Kezdőoldal » Utazás » Európa » Milyen lesz Lengyelországban?

Milyen lesz Lengyelországban?

Figyelt kérdés

Úgy alakult, hogy ki kell mennem dolgozni kb. 2 hónapra Bialistok városába. Lehet, hogy véglegesen ott is maradok.

Mire számítsak ott? Kedvesek ott az emberek? Milyen ott az élet? Jól kijönnek a fizetésükből?

Bocs, hogy ilyen tudatlan vagyok, de még most leszek ott először.



2013. okt. 4. 17:29
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia, en most nyaron toltottem el Lengyelorszagban 5 napot, most voltam eloszor. Teljes mertekben pozitiv csalodas volt, a varosok cukik, szepen rendben vannak tartva, a lanyok szepek, az emberek kedvesek, a dolgok olcsok. En nagyon jol ereztem magamat, es szerintem ezentul minden evben megprobalok valahol Lengyelorszagban "nyaralni" egy hetet.
2013. okt. 4. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Én bírom a lengyeleket. Tudni kell az emberekről, hogy nagyon vallásosak mert II. János Pál lengyel volt. Sok helyen szobra van meg mindenütt ki van téve a képe... Az emberekkel kapcsolatba elég pozitív véleménnyel voltam. Pl:. mi Krakkóban voltunk ott van egy helyi adó hasonló mint nálunk az IFA. Azzal kezdődött az egész, hogy mutatta mikor odaértünk a számológépen, hogy lesz egy ilyen összegű pénz ami nekik adó. Ez 20,0 valamennyi zlotyi volt. Mi ezt 200 egész valamennyinek néztük. Hát nem annyi oda is akartuk adni mikor vissza adta, hogy az túl sok. Most érted simán elrakhatta volna, hogy saját zsebbe elrakja senki nem tudta volna meg... Mi meg csak szidtuk volna őket, hogy jó drága az adójuk... Rengeteg olyan iskolát láttam ami simán elmenne templomnak is.


Hasonló árak vannak mint Mo-n kicsit olcsóbb talán ott az élet. Bár én azt vettem észre, hogy vannak dolgok amik egy picit drágábbak. De pl:. a magyar pick szalámi sokkal olcsóbb odakinn mint itthon... /bár minden felvágott az/--> ennek valószínűleg az is az oka, hogy az áfa alacsonyabb náluk

2013. okt. 4. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Én pont voltam Bialystok városában és szuper volt! Tiszták az utak, minden épület fel van újítva, pedig az a város nagyon közel van a fehérorosz határhoz. Arrafelé nem nagyon beszélnek más nyelven, csak lengyelül. Van ott munka biztos, az utcákon egy koldust sem láttam, pedig kb. 300 ezren laknak abban a városban. Az emberek sokkal szimpatikusabbak, mint itthon. Nyugodtabban is vezetnek, mindenki köszön mindenkinek. Nagyon vallásosak, mikor megtudták, hogy én nem vagyok az, akkor már nem voltak velem olyan kedvesek. Ez mondjuk elég furcsa volt.


Nyugodtan írj üzenetet, ha akarsz még valamit tudni. :)

2013. okt. 4. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Jók a csajok, ennyit tudok, de ennél többet felesleges is tudni.
2013. okt. 4. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon szuper hely, a lengyelek alapból kedves emberek, különösen ha megtudják, hogy magyar vagy. A fizetésből valamivel jobban ki lehet jönni, mint nálunk, picit magasabbak a fizetések és alacsonyabbak az árak, persze német dőzsölésre ne számíts. Ajánlom a Biedronka nevű boltokat (kb. Spar méretű szupermarketek, hatalmas vigyorgó katica a logójuk) ez egy lengyel szupermarket, nagyon alacsony árakkal. Az ország nagyon biztonságos pl. ha a rendőr meglátja, hogy valaki részegen botorkál az utcán, akkor bezárják a fogdára, amíg ki nem józanodik, aztán kifizettetik vele az elfogatása és benttartása költségét. Az ország kinézete szép, rendezett, kb. olyan, mintha itthon lennél. Nem olyan high-tech utcaképű, mint Németország, Ausztria, de egyáltalán nem lerobbant, mint pl. Románia.
2013. okt. 5. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!