egy pár napra bízom a jó időbe :)

Szerintem a tenger hőmérséklete augusztusban és szeptemberben a legjobb!

2013. szept. 12. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mi is jártunk így egyszer, amikor Korzikán voltunk. Tényleg nagyon hideg lett a tenger 1-2 napig, csak combig mentem be a vízbe, de a lábam így is fajt a hideg víztől. Szerintem egy vihar is okozhatta valahol a tenger közepén, es egy áramlat v szel odasodorta a hideg vizet. De lehet hogy nem jó a feltételezés. Mi augusztusban voltunk, de ott meg ilyenkor is sűrűn előfordulnak viharok.
2013. szept. 12. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.A 15 fok nem volt túlzás(bár sacc)a Balaton mellet lakom az elsők között úszok és egyedül is fürödtem többször,hidd el nem túloztam,még egy horvát férfi is mutatott a szívére és csóválta a fejét mikor valaki be akart menni.15 év alatt egyszer fordult elő,pedig a Borát már többször kifogtam.Beszéltem búvárkodós ismerőssel,ő sem találkozott ilyennel,valószínűleg valami nagy vihar volt a nyílt vizen és behozta az áramlat.Mindamellett,ha még nem voltatok arra csak ajánlani tudom,gyönyörű hely és aközelben is rengeteg látnivaló van.Üdv
2013. szept. 13. 07:23
 4/4 anonim ***** válasza:
Főképp a bura-hideg front csinálja ezt sajnos.
2013. szept. 13. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!