Kezdőoldal » Utazás » Európa » Innsbruckban, Tirolban dolgozó...

Innsbruckban, Tirolban dolgozók! Titeket is napi 12-14 órában dolgoztatnak? Nektek is a heti két pihenőnap csupán néha jár?

Figyelt kérdés
Ahová én jelentkeznék arról a cégről azt írják több helyen, hogy a fentihez hasonló feltételekkel dolgoztatják az alkalmazottaikat - pedig rendkívül ismert cég - nem csak a külföldieket, az osztrákokat is. Nem csupán a napod hátralevő szabadideje megy így tönkre, hanem állítólag tíz-húsz napon át folyamatosan be kell járni - szevasz heti két pihenőnap...

2014. ápr. 2. 22:17
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

ha azt írtad alá hogy te éjjel nappal vezetni fogsz, ők mondtak egy összeget te pedig elfogadtad akkor nyilván ez a munkád, de ez nem általános

ilyet azok a cégek szoktak csinálni amiket lengyelek alapítanak, direkt azért hogy kínozzák a munkavállalókat, ők meg zsebre rakják a nagy pénzt

építőiparban is van sok ilyen cég, ezeket el kell kerülni

2014. ápr. 3. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Ki a franc mondta azt, hogy azt írtam alá?! Olvass vissza.


Ez pedig egy rendkívül ismert, mocskosul nem "lengyel"(???) cég. És pont ez a baj. Mindenki ismeri, a várost ők látják el, mégis megtehetnek ilyesmit. Ez nem normális.


Amit pedig írsz az Ausztria. Jómagam említettem Zürichet is, ott meg aztán végképp nem hülye lengyel a VBZ. Ha így sem tudod mi az, nézz utána, és csodálkozz.


Legfőképp azon, hogy egy ilyen vállalat is képes rabszolgáztatni még a saját népét is, nem csak a külföldieket.


De itt nem ez a kérdés. Az volt, hogy aki Tirolban dolgozik az is rabszolgázik, vagy ők azért nem?

2014. ápr. 3. 16:28
 13/16 anonim ***** válasza:
56%

figyelmesen elolvastam újra mindent

azt írtad "Hiába a szerződés, ha állandóan szinte megállás nélkül vezetned kell"

ilyen azt hittem csak ukrajnában van,

amit aláírtál az van, nincs olyan hogy heti 40 óra van a KV-ban és te 80at vezetsz, vagy nagyon sokat fizetnek mert kapod a túlórát (ami korlátozva van, sok helyen már nem is engedik)

de én nem akarok vitatkozni veled, nyilván nem véletlenül mondod hogy így van

hol dolgozol most?

2014. ápr. 3. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Bocs, kicsit felhúztam magam, csak már lassan minden második kérdésnél van egy önjelölt beszólogató aki nem olvassa mit írnak, de kéretlenül oltogatni a másikat (sokszor nem is a témába vágva), na ahhoz van kapacitása. Te nem ilyennek tűnsz, még egyszer sorry.


De ennek ellenére tényleg írtam: "Ahová én jelentkeznék..." :D Tehát valóban nem írtam alá semmilyen szerződést, az pedig, hogy mi van a Kollektivvertrag-ban, az egy más világ MÁSOK (innen van az információ, ottani kollegáktól) elmondásai alapján.


Biztos vagyok benne, hogy kifizetik a túlórákat, de basszus, húsz napokon át folyamatosan vezetni látástól-mikulásig?... Lehet valaki ezt bírja, én száz, hogy nem lennék képes rá. Fizikailag.


Ha már ott vagyok, szeretném látni, vagyis JÁRNI az álomszép környéket, emberekkel ismerkedni, hétvégente átruccanni a szomszédba, Olaszországba, de így hogy? Álmaimban lássam az álomszép világot? :D


Más problémám nincs, de épp elég ez. Pedig a fizu jó lenne.

2014. ápr. 3. 17:27
 15/16 anonim ***** válasza:
56%

a kollektív szerződések fent szoktak lenni a neten, de egyet se találok ami buszos


viszont ilyet találtam, írj nekik hogy küldjék el a KV-t, aztán abból csak kiderül, hogy mi van

[link]

2014. ápr. 3. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Még valaki esetleg, aki Tirolban dolgozik? Tapasztalatok? Ti hogy űzitek az ipart odaát? Rabszolgaként, vagy normál családi élettel? Esetleg Svájcban milyen a munkarend?
2014. ápr. 4. 21:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!