Kezdőoldal » Utazás » Európa » Ha van fapados, miért vesznek...

Ha van fapados, miért vesznek sokan hagyományos társaságoknál jegyet?

Figyelt kérdés
Igazából ha nem átszállni akar az ember, nem jobb Londonba a fapados tízezerért, mint a British hatvanezerért? Mindkettő gép mindig tömve van, de nem értem, hogy a nem átszálló utasok miért választanák a drágább opciót, ha csomag nélkül mennek. Igen, a British ad egy kekszet vagy nápolyit, de minden más ugyanaz, kivéve, hogy nem a külső repterekre megy... Utaztam mindkettővel, rá nem jöttem volna belül, melyik melyik.
2013. dec. 10. 08:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
95%
Lehet, hogy a reptér miatt. Vagy munkaügyben mennek és úgyis a cég állja. Vagy két nappal indulás előtt derült ki, hogy mennek és akkor már mindegy az ár, viszont ott volt még hely... millió és egy oka lehet.
2013. dec. 10. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
90%
Nagyon sok oka lehet. Először is a fapados jegyek azért olyan olcsók, mert nincs benne semmilyen plusz szolgáltatás, ez a hagyományos légitársaságoknál nem így van. Beszállásnál nincs tolakodás, mivel a nem fapadosokon előre kiosztott helyek vannak, tehát nincs "versengés" a legjobb ülőhelyekért. Az, hogy a fapadosok másodlagos reptereket használnak van aki számára döntő érv, hiszen ha egy Ryanair vagy Wizzair egy 60-70 km-re a városközponttól lévő reptéren száll le, az nem csak az utazási idő növeli pluszba, de a költségeket is. Az üzletemberek vagy a tehetősebbek, pedig csak azért sem fognak lemondani a business class-ról. Akár persztizsből vagy csak azért mert megtehetik, fene tudja...
2013. dec. 10. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
90%
Mi a nyáron azért utaztunk hagyományos légitársasággal, mert ugyan nem szálltunk át, de sokkal jobbak voltak a gépek indulási és érkezési időpontjai.
2013. dec. 10. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
87%

Pl. akkor nem fapadosat vettem Londonba, amikor igazából Amerikába utaztam, londoni átszállással.

Az American Airlines járattal "csatlakozó" járat a British Airways: ugyanarra a reptérre visz, és van megfelelő átszállási idő (se túl sok, se túl kevés).

A csomagot közvetlenül továbbítják, és biztosítanak másik járatot, ha az ő hibájukból késném le az átszállást.

2013. dec. 10. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
28%

Az ember egy hiú lény. Az önérzete és a kényelme minden pénzt megér.

A másik oldalon tudatlan is. Magyarán buta.

E két tényező adja a hagyományos légitársaságok - no meg a fapadosok - hatalmas profitját.

Itt a kérdés nem a keksz és a nápolyi, hanem egy csomó, a marketing, és a pszichológia kategóriájába eső fogalom.

Az emberek nem csak hogy A-ból B-be szeretnének eljutni, ahogyan nem csak egy szatyrot szeretnének 20Ft-ért, amiben hazaviszik a dolgaikat, hanem meg szeretnék mutatni, hogy ők igenis valakik, akik 120eFt-os kistatyóval sétálnak vállukon.

Mindezt a hiúság hajtja. Mert egy olcsóbb repülővel utazni nem fáj, de nem is annyira flancos. Egy olcsóbb autót hajtani nem fáj, de nem lehet vele felvágni.

Pedig hány szegény ember lakhatna jól ennyi pénzből...

2013. dec. 10. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
89%

Mi 2 hónapja repültünk British járattal Budapest-London járaton. Azért ezzel mentünk mert kifogtunk egy olcsóbb jegyet, ami csak 10 ezerrel volt drágább mint bármelyik fapados.

Azt hogy ételt, italt kapsz (nem kekszet, hanem rendes szendvicset, és annyit iszol amennyit akarsz) az egy dolog. Viszont a kényelmet, és azt hogy minden utas kulturáltan viselkedik bizony bőven megérte.

Sokkal kényelmesebb, tisztább mint bármelyik fapados. Az emberek is normálisan viselkednek. Sajnos utaztam már wizzair járattal is ahol voltak utasok akik végig hangoskodtak, már az utaskísérőknek kellett rájuk szólni. Azt meg ami a bőrönd megszerzésénél folyik az kész komédia..

Ha utaztál mindkettővel akkor hamar észre kellett venned hogy sokkal kényelmesebb a nem fapados járatok. A párom például a fapadoson ha leül, egyenes háttal, a térde már veri az előtte ülő székét. A britishnél simán, kényelmesen pihen. Én a britishnél simán kinyújtom a lábam, a fapadosnál nem..A kényelem sokat számít ám..

2013. dec. 10. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
83%
Lehet, hogy buta az aki nem fapadossal utazik, de kedves utolsó te meg irigy vagy. Nem mindegy mások mivel utaznak? Ha kényelmesebb a sima, jobb helyre visz stb. akkor miért ne? Mert drágább? Ha valaki megtudja fizetni gond nélkül akkor miért ne?
2013. dec. 10. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
86%
Bocsánat az utolsó előttinek szólt.
2013. dec. 10. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
41%

Mert sokan sznobizmusból fikázzák az olcsót! Ami olcsó az szerintük szar is!

Évek óta külföldön élek és már csak a Wizzel utazom. Mikor még volt Malév utaztam velük 2szer de mindig késett, mert valami indiai csatlakozó járatot várt be, persze elnézést kértek, de így az időpont tartás nulla! A fapadossal kb egyszer késtem eddig. Nekem nem kell semmi extra szolgáltatás, mert az alig 2 órás utat akár a lépcsőn ülve is kibírom. Ha rágcsálni akarok akkor viszek magammal a táskámba vagy veszek a gépen. Drágább, de egyszer belefér.

Utaztam már sok drága társasággal is és nem érzékeltem, hogy jobb lenne. A legcarabb az Air France volt. Olyan kicsi volt a hely az ülések között, hogy az már botrányos volt, ráadásul tengeren túli járat. A reggelihez kapott befóliázott narancs juice-omat leejtettm, amit persze nem sikerült felvennem helyhiány miatt, mire sikerült ezt megtennem landolás után, jégkása lett. Mennyire lehetett kellemes a hőmérséklet a gépen???

2013. dec. 10. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
52%

ma 11:55

Te ezt élted át, én az ellenkezőjét.

Wizzairnél volt hogy 4 órát vártunk az indulásra..

Én személy szerint nem azért járok drágább repülővel mert sznob vagyok.. Hanem azért mert a teljes útiköltségem (mert ugye nem csak a repülésből áll) ugyanannyiba jönne ki mintha fapadossal repülnék.

A fapadosok legtöbbje Lutonra megy. A british heathrow-ra.

Onnan csak pár kilométer kocsival vagy busszal és otthon vagyok. Lutonról sokkal több idő és út hogy hazaérjek. Így jobban megéri nem fapadossal közlekedni.


AZok meg akik azt hiszik sznobság, meg kérkedik a pénze miatt... Nos.. a pénzét mindenki arra költi amire akarja..nem igaz?

2013. dec. 10. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!