Kezdőoldal » Utazás » Európa » Lenne esély külföldön munkából...

Lenne esély külföldön munkából megélni?

Figyelt kérdés
19L vagyok estin tanulok, még 2 év az érettségi. Addig dolgoznom kellene, de egyszerűen nem találok munkát. Pedig diákmunkából van 2 év vevőszolgálatos tapasztalatom, de ez nem elég, és estin diákmunkára sem mehetek már. Angolul beszélek. Párom villanyszerelő, de ennyiből nem tud kettőnket eltartani. Külföldön lenne esélyünk, vagy haljunk éhen a következő 2 év alatt? Ja, ő is estis,egy osztályba járunk. Pedig tovább is szeretnék tanulni, de azt hiszem ezt el kell felejtenem. :( Norvégia, Finnország és Hollandia lenne esélyes.
2014. nov. 23. 15:25
 1/10 A kérdező kommentje:
*3 év tapasztalatom van.
2014. nov. 23. 15:26
 2/10 anonim ***** válasza:
Nyelvtudásod van?
2014. nov. 23. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Bocsánat, a kérdésem helyesen: milyen szintű nyelvtudásod van?
2014. nov. 23. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

19 évesen minden külföldi országban kevesebbet fogsz keresni mint a minimálbér. Mert 21 éves kortól fizetik a minimálbér összeget.

Villanyszerelőként a párod csak akkor fog tudni elhelyezkedni (legalábbis Hollandiában) ha az ottani különbözeti vizsgát leteszi, és elvégezz egy munkavédelmi oktatást. Persze nagy esélye lenne ha lenne külföldi munkareferenciája is. Szóval ha kaptok is munkát, akkor nagyon szűkösen élnétek egy szobában 8-ad magatokkal :)

2014. nov. 23. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Kozepszinten még csak, de intenzíven tanulom, tehát 1 éven belül elérem a felsőfokot. Csak hát nekem nincs szakmám. .. :( Párom viszont csak makog angolul. Ahh, azt hiszem reménytelen.
2014. nov. 23. 19:30
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

A párodnak esélytelen ha csak makog, mert így munkát nem kap.

Te kaphatnál ha lenne valamiben gyakorlatod, vagy tapasztalatod.

De nem árt ha tudsz valamit. Bárhová mész a nagyvilágba, soha sehol nem fogják kérni a nyelvvizsga papírodat. Így senkit nem fog érdekelni, hogy közép vagy felsőfokon beszélsz. Ez nem számít. Ami számít, hogy az adott országban ahová menni akarsz tudj kommunikálni, kérdezni, válaszolni. Értsd mit kérdeznek, válaszolnak. Ha csak szavakat raksz egymás mellé, de meg tudod magad értetni, és ők is értenek akkor már nincs gond.

Tudom, kint élek, tapasztaltam és tapasztalom ma is.

2014. nov. 23. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ne a nyelvvizsgára hajts. Én is külföldön vagyok, soha sehol senki nem kérte. Beszélni kellett.

Muszáj lenne kihúzni addig amíg valami szakmát nem szerzel. Ha kimentek, akkor munkát valószínűleg találsz, párod is belejön, de nagyon kemény időszak lesz ott is, ráadásul egy ideig egy kis saját kecót se tudtok bérelni.

Intenzíven álljatok rá a nyelvtudásra (NEM!! nyelvvizsgára, arra ne dobjatok ki pénzt), szakmai tapasztalatra és utána induljatok neki nyugodtan.

2014. nov. 23. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Azokban az országokban, amiket felsoroltál, nincs esélyed munkát találni, mivel ezek nem angol anyanyelvű országok. Norvégül, finnül vagy hollandul kellene tudnod ezekhez. Angol nyelvtudással Anglia vagy Írország jöhet szóba, más nem nagyon.
2014. nov. 24. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Ott már annyi bevándorló van, mint égen a csillag. Eldöntöttük párommal, hogy elkezdünk norvégül tanulni(közben ő persze angolul is). Ott "szeretik" a bevándorlókat, főleg az egészségügyiseket. ... én pedig pont az szeretnék lenni. Villanyszerelő meg mindig kell :)
2014. nov. 24. 07:26
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem nagyon akarlak elkeseríteni, de ha 19 évesen még csak odáig jutottál, hogy középszinten beszélsz angolul, és érettségid sincs, akkor egyelőre nem érdemes külföldre költözésen gondolkodnod. Indulj ki abból, hogy Magyarországon is csak olyan külföldieket alkalmaznak, akik beszélnek magyarul. Hivatalos munkahelyeknél az angol csak másodlagos, de te azt se beszéled olyan szinten, hogy azzal dolgozni tudj külföldön. Ha még csak most fogsz elkezdeni norvégül tanulni, akkor még hiába mennél ki és hiába pályáznál hivatalos állásokra, sehová nem kellenél.

Helyette viszont kimehetnél au pairnek. Ők kapnak szállást, kaját, útiköltséget, és mellé havonta kb. egy magyar minimálbérnek megfelelő összeget, amiből már igazából csak a szórakozást kell finanszírozni. Van olyan fogadócsalád, akik párokat is alkalmaznak, így dolgozhatna a barátod is. Ha ott kint jársz nyelviskolába, annak a tandíjába is beszállnak. Ehhez akár a középszintű angol is elég, mondjuk ez családfüggő.

2014. nov. 24. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!