Kezdőoldal » Utazás » Európa » A Skandináv országok miért...

A Skandináv országok miért ilyen gazdagok?

Figyelt kérdés

Norégia,Svédország,Dánia és talán Finnország.

Ezeknek az országoknak nem nagyon voltak gyarmataik és Európa történelmében csak a viking akciókkal tűntek fel.

Ezután szinte alig lehetett róluk hallani.

A nagy ipari fellendülés is jobbára a nyugati országokat érintette:Anglia,Belgium,Németország,Hollandia,stb..


Ezért nem értem,hogy miért lettek mostanában ennyire éllovasok.

Talán az ásványkincs miatt?



2014. jan. 26. 17:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%

Gazdagok??


Sokkal szegényebbek mint mi.

Nekik pl. nem telik rá, hogy minden faluba foci-stadiont építsenek!

:)

2014. jan. 26. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Mert ott értelmes emberek élnek, akik dolgoznak, és nem szórják a pénzüket hülyeségekre, és ezt az államtól is elvárják. Ott a szavazatokat nem lehet egy kiló rizzsel, meg 10% rezsicsökkentéssel megvenni, sőt szerintem ott egy párt, ami olyanokkal próbálkozna, mint bármelyik magyar politikai erő az LMP-től az MSZP-n Fideszen át a Jobbikig, az azonnal halálra ítélné magát.
2014. jan. 26. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Igen, én is az olajra, meg talán a fára tippelnék.
2014. jan. 26. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
84%
Egyenlítői Guineában is rengeteg olaj van, mégis tök csórók. Én eddig 40 országban jártam, és azt tapasztaltam, hogy a legtöbb ország kb. ott tart, ahova a munkamorálja teszi. Ez Magyarországra is igaz.
2014. jan. 27. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
100%
#4 ez nagy igazság
2014. jan. 27. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
4-essel teljesen egyetértek.
2014. jan. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
100%
Nagyon egyszerű! Téged a főnököd kihasznál, csak annyi pénzt fizet amennyit muszáj. Ez miatt szar a kedved, nem akarsz dolgozni, de akkor is le kell nyomni 10-12 órát. Te hazamész, veszel kenyeret, meg valami olcsó felvágottat. kifizeted a számláidat és örülsz, ha a hónap végén megmmarad pár ezer forintod. Svédországban megfizetik, ha te dolgozol, nem kell agyonhajtani magad, ez miatt örömmel csinálod a munkádat és persze jól. Ha hazamész a fizetésedből kifizeted a számláidat, megveszel bármit, amit akarsz és még bőven marad is. Arról nem beszlve, hogy nem sokkal drágább ország mint Magyarország. Ha az emberek nem költenek, nincs gazdasági fejlődés. Az emberek mentalitása az nagyon más. Nem az lebeg a szemük előtt, hogy kikerüljék a szabályokat, hanem, hogy hogyan tudják betartani őket.Azért a háborúk is elkerülték őket, meg hát a politika, amit már előttem megírtak.
2014. jan. 27. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Finnország azért mert ott lakik a Lappföldi mikulás + fakitermelés
2014. febr. 6. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
75%
Dániáról tudok írni, de a többi Skandináv országban is hasonló lehet a helyzet. Dániából a pénz nem áramlik ki tonna számra, hanem a nagy része az országban marad. Pl. nincs Tesco, Cora, Media Markt stb. Ezek a multik a hasznot viszik ki az országból. Óriási mennyiségű pénzről van szó. Ehelyett Dániában dán, svéd és norvég tulajdonú áruházak vannak többnyire. Ehhez még hozzájön az, hogy rengeteg dán áru van a polcokon, és a vevők jó része azt választja. A legtöbb bank is dán vagy norvég tulajdon. A legnagyobb forgalmú benzinkút dán. A második legnagyobb norvég. Mobilszolgáltatók szintén dán és norvég kézben vannak. Így rengeteg pénz marad Dániában, ez az egyik legfőbb oka a gazdagságnak. Na meg persze ezekhez hozzájön a munkamorál, meg még jó pár tényező.
2014. febr. 9. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

MERT NEM ÁLLOMÁSOZTAK OTT TESTVÉRI CSAPATOK 150, MEG HATVAN-FENETUDJA HÁNY ÉVIG - ÉS NEM TUDOTT EGY KORRUPT, HAZAÁRULÓ RÉTEG RÁTELEPEDNI A NÉPRE.

(Egyszerűbben: ott a Tyukodi Pajtás a gazda, nem a Kuczug Balázs). :))

2014. febr. 11. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!