Kezdőoldal » Utazás » Európa » Szerintetek lehetséges ezt az...

Szerintetek lehetséges ezt az utat megtenni biciklivel?

Figyelt kérdés
Szabadka-Rotterdam. 1608 km. Meddig tartana?

2013. szept. 17. 09:54
 1/10 anonim ***** válasza:
Kb 2 hét, de ugye ez sok mindentől függ. Milyen tempóban mentek, mennyi pihenővel. Tekerni akartok vagy nézelődni is.
2013. szept. 17. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Persze, hogy lehetséges!


Kérdés az, hogy mennyit szoktál bicajozni?


Ha napi 1 -2 száz kilométert, akkor bátran nekivághatsz!

2013. szept. 17. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Napi átlag 120-130 kilométernél többet nem tudsz megtenni(sőt, azért van egy-két rohadt kemény hegyimenet is), ha csak nem vagy profi kerékpáros. Így valóban kb. 2 hét tekerés. Ha van kitartásod meg alsóhangon 150 ezer forintod a túrára, akkor meg lehet csinálni.
2013. szept. 17. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Igazából amit egyhuzamban meg tudok tenni, az olyan 70-80km.

Szeretnék közben nézelödni, meg este megállni valahol. Napközben nagyrészt mennénk, néha megállnák fél órára.

2013. szept. 17. 10:42
 5/10 anonim ***** válasza:
Simán meg tudod csinálni de ha nem vagy edzett kerékpáros akkor napi 60-80km-nel ne számolj többet semmiképp. Pláne hogy itt nem egy nap fogsz tekerni, amikor másnap ezt kipihened hanem több mint 10 napon keresztül minden nap csinálni kell. Szóval fárasztó de nem lehetetlen! Nagyon sokan csináltunk már hasonló távokat.
2013. szept. 17. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"Igazából amit egyhuzamban meg tudok tenni, az olyan 70-80km"


Na ez baj. Mármint nem az, hogy ennyit tudsz menni, mert az emberek 90%-a még ennyit se, hanem az, hogy ez kevés, hogy nekivágj egy 1600 km-es túrának. Mert az előttem szóló nagyon jól írta, hogy ha te 70-80 km-t tudsz menni, akkor ennyivel eleve nem számolhatsz, mert ez nem átlag, hanem egynapos teljesítmény. 20 napon keresztül nem fogod tudni hozni. Legfeljebb 50-et, ha még városnézni is akarsz és miért ne, erről szól a biciklizés. Úgy megy több mint egy hónap lenne az út.


Én azt javaslom - nem tudom mikorra tervezted ezt - , hogy halaszd jövőre a túrát, de addig is eddzél - télen is lehet, vagy ha nem akkor lehet futni, gyalogtúrázni -, naponta tekerjél, néha iktass be egy hosszabb, 100 km feletti távot. Amikor már egy 80 km-es táv nem okoz gondot, hanem jólesik, akkor érdemes foglalkozni a túra megszervezésével.

Persze ilyen hosszú távon sokat segít és szerintem alap, hogy legyen egy kényelmes ülés (ez mindenkinek más) és egy jó bicajos nadrág.


Ezeket tapasztalatból mondom, mert nekem a leghosszabb táv, amit egy nap alatt megtettem, az 220 km volt, de mikor hosszabb, egy hetes túrára mentem, akkor csak napi 130 km-el számoltam és az is elég volt...

2013. szept. 17. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ! (aki tud, íhat még)

Jövöre szeretném, és most kezdek el felkészülni (összegyüjteni a pénzt, edzeni, megtervezni az útvonalat, stb.) Gondoltam, itt is kérdezek, szedem össze az infókat.

2013. szept. 17. 11:35
 8/10 anonim ***** válasza:
Több, mint fél év alatt lesz idő felkészülni, hogy napi 70-80km-t menj két-három héten keresztül.
2013. szept. 17. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én másfél hónapon át mentem nőként napi 50-et, és teljesen sétmentek az ízületeim, talptól-nyakig. Olyan vagyok, mint egy 80 éves. Ajánlom a nagydózisú ízületvédők szedését, én most scitec terméket nyomok, kezd helyretenni.
2013. szept. 17. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én egyszer letekertem Pestről a Velencei tóra, kb 50 km, simán ment, nagyon el se fáradtam. De másnap visszafele úgy fájt a hátsóm, és mindenem, hogy megfogadtam többet ilyet nem csinálok :))
2013. szept. 17. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!