Kezdőoldal » Utazás » Európa » Apa 9 hónapja Németországban...

Adrika kérdése:

Apa 9 hónapja Németországban él, én itthon a 3 gyerekkel (10,5,1) anyósékkal. Szóba került, hogy 1,5 év múlva, mire a középső kijárja az ovit, kiköltöznénk utána. Addig összeszednénk valamennyi pénzt és tanulnánk németül is. Bővebben lent!?

Figyelt kérdés

A nagy speciális iskolába jár (magatartászavar, figyelemzavar, tanulási nehézségek).

Olyan helyre szeretnénk menni, ahol van neki való iskola (sokszor magyarul is nehezen fejezi ki magát, így magyar nyelvű sulira gondoltunk). A kicsi 3 éves koráig otthon lennék vele, aztán keresnék én is munkát.

1.kérdés,hol érdemes nyelvet tanulni,nem horror áron?

2.tudtok kint ilyen iskolát?

ha igen,hol?

3.milyen juttatásokra lennénk jogosultak?

4.óvoda,iskola fizetős kint?

mennyibe kerül?

5.mennyire családbarátok a munkahelyek Németországban?

itt olyanra gondolok,hogy a gyerekeket tudjuk rendesen vinni-hozni,oviból-suliból.

6.ha valaki szintén így kezdte,szívesen elolvasom a történetét,tapasztalatát...

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat előre is!


2013. dec. 30. 13:07
 1/7 anonim ***** válasza:
Juttatásokra? Kastélyt kaptok, gyémántokat, meg Ferrarit, csak mert odaköltöztök! A munkaadók két kézzel kapkodnak a kelet-európai, németül alig pötyögő, háromgyerekes anyák után, pláne ha az egyik gyerek speciális törődést igényel, tehát rendszeresen kiesne miatta az anya a munkából... Remek, jól átgondolt terv.
2013. dec. 31. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nem szeretnék sem Ferrarit,sem kastélyt...

A gyerek miatt nem hiányoztam eddig sem többet a munkahelyemről,mikor dolgoztam,mint más anyukák,attól,nem kell orvoshoz hordani...csak nehezebben tanul,mint egy átlagos gyerek.

Egyébként meg írtam,hogy szeretnénk németül tanulni,csak még nem tudjuk hol.

2013. dec. 31. 09:16
 3/7 A kérdező kommentje:

Nem szeretnék sem Ferrarit,sem kastélyt...

A gyerek miatt nem hiányoztam eddig sem többet a munkahelyemről,mikor dolgoztam,mint más anyukák,nem kell amiatt orvoshoz hordani,csak nehezebben tanul,mint egy átlagos gyerek.

Egyébként meg írtam,hogy szeretnénk németül tanulni,csak még nem tudjuk hol.

2013. dec. 31. 09:18
 4/7 anonim ***** válasza:
Mindenképp nagyvárosba kellene költöznötök, ahol van speciális iskola, viszont, ha a férjedet kisvárosba köti a munkája, akkor nem egyszerű. Esetleg Ti Mosonmagyaróvárra/Sopronba (arra a környékre) költöztök, ő pedig a határ másik oldalán keres munkát valahol? Még ha csak péntektől-vasárnapig lenne otthon, az is jobb lenne, főleg, ha csak 2-3-4 órát kellene utaznia hazáig.
2013. dec. 31. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

1.kérdés,hol érdemes nyelvet tanulni,nem horror áron?

Hova szeretnel menni??? Nyelviskola mindenhol van.Eleg drägäk. Mi szämit drägänak??

3.milyen juttatásokra lennénk jogosultak?

Igy rögtön???Semmire

5.mennyire családbarátok a munkahelyek Németországban?

semennyire

2013. dec. 31. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

5. inkább ne válaszoltál volna...

azok a juttatások járnak, amik Mo-n. Mo-n le kell mondani és No-ban folyosítják utána. Családbarátabbak ált. a munkahelyek, de hiába a statisztika, ha te épp egy nem-családbarát helyet fogsz ki. Minden esetre nagyobb az esély 4-6 órás munkára, mint Mo-n.

2014. jan. 1. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Juttatäsok: Csalädi potlek,das was.Mert elötte nem dolgozott egy napot sem N.o-ban.

Ezt a cslädbarät dolgot majd megtapasztalja a kerdezö, csak jöjjön ki.

2014. jan. 2. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!