Kezdőoldal » Utazás » Európa » Érdemes Angliába költöznöm,...

Érdemes Angliába költöznöm, ha Mo. -on évente 4 milliót takarítok meg?

Figyelt kérdés

Programozóként dolgozom Mo.-on. 3-4 év múlva szeretnék családi házat építeni, a telkem már megvan hozzá. De a mostani politikai helyzet kicsit elbizonytalanított az ország jövőjével kapcsolatban. (Korrupció, keleti nyitás, Orbán nyugat- és EU- ellenessége, ellenséges viszony az USA-val, stb...). Szóval mostanában kezdem azt érezni, hogy ennek az országnak nincs jövője.

Ugyanakkor az internetet böngészve úgy látom, hogyha Angliába költöznék, és programozóként dolgoznék, kb. ugyanannyit tudnék megtakarítani, mint most Mo.-on. A lakhatás elvinné a fizetésem felét. Ennyi félretett pénzből viszont nem 2 év múlva, hanem 20-25 év múlva tudnék csak kint családi házat venni (ha nem akarok hatalmas hitelt a nyakamba venni).

Ha jól tudom, egy családi ház kb. 90-100 millió Forintnak megfelelő Fontba kerül.

Jelenleg nincs párom, egyedülállóként kellene kint lakást bérelnem, 1 keresetből élnék.

Szóval ha kiköltöznék, rosszabb körülmények között élnék, mint idehaza.

Jól látom a helyzetet?



#Anglia #itthon jól élek
2014. nov. 16. 14:55
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha otthon évente 4 milliót félreteszel, akkor nem érdemes kijönnöd. Mert jól látod a helyzetet. Itt kint ha már tudsz lakást bérelni, és nem 1 kis házban 8-ad magaddal akarsz élni akkor annak meg kell fizetni az árát. A fizetésed fele simán elmegy albérletre és a fizetendő számlákra. Ezt már otthon kispórolod.

HA itt kint akarsz házat venni akkor vagy komoly hitelt veszek fel és nyögöd 20 évig vagy dolgozol 25 évig és talán tudsz hitel nélkül is venni.

Én egy angol vidéki városkában élek egy 2,5 szoba-konyha, fürdőszoba- kis hátsó kerti lakásban. Mindkét oldalról szomszédok így olyan mintha panelban lakna az ember. Az ilyen lakások itt vidéken 198 ezer fontba kerülnek Ez átszámítva nagyjából 75 millió forintnak felel meg.

Most nézd meg, hogy mi kerül átlagosan itt 70 millióba és otthon ennyi pénzből mit tudnál kezdeni.

[link]

(én ilyen lakást bérelek.)

2014. nov. 16. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi az infót, én is arre a következtetésre jutottam, hpgy anyagi okokból nem nagyon érné meg nekem. Valószínűleg azon fog múlni a dolog, hogy romlik-e a politikai helyzet, mennyire marad élhető Magyarország.
2014. nov. 16. 15:58
 3/8 anonim ***** válasza:
nézelődhetsz más országokban is. Programozóként angol nyelvtudással, biztos lenne máshol is lehetőséged.
2014. nov. 16. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
41%
én webfejlesztő vagyok és thaiföldön élek, olcsóbb mint otthon, sokkal jobb a hangulat, az egész egy nyaralás, elég sokan jönnek ide mostanában otthonról, pókeresek, programozók, mindenki akinek nem kell fizikailag otthon lenni, gyere te is, anglia egy szomorú esős szeles hely
2014. nov. 16. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Na igen, ez mind szep es mi lesz ha megbetegszel...? Ez vonatkozik mind a magyar mind a thai kollegara.


Udv Vancouverbol.

2014. nov. 17. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
mi lenne? sokkal jobb kórházak vannak itt mint otthon, a biztosításom fedezi
2014. nov. 17. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
29%
Mi is igy gondolkodunk. Éltünk mar külföldön, de hazajöttünk (család egyebek miatt, de ez most mellékes). Itthon nagyon jól élünk, ugyanazt sokkal olcsóbban megvesszuk mint külföldön. Megmaradt az ottani házunk is, úgy gondoljuk ha itthon olyan sz@r lesz a helyzet hogy menekülni kell, akkor is lesz hova mennünk.
2014. nov. 17. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

4 miller, 10000 font évente, ha szerződéses vagy, ennek a háromszorosát könnyedén beránthatod megtakarításként itt évente, de csakis szerződésesként. Nem szobában, persze, de azért nem eldurranva a lakással (fő költségtényező, és havi 1500-2000 font alatt mind szarvár, de a szobát senkinek nem javaslom, főleg nem magyarokkal - nem csináltam, de voltam látogatóban, szó szerint putri). De szólok előre, nemigen van profi munka, és ha soknak találják amibe kerülsz, néha inkább nem csinálják meg az egész projektet, akkor sem ha egyszerűen nincs más megfelelő szakember (közvetlen tapasztalat, 10 hónapja állnak a bohócok emiatt, ebből 4 határidőn túl).


Állandó állásban ugyanazt rakod el kényelmesen, talán marginálisan többet, mint amit most otthon, persze ez függ attól hogy akarsz élni, és mennyit keresel.


Élni ne gyere ide, retek hely. Szakítani gyere, azt lehet, de néha várni kell hónapokat, és az idegtépő.

2014. dec. 11. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!