Kezdőoldal » Utazás » Európa » Megérné 400 ezret kiadni egy...

Megérné 400 ezret kiadni egy utazásra?

Figyelt kérdés
Moszkva-Szentpétervár, 8 nap-7 éj, félpanzió, repülőjegyekkel, sok programmal, belépőkkel (Kreml, Megmentő Krisztus székesegyház, Nemzeti képár, Vörös tér, Ermitázs, Peterhof, sétahajózás, buszos városnézések) Ehhez hozzá jönne még néhány apró kiadás (ebéd, nyilvános WC, ajándéktárgyak...), de összesen félmillió alatt van. Nem sok ez egy kicsit? Ha magam szervezem, akkor olcsóbb lenne?

2014. febr. 10. 20:26
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Meg persze a szállás 3 csillagos szállodákban is benne foglaltatik.
2014. febr. 10. 20:32
 2/15 anonim ***** válasza:
Ha nektek megéri, akkor igen. Mivel a ti pénzetek, és ti utaznátok. Hogy válaszoljunk mi erre??
2014. febr. 10. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Egyedül megyek
2014. febr. 10. 20:42
 4/15 anonim ***** válasza:
31%
Ez irtózatosan sok. Szerintem 100e-ből szűkösen, 150-ből bőven ki lehetne hozni (repjegy függő, de ha drágább oda-vissza mint 50-60, akkor váltanék vonatra, szállás terén meg simán jó valami olcsó, úgy sem a szobában leszel).
2014. febr. 10. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 aHermann ***** válasza:

Szia!

Nem tűnik ez rossz árnak. Főleg, hogy gyakorlatilag tényleg minden benne van. Talán egy kicsit zsúfolt a program, de Te tudod. Mi 7 napot csak Szentpéterváron voltunk, de maradtak ki dolgok. Mi ott egyénileg voltunk (a szállást és a vízumot utazási irodán keresztül intéztük). A szállás drága volt.


Oroszországba nem olyan egyszerű az utazás. Vízumot se pikk-pakk kapod. Vagy meghívólevél kell hozzá, vagy visszaigazolt szállásfoglalás. Ráadásul Oroszország még ma sem az egyéni utazások célpontja.

Hiába nézel ki egyénileg egy középkategóriás szállodát, sok csoportos utazásra van befoglalva. Bár manapság a szállásfoglalási oldalakon találhatsz jó szállást.

A belépők csoportosan biztos kedvezőbbek, ha meg vezetés is van mellé saját nyelven (főleg a palotáknál) az csak jó. A belépők drágák, ráadásul a külföldieknek lényegesen drágább. Nekünk akkor még volt nemzetközi diákunk, így sok helyre azzal be tudtunk menni, de így is drágább volt, mint egy oroszos jegy. Ha jól tudsz oroszul esetleg meg lehet próbálni oroszként jegyet venni (talán nem kérnek igazolványt).


Szóval szerintem nem biztos, hogy kihoznád egyénileg ennyiből. Csak menj fel néhány múzeumi oldalra, vagy nézd meg a repjegy árát. (pl. Ermitázs - 400 rubel, Peterhof Nagy Palota most télen 550 rubel) Peterhofnál (amúgy minden palotánál) külön kell fizetni mindenért: Alsópark a szökőkutakkal, Nagy Palota, kisebb épületek, paloták.


Jó utat, ha mész. Szabadidődben mindenképp metrózz mindkét városban. A szentpétervári a világ legmélyebben fekvő metrója.

2014. febr. 10. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Ezt gondolom nem te szervezted szóval nem, amiket megszerveznek és te csak fizetsz érte az kb semmit se ér. Főleg ennyi programmal, a buszos városnézés kb olyan lehet, hogy mentek de sehol sem álltok meg,
2014. febr. 10. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 aHermann ***** válasza:

Még annyit, bár azt írtam, hogy elég zsúfolt lesz a program. Kérdés, hogy mennyit fogsz látni az egyes helyekből. 1h Ermitázs, 2h Peterhof?

Mi 1-1 napot voltunk mindkettőben, és egy csomó dolgot nem láttunk.


Lehet, hogy a keretet egy városra kéne szűkítened, egy kicsit magad szervezve. Még lehet, hogy maradna is valami.

Így tényleg látnál is valamit.


Ha viszont a kérdésedben szereplő verziónál maradsz, a 400e nem tűnik soknak, de a progi zsúfolt, és az utazás is sokat el fog venni.

2014. febr. 10. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Kb. félnapos programok lesznek. Szerintem nem olyan zsúfolt, még egy szabadnapom is van. A vízumot ők intézik. Igen, lesz mindenhol magyar idegenvezetés. Egyébként szeptember végére, október elejére esik az utazás.
2014. febr. 10. 21:46
 9/15 anonim ***** válasza:

szerintem sok, de csak azért, mert én alapbol a melegebb -vidékeket- szeretem

nekem egy före a zöldfoki szigetek volt 450 ezer, 10 nap 8 éjszaka (persze ott megközelitöleg sincs annyi látnivalo mint Oroszo.ban)

2014. febr. 10. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
én is mindig egyedül utazok...a felártol lesz sok... :( pl. tavaly szilveszterkor Zanzibárra akartam utazni, a szálloda nem adta ki a szobát egy fö részére..Kenya volt a következö célpont, detto ez. ahova lehetett volna utazni karácsony környéken, az Oroszo. lett volna 5nap 4 éjszaka 320 ezerért..végül maradtam a fenekemen.
2014. febr. 10. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!