Kezdőoldal » Utazás » Európa » Jártatok már Lvov-ban? Ukrajná...

Jártatok már Lvov-ban? Ukrajnába indulok, szükségem van egy pár praktikus tanácsra.

Figyelt kérdés

Lutsk-ba szeretnék utazni, de Lvovban el kellene ehhez jutnom a vasútállomásról a buszpályaudvarra.

Vagy van valakinek egy jó ötlete, hogy hogyan lehet nagyon olcsón eljutni az említett két város egyikébe? Illetve hogyan legjobb (ár-idő)hazautazni Kijevből? Elfogadják a nemzetközi diákigazolványomat, illetve van egyáltalán diákkedvezmény. Bármilyen segítséget megköszönök!


2010. jan. 22. 00:38
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

"Ukrajna nem létezik"

"most Ukrajna néven van egy állam"

no comment...

2010. jan. 29. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Na akkor azt is tudjuk, ugyebár, hogy: Lviv-nek, Harkiv-nek írjuk ukránosan, DE MEG NE PRÓBÁLD így kérni a jegyet a kasszánál, mert a kassazsirka leesik a székről a röhögéstől. Ejteni az ukránok is LVOV-nak, HARKOV-nak ejtik. (ha esetleg akcentussal is, akkor is inkább orosznak nézzenek, mint hülyének.)


A menetrend tekintetében pedig ha tetszik, ha nem, létezik Ukrajna. Kétségtelen, hogy Lwow/Lemberg/Lviv/Ilyvó...stb. városának sajátos, magával ragadó hangulata van, főleg így télen, mert mind a lengyel, ukrán, zsidó kultúra elemeit is magán hordozza, szóval, félretéve a nagy elméleteket, érdemes rászánni néhány napot, hogy az ember kiutazzon oda. Nekem is az egyik kedvenc helyem...

2010. jan. 29. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Mi a franc???

Na ne már...

Ez fájt. Méghogy az ukránok is Lvov-nak ejtik! Mindegy, felőlem mondhatod annak, max. majd egy bunkó, műveletlen állatnak néznek. LVIV-nek kell mondani (és HARKIV-nak), viszont ha ragozod, akkor az i-ből o lesz. Pl: ''u Lvovi'' = Lvivben, ''v Harkovi''=Harkivban, aztán ugyanígy változnak a magánhangzók a többi esetben is.

Falra mászom az ilyen okoskodóktól. Kíváncsi vagyok, mennyire tudsz ukránul...

Amúgy az én családom ott él, úgyhogy minden évben kimegyek úgy 3 hétre. Gyönyörű hely, és nekem még a lapukkantabb részeivel együtt is jobban tetszik, mint Budapest. Gyönyörűek a templomok, pl az örmény templom, nagyon szeretem még a Boim-kápolnát is. Hatalmas parkjaik vannak nagy fákkal, ott a művészeti piac, Danylo fejedelem szobra, hangulatos éttermek a nacionalistától a mazohistáig. És a kávé! Imádom. Nem csak a kávét, hanem az egész várost.

Közbiztonsággal semmi baj -nem rosszabb, mint itt-, hacsak nem az ukrán vezetési stílusra céloztál, ami tényleg közveszélyes.

Az ukrán dolgok kiejtése meg azért fontos, mert Lvivben ha valamit oroszosan ejtesz, azt nagyon nem szeretik. Ha meg valamit megkérdezel oroszul, sokan ukránul válaszolnak.

2012. jan. 30. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!