Kezdőoldal » Utazás » Európa » Külföldre költözésnél (UK)...

Külföldre költözésnél (UK) mit vinnél/nem vinnél magaddal a lakásfelszerelésből?

Figyelt kérdés

Nyilván nem szeretnék mindent ujra megvenni, de normális keretek között szeretném kivitetni a dolgainkat ami a lakásba van (2felnőtt, egy kisgyerek)

Tudnátok ötletekkel segítenI?


2013. dec. 5. 01:24
 1/9 anonim ***** válasza:
Én azt mondom hogy ha költöztető céggel jöttök akkor fontossági sorrendben pakoljatok be, de egy csomó dolgot tök felesleges kihozni vagy otthon megvenni, mert sok minden itt is megvehető még olcsóbban is. Pl elektronikai eszközök, kislámpák, hálózati átalakító, ruhafogasok meg egy csomó apróság pár fontos tétel. Persze ha bútorokkal jöttök akkor ezek már szerintem nem osztanak-szoroznak.
2013. dec. 5. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Igen, költöztető céggel vitetjük. Bútorok nincsenek.
2013. dec. 5. 01:46
 3/9 anonim ***** válasza:

A nagyon alap dolgokat vinném. Külföldre ugyan még nem költöztem, de belföldön sokat, úgyhogy könnyű dolgom lenne, megvannak azok a dolgok, amiket 15 költözésből 15-ször költöztettem, na azok jönnének. Igazából ez nem sok: a ruhák, ágyneműhuzatok, hangszerek, laptopok. Fogyóeszközt semmit.

De sok minden van, ami a lakástól is függ. Gondolom, bútorozott. Kérdés, hogy van felszerelve a konyha. Ha felszerelt, akkor maximum egy-két fontosabb robotgépet vinnék, és ennyi.

Amit biztosan nem: könyveket (de beszereznék egy e-bbok olvasót és azon igen, hely- és költségtakarékos), lakástextileket, műanyagárut (lavór, kisseprű, stb.), és hasonló ketyeréket. Gyerekjátékokból is csak a kedvenceit, úgyis hamar kinövi őket.


Talán az lehet a mérce, hogy járd végig a lakást, mi az, amit egy héten minimum egyszer elővesztek. Azt érdemes kivinni. Már amennyiben nem 200 Ft-os tétel, mert akkor felesleges vele bajlódni.

2013. dec. 5. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
mi Toulouseba koltoztunk otthonrol, igaz ott nincs utkozben a komp, de olcsobb volt ha magunk vittuk. Koltoztetok elkertek volna 2500 eurot legalabb, mi bereltunk Toulouseban egy furgont (amit meg lehet vezetni B jogsival), oda vissza egy het alatt megjartuk, mindennel (berleti dij, uzemanyag, utkozben szallas) egyutt se volt 1500 euro.
2013. dec. 5. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Kérdés hol fogtok lakni. Mi kihoztuk a mosogatógépet, feleslegesen, mert az albiban és később a lakásban amit vettünk volt beszerelve. Viszont mosógép nem volt és sajnos a saját nagy volt nem fért be, így venni kellett másikat. Szóval jó tudni, hogy mi van a lakásba, mit érdemes vinni.
2013. dec. 5. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Butorozott vagy részben butorozott lesz, de butorunk nincs (most itthon alberletben vagyunk, itt van mikro, hütő, mosogép, az nekünk nincs) ilyeneket kint kell majd beszerezni, vagy ha lesz a lakasban az megjobb. ilyeneken gondolkozom pl: edények, serpenyők (pohar,tanyer ilyesmi marad azt nem viszem) porszivo, a gyerek etetoszeke, az én szeretett ruhaszaritom (kint az az allo van többnyire azt nem szeretem) az agynemünk, vasalodeszka, kistévé, szennyestarto stb. Ruhakbol csak a szezonalisat visszük.
2013. dec. 5. 12:12
 7/9 anonim ***** válasza:
Bármi ami megvehető az IKEAban vagy a tescoban, azt ne hozzátok, mert itt olcsóbb mint otthon, sokkal. A költöztető céggel mi 50 kilót hoztunk 60 fontért, azt hiszem, vagy valahogy így. Igazából én is azt tudom mondani, hogy ami fontos, és mindenképp kell, meg amihez ragaszkodtok, azokat hozzátok. De itt olcsón lehet pótolni a konyhai felszereléseket. Pl 16 darabos tányérszettet 16 fontért vettünk, 24-es evőeszköz szett 1 font. De mivel a csomagszállítás is elég olcsó, mint látod alig több kilója 1 fontnál, így gyakorlatilag bármit ki lehet hozni.
2013. dec. 5. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ja és mi Londonba költöztünk.
2013. dec. 5. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Mi is London! :)
2013. dec. 5. 19:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!