Kezdőoldal » Utazás » Európa » Milyen dolgokat honosítanátok...

Milyen dolgokat honosítanátok meg itthon, amik külföldön vannak?

Figyelt kérdés

Ha voltatok külföldön akkor gondolom sok olyan dolgot láttatok amire azt mondtátok,hogy ez jó lenne itt Magyarországon is.

Én most egy fórum hozzászólásbók idézek:

"Bécsben pl. meglepően jó megoldás, hogy minden egyes metro megállónál nemcsak mozgólépcső, hanem egy nagyon kulturált, átlátszó üvegajtós lift is van, amit a babakocsisok és a tolókocsisok használhatnak. UGye de örülnének egy ilyennek a budapesti anyukák is??"


Várom a hozzászólásokat:



2014. jan. 20. 19:43
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Akadalymentesites az tenyleg jo lenne,de ami a legfontosabb, az nem penzbe kerul: kedvesseg, udvariassag, figyelmesseg.
2014. jan. 20. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

2-es metró vonalán most már van és persze a 4-esnél is lesz. Többinél majd ha épp felújítanak.

Szóval ez pont nem a legjobb példa.

2014. jan. 20. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Nekem a sorban állás ami tetszik, bár az is kezd szerencsére itthon is megvalósulni, még ha ehhez itthon kordont is kell bevezetni de legalább javul a helyzet.
2014. jan. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
kulturalt viselkedes
2014. jan. 20. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

"kulturalt viselkedes"


Csak az a kérdés, hogy melyik ország kultúráját hoznád ide? :)

2014. jan. 20. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
ha mar importalnek valamit csak a helyinel fejletebbel probalkoznek..
2014. jan. 20. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Hálókocsis éjszakai vonatok. Nyilván Magyarország nem olyan nagy, hogy ilyeneket olyan hatalmas számban lehessen üzemeltetni, de nyáron kelet-Magyarországról a Balatonra most 9-10 órás menetidejű vonatok vannak, na azt végigülni horror lehet, ráadásul a nyaralásból két napot elvesz az utazás. Illetve a nagyobb egyetemi városokat péntek-szombat-vasárnap köthetné össze ilyen (pl. Szombathely-Győr-Budapest-Debrecen-Nyíregyháza-Miskolc, vagy Pécs-Budapest-Debrecen-Nyíregyháza-Miskolc). Illetve a kvászt, bár kapható, de nem olyan elterjedt, mint nálunk ilyen szempontból szerencsésebb országokban.
2014. jan. 21. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Nagyon sok mindent, most ami hirtelen eszembe jutott, az az, hogy az autósok álljanak már meg a zebránál. Ugyanis a minap megálltam egy bácsinak, aki át akart menni, aki erre hevesen integetve elkezdett hálálkodni, majd gyorsan átfutott a zebrán, mintha legalábbis én szivességet tettem volna neki azzal, hogy megadtam a neki járó elsőbbséget. Ez elszomorított, mert munkámból kifolyólag nagyon sokat járok Németországban és Angliában, ahol ha csak a zebra felé fordulok már megállnak. Sajnos a magyar viszonyok nagyon jól leképeződnek a közlekedésben: ha biciklivel vagyok, akkor nem foglalkozom a gyalogossal, mert én vagyok az erősebb, ha kocsival vagyok, akkor nem foglalkozom a gyalogossal és a biciklissel, mert én vagyok az erősebb. Ezen változtatni kéne.
2014. jan. 21. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

8: Igazad van. Amikor kijöttem külföldre, a gyerekekkel döbbenten néztük, hogy a zebra felé fordulunk és megállnak az autósok, majd szépen türelmesen várják amíg átérünk. A mai napig intek mint köszönet, most kezdek leszokni róla, mert ez természetes.


A másik döbbenetem a boltban volt, amikor ugyanaz a márkájú spagettitészta volt sima csomagolásban is és akciósban, hogy ugyanazért az árért +125 g van benne. Én meg döbbenten néztem a csomagokat, hogy jéééé, ebben tényleg több van, ugyanaz az ára, de tényleg benne van a +125 g...

2014. jan. 21. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

#8

a kulturalt viselkedesbe ez is belefer....persze kulfoldon

2014. jan. 21. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!