Kezdőoldal » Utazás » Európa » Gondolkodok, hogy kimenjek-e...

Gondolkodok, hogy kimenjek-e Németországba 1 évre dolgozni (gyerekvigyázni) a nyelvet jobban elsajátítani, még a fősuli elkezdése előtt! Mit gondoltok erről, + / - vélemények, személyes tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Ebben az évben érettségizek.

Szerintetek ez mennyire jó 5let?

Anyukám szerint nagyon kiesnék a tanulásból és nehéz lenne újra elkezdenem...

Én viszont nagyon vágyom arra,hogy kicsit világot lássak,idegen országban éljek és ha nem is anyanyelvi szinten,de nagyon jól megtanuljak németül. (német nemzetiségi tanító szakra nem hátrány ha az ember tud rendesen németül ;) )



2014. jún. 10. 10:56
 1/4 anonim válasza:

Húgom Franciaországba ment ki, azóta már folyékonyan beszéli a franciát. A szállása a családnál van, az étkezést is ők biztosítják, és 300euró a költőpénze havonta, ami nem számít soknak úgy, hogy heti 30 órát dolgozik a megbeszéltek szerint (persze általában azért ennél többet). Ő nagyon szereti, teljesen "megtáltosodott" tőle:)


Mi a férjemmel otthon elkezdett egyetem mellett jöttünk ki Erasmusos szakmai gyakorlatra azzal a céllal, hogy kint is maradunk. Meghagytunk pár könnyű tárgyat a végére, meg picit csúsztunk, de innen fejeztük be, csak államvizsgázni mentünk haza, meg egyszer-egyszer vizsgázni. Ez is egy lehetőség.


Aztán az is az, ha már magáról az egyetemről pályázol meg 1 vagy 2 félévnyi Erasmust, és akkor tanulsz is, meg világot is látsz.


Másik, hogy van egy dán ösztöndíi, amivel az utazási és a kajaköltségen kívűl mindent fizetnek neked, és egy évig vagy kint, csak művészeti és sportóráid vannak, és tanulhatsz nyelvet, sajnos a nevére már nem emlékszem de van egy ilyen is.


Elég népszerű, és egyáltalán nem egyedülálló eset az, hogy egyetem előtt elmész külföldre egy évre, megtanulsz rendesen egy nyelvet, kicsit kiszabadulsz a burokból, önállóságra teszel szert. Szerintem ez nagyon jó dolog. Vannak, akik ezt már a gimi alatt megcsinálják, mint pl a férjem. 16 évesen 1 évet volt Amerikában diákcsere programon keresztül, a húga is ugyanígy 1 évet volt kint, amikor ugyanannyi idős lett. Ők nagyon szerették, pedig még fiatalabbak is voltak, és 1 évvel később végeztek így a gimiben.


Szóval sok lehetőség van. A gyerekvigyázás jó dolog, ha anyanyelvű családnál vagy, és másokkal való ismerkedésre is hajlandó vagy, hogy helyben is szerezz barátokat, lehetőleg anyanyelvűeket, vagy akikkel tényleg csak németül tudsz beszélni.


Mivel a kintlét folyamatos tanulás, szerintem nem esnél ki belőle, bár attól függ, milyen szakot akarsz utána végezni. Amúgy szerintem nem árulok el nagy titkot azzal, hogy a tudás, ami az érettségi előtt a fejedben volt szerintem már akkor sem lenne ott szeptemberben, ha most kezdenéd az egyetemet:) A nyelvtanulással meg eléggé frissen lehet tartani az ember agyát. Több, mint 2 éve vagyunk kint, elég jól beszélem már a németet, de még mindig annyira messze vagyok attól a szókincstől, amit hosszútávon el szeretnék érni.


Persze jól nézz utána a családnak, de ha bármi van, azért Németország akkor sincs annyira messze, haza tudsz jönni. Anyukádat megértem, hogy félt, de szerintem nagyon jó kint lenni. Húgom is imádja. Igaz, egyikünk sem akar egyelőre még visszamenni. Szeretem

az itteni nyugalmat, csendet,

rendezettséget,

a jó infrastruktúrát,

hogy megtanultam rendesen németül (folyékonyan beszélek, bár néha hibásan, és még van hova..),

szeretem, hogy nem rohad le rólam a gatya nyáron sem. Igaz, most pont itt is 30 fok van, de nem ez a jellemző,

szeretem, hogy itt minden olyan zöld,

szeretem az itteni magyar közösséget, akikkel tök jók a programok,

férjemmel közösen szeretjük, hogy van munkánk, amit megfizetnek, és könnyedén félre tudunk belőle tenni

hogy kocsival 8,5 óra innen hazajutni (bár München csak 6 óra lenne)


Nem szeretem

hogy viszonylag sok az eső, legalábbis M.o.-hoz képest

hogy a németek kissé távolságtartóak,

hogy nehéz bérelt lakást találni normális áron, provízió mentesen (igaz, ez téged nem érint)

hogy nincs rendes gyümölcs, és/vagy drága

hogy a legtöbb országrész olyan kis dimbes-dombos, vagy lapos, a szép hegyek délen vannak, az lehetne közelebb

hogy 8,5 óra innen hazajutni:)

hogy drágák a normális szállások (40eur/éj/fő), ha az ember egy hétvégére el akar menni egy kicsit nyaralni országon belül

2014. jún. 11. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!:)

Még meggondolom...az Erasmus-t sokan ajánlották,mondták,hogy érdemes azzal kimenni,szerintem ezt az opciót választom.

Német nemzetiségi tanító szakra szeretnék menni;)

2014. jún. 11. 23:55
 3/4 anonim válasza:
Hajrá!:)
2014. jún. 12. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
:))
2014. jún. 12. 08:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!