Kezdőoldal » Utazás » Európa » Melyik az a 3 európai nép,...

Melyik az a 3 európai nép, akiket a legjobban kedvelsz és melyik az a 3, akiket a legjobban utálsz? És miért?

Figyelt kérdés

Nekem a 3 kedvelt nép:


1. britek: Rendes népség, jó a nyelvük és a kultúrájuk, nekem tetszik a tipikus angol mentalitás, sok példát vehetnénk tőlük mi magyarok.

2. németek (beleértve az osztrákokat, svájciakat): Rendkívül intelligens népség és nagyon dolgosak, a történelem során többször is bebizonyították, hogy a szorgos munkának van eredménye.

3. lengyelek: Nagyon barátságosak a magyarokhoz, idén nyáron voltam egy nemzetközi táborban, ahol voltak lengyelek is, egyesekkel olyan jó kapcsolatot alakítottam ki, hogy ez a mai napig tart.

+1. finnek: Csendesek, nyugodtak, ők aztán tényleg nem ártanának nekünk.



A 3 utált nép számomra:


1. szlovákok: Erősen magyarellenesek, több negatív tapasztalatom is volt már velük ezen a téren.

2. románok: A másik magyargyűlölő népség, ráadásul ők még lusták és koszosak is.

3. franciák: A bogaras viselkedésük miatt nem a fő kedvencem, h mindent csak "franciásan" lehet csinálni.

+1. oroszok: Erőszakosok, nagyszájúak, önfejűek, ezért ő róluk se tudok sok + dolgot mondani.



2014. dec. 30. 20:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Soha nem tudnek egy nepet egyben utalni.Erdelybol szarmazom, mint kissebbseg megismertem a roman politika minden hatranyat, egyenkent megsem tudtam utalni a romanokat. Voltak roman barataim.Amit utaltam az a roman politika volt. Mar nagyon regen egyesult allamokban elek. Itt atertekeled ezeket a fogalmakat. Erdekes, kulturalt barataim vannak, , mind buszke a sajat szarmazasara meg ha nem nem is beszeli a nyelvet. Nem e szerint utalunk, vagy szeretunk valakit.
2014. dec. 30. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
57%

Első válaszoló nem mond hülyeséget...


Mondjuk hozzáteszem hogy minden népben megtalálod a primitív fajtát, magyarok közt is... Ha viszont muszáj válaszolni a kérdésre, jó tapasztalataim vannak viszont az osztrákokkal, hollanokkal és a Bohémiában élő csehekkel. Utóbbi miatt lehet hogy le fognak pontozni hogy milyen sületlenséget beszélek... Mogorvák mint a fene, de ha beszélgetsz velük, általában normális értékrendűek van és tisztességesek... Meg magyarként valóban lehet hogy furcsa, de nekem tetszik a cseh kultúra...

Legtöbb rossz tapasztalatom meg "természetesen" cigányokkal volt.

2014. dec. 31. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
78%
Én egy pár évet turizmusban dolgoztam és a legjobb tapasztalatom a hollandokkal, britekkel és talán a németekkel volt, bár ők inkább kértségesek. A szlovákok és a csehek, valamint a lengyelek is szimpatikusak voltak nekem. Viszont az olaszokat és a franciákat nagy átlagban nem szerettem. Az olaszok nagyon vehemensek, sok köztük a suttyó átejtős, a franciák meg elvárnák hogy beszélj franciául és fel vannak háborodva ha nem. természetesen most általánosságban beszélni erről nehéz lenne, mert pl. volt problémám némettel is és volt bunkó holland vendégem is, de nagyon rendes olasz és szimpatikus franciám is, de azért nagy vonalakban ez a véleményem :)
2014. dec. 31. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Ezeöccá ***** válasza:
43%

Kedves kérdező,


irigyellek, hogy mindegyik népről/nemzetről ilyen átfogó ismereteid vannak, mivel mindegyik nemzet hazájában éveket laktál, magas szinten beszélsz lengyelül, oroszul, szlovákul, románul, franciául, finnül és töviről-hegyire ismered mindegyik nép történelmét, kultúráját, szokásait. És persze mindegyik népből számtalan embert személyesen és évek óta ismersz, így megfelelő képet tudsz alkotni ezekről a nemzetekről.


Igazán nagyon irigyellek!

2014. dec. 31. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Kini :)) ***** válasza:
84%

Hát...Én nem szoktam ilyeneken gondolkozni, hogy milyen népeket utálok -.-

Többször voltam már Szlovákiában és Romániában is, és soha semmi atrocitás nem ért minket. Nem tapasztaltam, hogy egy szlovák vagy egy román hülyébb lenne, mint egy magyar.

Szerintem amúgy butaság általánosítani. Nem mondható el egy nemzetről, hogy mindegyik tagja full ugyanolyan.


16/L

2014. dec. 31. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Ezeöccá ***** válasza:
57%
Látom nem sok ember ismeri a szarkazmust errefelé, a felszínes ismeretek alapján azonban mindenki tud véleményt nyilvánítani :)
2014. dec. 31. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
66%

"+1. oroszok: Erőszakosok, nagyszájúak, önfejűek, ezért ő róluk se tudok sok + dolgot mondani."


Ezt véletlen nem az Amerikaiakra értetted ? Mert az oroszok inkább önfejüek .... Az amerikaiaknak van nagyszájuk ....

2014. dec. 31. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
70%

Engem úgy neveltek meg a szüleim, hogy nem lehet más népet utálni a történelmi hátterük miatt és csak, mert egyvalaki utálatos volt. A magyarok is lehetnek hülyék, akik lenéznek másokat.

Úgyhogy én nem utálok senkit, még ha kellemetlen helyzetbe kerülök külföldön egy helybélivel. Tavaly kint voltam Angliában, ahol találkoztam egy örménnyel. Mikor megtudta, hogy magyar vagyok, örült ennek. Én azért mélyen (!) bocsánatot kértem tőle, amiért a mi drága miniszterelnökünk kiadta a baltás gyilkost. (Rettentően szégyelltem magam emiatt). De az örmény nagyon kedves volt és azt mondta, hogy én is ember vagyok, mint ő. És nem rám meg a többi magyarra mérges, hanem a kormányra. És ebben igaza volt.

Jártam Romániában és Szlovákiában. Ott is rendesek voltak, habár volt egy szlovák, aki megbántott engem a boltban, de egy másik szlovák mosolyogva mondta nekem, hogy ne foglalkozzak vele. "She is stupid" -ezt mondta.

Ismertem olyan szlovákot, aki utálta Slotát, de nemcsak a magyarellenessége miatt, hanem, mert nem a munkájára koncentrált. Nem Szlovákia jövőjéről tárgyalt, hanem szidta a magyarokat.

2015. jan. 4. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Na, én viszont simán válaszolok a kérdésedre.

akiket utálok:

1. románok: magyarellenesség, történelemhamisítók, parasztok...

2. szlovákok: kb ugyanaz, mint a románoknál

3. oroszok: beképzeltek, barátságtalanok, bunkók

(a fentiek közül tisztelet a kivételeknek, mert nyilván vannak)


akiket szeretek:

1. lengyelek: nagyon barátságosak velünk, magyarokkal

2. hollandok: kultúráltak és végtelenül kedvesnek és toleránsnak tartom őket

3. horvátok: szintén nagyon rendes, vendégszerető, közvetlen emberek

(természetesen ez alól is vannak kivételek..)

2015. jan. 8. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
59%

3 kedvelt nép:

- A földlakók egy része

- A földlakók egy része

- A földlakók egy része


3 utált nép:

- A földlakók egy része

- A földlakók egy része

- A földlakók egy része

2015. jan. 8. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!