Kezdőoldal » Utazás » Európa » Kréta melyik részén érdemes...

Kréta melyik részén érdemes szállást foglalni ha pihenni szeretnénk, nem bulizni?

Figyelt kérdés
Tudom, még korai a kérdés, de én már most a jövő nyári vakációt tervezgetem... Mivel imádjuk Görögországot, Krétán pedig még nem jártunk, ezt a szigetet szemeltük ki. Hallottam néhány rémhírt, hogy a sziget egyes részein egymást érik a diszkók,óriási a hangzavar :( Mi viszont inkább pihenni mennénk... Akik már jártak ott, ismerik a sizgetet: tudnátok mondani csendesebb városokat,ahol aludni is lehet éjszaka? Milyen a tömegközlekedés a szigeten? Köszi!
2013. nov. 5. 15:13
 1/2 anonim ***** válasza:
Görögországban (akárcsak máshol) nem az a kérdés, hogy melyik városban van éjszakai élet, mert mindenhol van. Aza kérdés, hogy a szálláshely milyen mesze van a zajos központtól. Szerintem még a legzajosabb településeknek (pl. Faliraki - Rodoszon)is van olyan városrésze, ahova nem hallatszik el a ricsaj. Ergo központtól távolabb kell szállást találni. Mi Stavrosban (bár annyira nem zajos, de igen élénk éjszakai élete van) a városi sétánytól számított 4. utcában találtunk szállást, ami már azt jelentette, hogy éjjel a teraszon is kellemes nyugi volt. A kérdés ezzel nagyon egyszerű. Ne a főutcán foglaljatok szállást. Minél beljebb vagytok a házak sűrűjében, annál nyugisabb a környék. A görögök mint mediterrán népség amúgy is jellemzően éjszakai életet él otthon is. Arra számíthatsz, hogy hazamennek és a kis teraszukon, udvarukon éjfél után is ott fognak zizegni (jobb esetben..és mondjuk nem steaket sütögetnek jobbról-balról). Inkább úgy válasszatok helyet, hogy milyen fajta pihenést akartok. Legyen jó a tengerpart? Vagy valami kulturális látnivaló is legyen a közelben?
2013. nov. 5. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Agios Nicolaos nagyon szép hely!
2013. dec. 1. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!