Kezdőoldal » Utazás » Európa » Németországba vonattal Budapes...

Németországba vonattal Budapestről. Sok a magyar az ilyen vonatokon? Többi lent!

Figyelt kérdés
Budapesteől indulna a vonatom. Egy 13órás út aminek simán neki vágnék csak kicsit félek! Nem igazán beszélem a nyelvet, angolul viszont jól beszélek. Szerintetek lesz valaki(mondjuk vonaton dolgozó) a vonaton akitől kérhetek segítséget, hogy hol is vagyok pontosan. Ha leszálltam mi a teendőm? Merre induljak el? Az ilyen vonatokon magyarok dolgoznak es vegig magyarok lesznek? Sok magyar utazik ezeken a vonatokon? Meglepetésként érkeznék ezért nincs az a lehetőség hogy csak ott várok.

2013. dec. 17. 17:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Csak Hegyeshalomig van magyar személyzet a vonatokon. De kint elég sokan beszélnek angolul, utazik sok magyar is. De kint az állomásokon levő tájékoztatók alapján is el tudsz igazodni.
2013. dec. 17. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

A vonaton valószínüleg lesznek más magyarok is, de nem mindig okos velük kezdeni, mert sok esetben éppen ezek viszik el a cuccaidat. (Sajnos tapasztalat).

A vonat személyzete angulul beszél, tudnak kellö felvilágosítást adni.


A meglepetés-odautazás viszont elég kockázatos, mert mi van, ha nincsenek otthon, akikhez menni akarsz?

2013. dec. 17. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

"Ha leszálltam mi a teendőm? Merre induljak el?"


Attól függ, hogy hová (melyik városba) utazol és hol laknak, akiket meg akarsz látogatni.

2013. dec. 17. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Az otthon tartozkodásuk miatt nem aggódom mert szinte napi a kapcsolatunk es tudom hogy otthon vannak/lesznek, csak megakarom őket lepni egy kiutazással, mert nehezkes nekik most eljönni. Viszont amitől félek az az, hogy eltévedek és eléggé izgulok az út miatt. Szívesebben mennek valakivel vagy keresnek valakit aki tudna nekem segíteni. Ezert is lenne jó ha találkoznék magyarral a vonaton.
2013. dec. 17. 17:36
 5/12 anonim ***** válasza:

Melyik varosba mesz? Frankfurt?

Sztem a legtöbb utas magyar lesz, bar attol is függ, hogy pontosan mikor utazol. A szemelyzet beszel angolul, szoval azzal sztem nem lesz gondod. Hogy leszallas utan merre indulj, az mar csak töled függ.

2013. dec. 17. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Berlinbe indulnék.
2013. dec. 17. 18:11
 7/12 anonim ***** válasza:
Uhh, az az allomas veszettül nagy es tuti, hogy az ünnepek alatt tömve lesz. De ha ovatos vagy, es beszelsz angolul, nem lesz gond. :)
2013. dec. 17. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Igen néztem képeken meg google maps-en is hogy hatal as. Mint ahogy a város is.. Remélem boldogulok. Köszönöm a segítséget és a válaszokat!
2013. dec. 17. 18:44
 9/12 anonim ***** válasza:

Legyél talpraesett, ha angolul tudsz, akkor használd azt.

Minden ki van írva, a vonaton kijelzi az állomásokat.

A személyzet is fog tudni angolul segíteni neki (magyarul nem valószínű).

Hogy merre induljál utána, azt neked kell tudni. Végső soron ülj be egy taxiba, de amúgy szerintem a tömegközlekedéssel is minden városban el lehet egyedül is boldogulni.

Tök egyedül körbejártam már USÁ-t, voltam Londonban, Spanyolországban több helyen is, Bécsben, Németországban... És sosem volt gondom.

2013. dec. 17. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Mindenképp esti vonattal szeretnék utazni hogy reggelre legyek ott mert most telen odaerni delutan 5korul nem ajanlatos foleg hogy felek a sotetben es csak panikolnek..:D igyekszem a legtalpraesettebb lenni. Ezeken a vonatokon kell hely jegyet venni? Vagy mennyivel előre kell lefoglalni?
2013. dec. 17. 19:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!