Kezdőoldal » Utazás » Európa » Van olyan ország európában,...

Van olyan ország európában, ahol nem feltételezik, hogy engedély nélkül építkezel? Vagy esetleg ha elhagyatott tanyát belaksz, nem gyilkolnak meg benne? Anglia esetleg?

Figyelt kérdés
Szeretnénk külföldre költözni, de nincs meg hozzá az alapunk. Arra gondoltunk, hogy bioházat építenénk, vagy belaknánk valami elhagyott tanyát.
2013. nov. 24. 13:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Ilyen ország nem létezik, ez a 21. és nem a 19. század, ha nem tűnt volna fel...
2013. nov. 24. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Angliában sokkal szigorúbban veszik az építkezéseket mint otthon Magyarországon. Idegen helyen ami nem a te tulajdonod törvényt sértesz ha igénybe veszed. Angliában még magán területre sem mehetsz sátorozni ha előtte nem kértél engedélyt a tulajdonostól..

Európában nincs sehol olyan ország ahol ezt megtehetnéd..

Egyébként pont a napokban volt szó egy ír pasasról aki úgy döntött hogy a természetben fog élni, és minden bio lesz. A terület ahol letelepedett magán tulajdonban van. A tulajdonos megengedte neki, hogy ott éldegéljen, cserébe ingyen elvégez pár mezőgazdasági munkát.

2013. nov. 24. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Igen, én is hallottam, egy walesi családról akik beköltöztek az erdőbe.

De olyan angolos nagyképűséggel, hogy nem csodálom, hogy idővel szemet szúrtak... még blogot is indítottak róla és az interneten reklámozták milyen jó. Nyilván nem számítottak rá, hogy majd baj lesz, hogy nem volt engedélyünk.


Én kelet-európai szívvel már számítanék erre előre. És nem verném nagy dobra a tervem, így a walesi figurával szemben (link:: [link]


2-3 év helyett talán 10-15 évig is fennmaradhatna a házam. Főleg ha csak alkalmanként használnám. Én azt gondolom. Persze én sűrűbb erdőbe építeném, vagy inkbb valami bozótosba.

2013. nov. 24. 15:23
 4/15 anonim ***** válasza:
Angliában sem bozótosban, sem sűrű erdőben nem tehetnéd meg engedélyek nélkül. Angliában minden nm-re van tulajdonos..
2013. nov. 24. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Jó de feltételezhető, hogy a tulajdonos nem foglalkozik a területével, vagy a tulajdonos inkább társaság, cég, vagy önkormányzat, hivatal, mint magánszemély, ebben az esetben még kevésbé feltételezhető, hogy járni fogja az erdőt naponta.
2013. nov. 24. 15:46
 6/15 anonim ***** válasza:

Te annyira buta vagy, hogy az már fáj!

Majd saját cellát kapsz a börtönben...

2013. nov. 24. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Nem feltételezhető.

Gondolj bele. Eleve olyan helyre mész ahol már a elején jelzik többféle módon, hogy magánterület. Vagy lezárják vagy táblák jelzik. Ha te a jelzések ellenére, és engedélyek nélkül más területén sátrat versz vagy belakod a tanyáját, akkor komoly büntetésre számíthatsz. Jó nem nézik minden nap,(de van ahol igen) de rendszeresen ellenőrzik vagy a rendőrség segítségével, vagy egy biztonsági cég segítségével.

Felejtsd el azt hogy te bárki területén ellegyél mert feltételezed hogy senki sem ellenőrzi..

2013. nov. 24. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
És mi a helyzet egy falu határával? Vagy egy nagy pusztasággal, erdőséggel, esetleg nemzeti parkkal?
2013. nov. 24. 17:27
 9/15 anonim ***** válasza:
Tényleg ennyire hülye vagy?
2013. nov. 24. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Bocs, de a hülyézést egy moderált oldalon kikérem magamnak. Szerintem te csak trollkodni jársz ide.
2013. nov. 24. 17:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!