Kezdőoldal » Utazás » Európa » Ausztria vagy Anglia?

Ausztria vagy Anglia?

Figyelt kérdés

Sziasztok, (f 16) anyukámmal(47) és testvéremmel(18)

szeretnénk jövő nyáron Ausztriába vagy pedig Angliába kiköltözni pár évre, nem feltétlenül a pénz miatt hanem mert nem nagyon jön be ez a Magyarországi életstílus, és persze a nyelv miatt is részben. Anyukám 25 éve pedagógus, angolul alap szinten beszél németül csak pár szót, ha sikerül döntenünk hogy melyik ország akkor akkor intenzíven elkezdi tanulni, (persze tudom hogy a tanári szakmában nem tudna kint érvényesülni). Ami engem illet felsőfokon beszélek angolul (nem olyan angolt, amivel kint meg sem tud az ember szólalni, szabadidőmben akcentusokkal szoktam foglalkozni), németül pedig alap szinten beszélek, de ha Ausztria mellett döntenénk ráállnék én is intenzíven. A testvéremmel ugyanaz a helyzet mint anyukámmal, egyébként ő most végez kereskedelmi marketingen. Ők dolgozni én pedig tanulni szeretnék (iskola mellett talán valami part time job-ot szerezni) Szóval ti hová mennétek? Hol van több munkalehetőség? Fizetés szempontjából? Valamint Ausztriában hogy mennek a dolgok? Angliai helyzettel vagyok csak tisztában. (albérlet, kaució, bankok, ni)

melyiket ajánlanátok? tapasztalatok? előre is köszi



2014. júl. 31. 00:13
 1/7 anonim válasza:
Szia! Én a te helyedben minden képpen Angliába mennék ( persze ez még sok minden mástól is függ) szerintem Angliában sokkal több lehetőség van... Jobb a környezet és az angolok könnyebben fefogadják a ,,turistákat" :) Angliában van hová menni kirándulni ( nem is kevés) ..stb. :D
2014. júl. 31. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Singham ***** válasza:

Azt ugye tudod, hogy először a bátyád vagy anyád tudna kimenni Angliába? Ugyanis jó ideig pusztán szobát tudna bérelni, abban meg hárman nem tudnátok rendesen elhelyezkedni.

Elsőre meg ne hallgass, nem nagyon ért a dologhoz. Ugyanis inkább Ausztria előnyösebb nektek. Angliába ugyanis alaposan megakarják szabni a bevándorlók számát, ami miatt mire a testvéred vagy anyád megtanulna tisztességesen angolul, addigra lehet már be se tudna menni az országban.

Ausztria alapból itt van a szomszédban, így az se baj, hogy te még itthon járnál egy évet iskolában (vagy, ha már 1-2 osztályon belül itt az érettségi, akkor én itt tenném le a helyedben), úgyis sokan úgy szokták a határ mellett laknak és úgy járnak át Ausztriába dolgozni. Viszont ott is legalább ténylegesen középfokra meg kell tanulnotok németül. Ausztriaiak felfogása (szerintem jogosan), hogyha nem tudod a nyelvet, akkor dolgozni se tudnál rendesen. Úgyhogy intenzíven kezdjetek el németül tanulni.

2014. aug. 1. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Tulajdonképpen miattam mennénk ki és 5 éves gimiben vagyok szóval tuti nem várnék érettségig most leszek amúgy másodikos és Szabolcs megyében lakunk szóval elég messze Ausztriától ezért szerintem mindegy, mert Angliába úgyis repülővel mennénk. És valaki tud normálisabb választ? Amit leírtam kérdésekre?
2014. aug. 3. 19:26
 4/7 Singham ***** válasza:

Jaj, egyből nem olyan választ kapsz, ami a fülednek tetszik és megy a hiszti? :) Szeretem nagyon az ilyeneket. :) Ennél normálisabb választ hova vársz? :) Én még szépen is fogalmaztam, vannak itt az oldalon olyanok, akiknek a válaszától felvágtad volna az ereidet, ha az enyémre ez volt a reakciód. :) Ráadásul én még vissza is fogtam magamat, nem nagyon szólogattam be, ugyanis lett volna mivel kapcsolatban. :)

Alapból neked nem jön be a ,,magyarországi életstílus", ezért költözni kell az egész családnak, ráadásul úgy, hogy te akarod megszabni hova. Egy olyan gyerek, aki most végezte el a 9. osztályt. :) Aztán itt kérdezed a vad idegenektől, hogy melyik országba menjetek, stb. Nem is az, hogy fognád magadat és utána néznél a dolgoknak, stb.

Ráadásul olyan szakmája van anyádnak is meg a testvérednek is, amivel kint nem tudnak elhelyezkedni, ergo minimálbéres melók maradnának nekik, nulla nyelvtudással és normális szakma nélkül ugyanis ez vár rájuk mind2 helyen. :)

Most is megsértődhetsz, hisztizhetsz, játszhatod itt, hogy mennyire értesz a témához, stb., de megsúgom, ha, így mész ki, akkor a ,,külföldi életstílus" se fog bejönni neked, mivel kint nem szeretik az ilyet. :)

2014. aug. 5. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Te jó isten, ki hisztizik? értelmest választ kértem nem pedig hogy valaminek a rossz oldalát fesd itt le nekem, mert nem gondoljuk meg magunkat és képzeld el hogy nem csak én akarok menni, a másik dolog meg az hogy ott le van írva hogy tudom hogy nem tudna elhelyezkedni a szakmájában, és te se röpködnél az örömtől, ha feltennél egy kérdést és egyértelműen leírod hogy mire vagy kíváncsi erre nem azt kapod meg..!!! És te annyira nem ismersz, hogy ne is alkoss véleményt.!!
2014. aug. 5. 12:32
 6/7 Singham ***** válasza:

Á, nem. Te nem hisztizel. :D Csak éppen most is azt csinálod. :D Ha magyar szavak fogalmával nem vagy tisztában, akkor mit akarsz kezdeni külföldön? :D

,,nem pedig hogy valaminek a rossz oldalát fesd itt le nekem". Ez is mi? :D Ezt komolyan gondoltad? :D De tényleg, ez most komolyan gondoltad? :D Attól, mert leírom a tényeket, egyből negatívan írom le a dolgokat? :D

Mit hiszel, hogy kint olyan ,,húdejófilmekbeillőéleted" lesz? :D Csak gondold már végig: alapból leszel te, aki nem nagyon fog tudni dolgozni, így ergo el kell tartani téged. Mindezt két minimálbéresnek majd. Minimálbérből ott se lehet normálisan megélni. :D Ha ténylegesen utána néztél volna a dolgoknak 1. nem itt kérdezősködnél 2. Tudnád ezeket és nem itt hisztiznél, azért, mert nem olyan válaszokat, hogy ,,jaj, menj ki egyből, kint az élet csudijó, stb.". Legalább ma is megnevetettél. :D

2014. aug. 6. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
te jó ég mint ez köztudott Bécs a világ 1-ik legélhetőbb városa, és a fenti leírtakban ott van, hogy nem a pénz miatt mennénk ki egyáltalán, csak érdekelt, mivel azt mondta anyukám, hogy akkor még elvégezne valamit+ mind 3-an járunk német tanárhoz is, de olyan jó, hogy te olyan okos vagy, és igen kioktatod az ember, szerintem egy hülye hunista vagy, és és ha szépen figyelmesen végig olvasod az első válaszomat rájössz, hogy az nem hisztizés, az utolsó sorban találsz olyat, hogy a kérdésekre szeretnék választ, mivel ilyen hunista hülye emberek véleményét már olvastam kismilliószor, valamint van aki azért megy ki mert utálja az országot, a politikát, a kisebbséget és hadd ne soroljam tovább...!!
2014. aug. 6. 08:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!