Kezdőoldal » Utazás » Európa » Angliában tényleg vannak...

Angliában tényleg vannak olyan sulik, ahol pénzt kapsz azért, mert ott tanulsz?

Figyelt kérdés
Ha ez létező dolog, akkor tudnátok linkelni ilyen iskolákat? A perfekt nyelvtudáson kívül milyen feltételek vannak? A pénzt vissza kell fizetni valamilyen esetben a tanulmányok végén?

2014. ápr. 24. 14:24
 1/8 anonim ***** válasza:
73%

ilyet itt is találsz

ösztöndíj, szoctám, stb

2014. ápr. 24. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nos ez nem egészen így van. Angliában amint betöltöd a 19 évedet az iskolai oktatás pénzbe kerül. Függetlenül attól, hogy már elkezdted és csak 1-2 év kell, hogy befejezd. 19 éves kortól fizetős minden iskola. Viszont kérhetsz iskolai támogatást. Ha a bevétel nem haladja meg a minimális összeget akkor jár támogatás,de sokszor nem úgy adják, ahogy gondolod.

Vegyük a fiam esetét.

A fiam amikor 19 éves volt, akkor fizetnünk kellett (érettségi utolsó év) 900 font tanulmányi összeg, és 80 font vizsgadíj. Év végén amikor befejezte, megjött az kérelme is amit még szeptemberben lett leadva. Júniusban kifizették a teljes összeget amit mi befizettünk. (jogosult volt rá, mert akkor nekem épp nem volt munkám, így a férjem fizetése nem érte el az 1 főre eső minimumot)

A következő évben szakmai suliba ment. Itt változott a helyzet (lett munkám), de kérte továbbra is a támogatást. Az első évben minden héten utaltak 30 fontot. De írásban közölték, hogyha lóg, vagy romlik a tanulmányi átlaga, törlik a támogatást. Heti 50 font nem nagy összeg ha úgy vesszük, hogy az évi tanulmányi díj 1200 fontba került + 100 font volt a vizsgadíj. Valamennyit így is fizetnünk kellett (igaz ez már segítség volt)

Idén is adott be kérelmet. Idén úgy döntöttek, hogy csak a buszbérletet állják. De nem pénzt kap, hanem minden héten kap az iskolában egy papírt amit beválthat buszbérletre. Ráadásul ha az iskolában 1-2 hetes szünet van akkor nem adják ki.

Szóval olyan iskola nem létezik Angliában ahová beülsz a padba, és a szép szemedért fizetnek.

Még valamit: Nagyon elbírálják kinek adnak kinek nem..

2014. ápr. 25. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Bocsánat elírtam. Nem heti 50 font hanem csak heti 30 font
2014. ápr. 25. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Nem az iskola fizet es nem azert mert ott tanulsz. Az allam fizet ha fel akarsz venni student loant . Beveteltol fuggoen kapod a penzt es kesobb ettol/fuggoen kell visszafizetned
2014. ápr. 27. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Sőt olyan bolt is van, ahova bemész bevásárolsz és pénzt adnak neked cserébe ezért :D
2014. ápr. 27. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ennyire voltam kíváncsi, egy ismerősöm szerint csak úgy megy. Én meg elég kamuszagunak találtam, de akkor az is.
2014. ápr. 27. 19:05
 7/8 anonim válasza:

Hát, én pl egy angliai nyelviskolába járok, és heti 15 fontot kapok, amit minden héten bankszámlára utalnak, az utazásra. De természetesen arra költöm amire akarom, amennyiben minden nap megjelenek az órákon és nem kések. Persze lehet betegnek lenni, de akkor be kell telefonálni hogy nem jössz mert beteg vagy.

Viszont ha az órák 90% -ánál kevesebb órára jövök be összesen, akkor repülök. Teljesen jogos szerintem. A pénzt mindig utazásra költöm, jól jön, mert így ingyen van az út , de minden héten el is megy kb. az a 15 font, nem marad belőle szinte semmi (szinte pontosan ennyibe kerül az utazásom 1 hétre, busszal).


Szóval támogatás (ezt nevezik ösztöndíjnak) van. Így "ösztönzik" az embereket a tanulásra, hogy mindenkinek legyen lehetősége. Semmi másról nem szól ez a dolog.


Ingyen élni itt se fogsz, csak mert bejársz valahova...

2014. máj. 8. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

En felnottkent erettsegiztem es kaptam bizonyos osszeget ( nem tul sokat persze) az utazasi koltsegeimre es a tankonyvekre.


Egyetemeken esetleg fizetneknek bursaryt ami kb 3000 font egy evre, de mar egyre ritkabban adjak meg ha nem vagy brit allampolgar. Persze ez fugg az egyetemtol, meg a szaktol is.

2014. jún. 24. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!