Kezdőoldal » Utazás » Európa » Járt valaki mostanában Ukrajná...

Járt valaki mostanában Ukrajnában (bővebben lent)?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem, mert a következőket olvastam a külügyminisztérium oldalán:


"2013. december 4-től új törvény rendelkezik a rövidtávú tartózkodás céljából beutazó külföldiek Ukrajnába történő beutazásához, tartózkodásához és az ország területén keresztül más országokba történő átutazásához a határátlépés során igazolandó anyagi fedezet összegéről. Ennek alapján az országba rövidtávú tartózkodásra beutazó külföldiek kötelesek személyenként igazolni a vonatkozó ukrán havi megélhetési minimum (ez 2013 decemberében 1218 hrivnya) 20-szorosának napi bontásba vett, a tartózkodási napokkal megszorzott és +5 tartózkodási nappal megnövelt összeg meglétét. A pontos összeg kiszámítására a törvény a következő képletet ajánlja: Fedezet = (20X ukrán havi megélhetési minimum / 30) X (tervezett tartózkodási napok +5)."


Ez igaz, hogy így van? Mert sehol máshol nem találtam erről infót, a követség oldalán se. Mert ha tényleg így van, az nagyon durva, akkor gyakorlatilag lehetetlen odamenni nyaralni. Mert akkor egy hetes nyaralásra közel 300 rugót kéne vinni.



2014. jan. 25. 23:10
 1/9 anonim ***** válasza:
Hát erről még nem hallottam, de tényleg nagyon durva. Nem hinném, hogy ilyen tényleg van. Másrészt én 8-szor voltam eddig Ukrajnában, és soha senki nem kérdezte a határon, hogy mennyi pénzem van (több határon is keltem már át, nemcsak Magyarország felől).
2014. jan. 25. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Szerintem is hülyeség. Ha már valaki kimenni egy napra a határ mellé, akkor is be kéne mutatnia 140.000 forintot. Ez meg szerintem elképzelhetetlen, hogy így lenne.
2014. jan. 25. 23:32
 3/9 anonim válasza:
Én Ukrajnában lakok.De ilyen nincs,ez egy nagy hülyeség.
2014. jan. 25. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Akkor megnyugodtam. Hihetetlen is lenne. Minek kéne egy heti nyaralásra 300.000 forint? Főleg az ottani árak mellett...
2014. jan. 25. 23:48
 5/9 hollófernyiges ***** válasza:
December végén voltam, de nem kértek semmi olyasmit amit korábban nem (útlevél, autó papírjai).
2014. jan. 26. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Valakinek van még tapasztalata?
2014. febr. 13. 08:57
 7/9 anonim ***** válasza:
2014. febr. 13. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Akkor van is meg nincs is :D. Érdekes. Ilyen hülye dolgot hogy lehet kitalálni... Ezek után már én is remélem, hogy leváltják a kormányt.
2014. febr. 13. 13:50
 9/9 anonim válasza:
2014. febr. 20. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!