Kezdőoldal » Utazás » Európa » Anglia, Észak-Írország,...

Anglia, Észak-Írország, Skócia, Wales?

Figyelt kérdés
Nagy-Britannia melyik tagországában volna a legérdemesebb letelepedni és munkát vállani? Miért?

2015. jan. 5. 22:58
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
0%

Heló!


Nem hsizme ,hogy tisztában lennél, mi ott a helyzet....

Írországban munkát, külföldiként, úgy, hogy akkor mennél ki? Felejtsd el.

Angilában, ha nem úgy mész, hogy már úgy érkezel, hogy van munkád - tehát itthon elintézed - hatalmas mázli kéne, hogy kapj normálisat, amivel meg is élhetsz.


Nem árt utánanézni adolgoknak, hogy mennek az adott országokban.

Nehogy azt hidd, hogy csak rád fognak várni, ha egyszer csak kimennél.

És akkor arról még nem is volt szó, hogy mennyi pénz kell ahhoz, hogy elkezdjen az ember valamit úgy, hogy magára számíthat cksa, és minden friss és kétséges.

Álom az álomban...


Persze meg lehet próbálni, de majd írd le, hogy ment. Bár előre sejteni lehet.


Érdemesebb lenne vlaami közeli országban próbát tenni, ha mehetnéked vna, ausztria vagy esetleg németország. Legalább tapasztalatszerzés végett.


(A fentieket úgy mondom, hogy 2 éve élek néemtországban, rokonam írországban élnek, és testvérem legjobb bartánője walesi.)

2015. jan. 5. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
93%

Én nem értek egyet az elsővel. Nyilván azért nem mert vele ellentétben 8 éve élek Angliában, és munkaügyi irodában dolgozom.

Angliában is ki lehet jönni, és lehet itt kint is munkát keresni. Sőt nagyobb az esély, hogy előbb kap az ember munkát mint otthon Magyarországról.

Ha valaki tud angolul jól kommunikálni, van valamiben gyakorlata /tapasztalata az könnyebben boldogul a munkakereséssel.

Írországban jelenleg nehezebb boldogulni mert ott elég magas a munkanélküliek száma, de nem lehetetlen ott sem munkát kapni. Bár a gond az, hogy a fizetéshez képes drága ország. Skócia azért rizikós, mert ott nehezebben fogadják a külföldieket, de jó nyelvtudással, szakmai gyakorlattal ott sem lehetetlen állást találni. Wales csodálatos hely. De ott a legnehezebb boldogulni, mert nehezebben fogadják a bevándorlókat.

Így összegezve még mindig Anglia a legbefogadóbb ország.

Viszont mint írtam nem lehetetlen munkát szerezni, de az új törvényeknek köszönhetően, meg lett nehezítve az újonnan érkezőknek.

Ugyanis 6 hónapod van rá, hogy fix, bejelentett állásod legyen (vagyis a contract jobs nem felel meg) mert ha nincs, akkor hazatoloncolnak.

A pénz már más tészta. Ha nincs kint rokon, ismerős akinél pár napra megszállhatnál vagy aki segít szobát bérelni, akkor tanácsos 1500-2000 fonttal útnak indulni. Ennyi pénzzel, nyugodtan tudsz állást keresni legalább 1 vagy másfél hónapig..

DE! a legfontosabb akármelyik országba mész: Nyelvtudás

üdv

2015. jan. 6. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
8%

Hát én sem értek egyet elözö kettovel.

Ni szamot még mindig szorják. felhivod öket adnak egy idopontot helyet, elmesz elmondod kivagy mivagy dolgozbi akarsz meg adataid ennyi es mar meg is kaptad.

Munka meg bemesz egy agencybe es mar van is melod. gyari melokra mindig kell ember. penz meg 1500-2000 font???? jézusom hova kanadába?? Angliaba londonban 4zonaban van 70-80ert single ro meg 2hét depot kell letenned. bus heti 20,20font. kaja napi valtozo. nekem napi 5-7font kozott de jokat eszem. osszesegeben 500-600 font meg repjegyek kellenek es rendbe vagy. sok sikert! Tobbi sz*rrago csak leakar beszelni.

2015. jan. 6. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
32%

"osszesegeben 500-600 font meg repjegyek kellenek es rendbe vagy"


Ezek szerint Anglia a világ egyik legkönnyebben élhető váosa, ha munkát keresen, telejesen újonnan. Nem is értme, miért nme mennek emberek milliói oda...

Ha jó lszámolom, a németországi fizetésemmel, mait egy év alatt keresk, Angliában 3 évig elélhetnék gond nélkül, munka nélkül. Yeaaa.


Második: nem kell egyetértened velem, neked is van véelményed, nekem is. Bár remélem az ingatlanirodás rész nem úgy akart szólni, hogy "én xy helyen dolgozok, nkem van igazam, te nem laksz itt, nem itt dolgozol, semmit se ér a szavad".


+ Kérdező, azt elfelejtettme említeni, hogy Írországban az egészségügy jelenleg a béka segge alatt van, egyszeráen rémes, ami ott folyik. A múltkor például a rokonomnak összecserélték a kartonját, a férje meg 1 napot szenvedett a váróterem székén, kétszeresére dagadt, lila kézzel, mire egyáltlaán megnézték. Dublinon kívül elég nehéz munkát találni, Dublin maga meg baromi drága. Rengeteg akülföldi, az Íreknek meg tle van atökük azzla, hogy másokat tartsanak - sok lengyel, ltiván azt játsza el, hogy kiemgy, bejelentkezik... felveszi a segéylt, majd hazamegy, madj visszajön. Nemrég szigorítottak rajta, mert rájöttke az írek, mti játszana ka keletiek, de még így is oskan ezt csinálják...

2015. jan. 6. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%

01:17!


500-600 font idulótőke rohadt kevés. Elég csak felmenned egy angliai facebook csoportba, még a legrátermettebbek is minimum 1000-1200 fontot javasolnak indulásnak. Ez a legalja, ez alatt elindulni ide, óriási felelőtlenség. Persze lehet valami román konyhán gány melót találni 1-2 nap alatt, de közel sem ez a jellemző, manapság 1-3 héttel minimum kell számolni, mire munkába tudsz állni. Az agencys melók meg olyanok amilyenek, arra alapozni öngyilkosság.

2015. jan. 6. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
77%

500-600 fonttal kijönni nem szabad.

Azért arra nem szabad építeni, hogy kijössz , és másnap már meló van. Azért tanácsolják az 1200-1500 fontot, mert így nyugisan tudsz melót keresni majdnem 2 hónapig.

A napi 5-7 font kaja meg olyan is. Az tuti nem egészséges. Igen, lehet kapni 1-2 fontért az Icelandban mirelit kaját, de az nem egészséges étel. Arról nem is beszélve, hogy naponta legalább 3x étkezni kéne normálisan. Szóval hallgathatsz arra a kis butára is aki szerint hawai Anglia,és elég 500 font, meg napi 5 font kajára. vagy hallgathatsz olyanokra is akik évek óta kint élnek.

Nem kell rám hallgatnod. Elég ha a facebokkon az angliai magyarokat kérdezed, vagy csak olvasod, hogy ők mit élnek át. Őt helyben körbe röhögik az előző válaszadót aki szerint 500 font elég..

Elég csak számolni.

Azt írja 70 font /hét a szoba. Oké, ez igaz is, bár megnézném azt a környéket ahol Londonban 70 fontért szobát adnak..De rendben 70 font/hét.

Kezdésnek 2 vagy 3 hét deposit és 1 hét szobabérlést kell fizetned, majd minden héten egy megadott napon 70 font.

Vagyis már ki is dobtál (ha 2 hét deposittal számolok) 210 fontot. Itt 1 hét szoba bérlés fizetve van. Ha 1 hónapig akarsz élni 500 fontból akkor ugye az 1 hónapból még lenne 3 hét amit fizetni kell vagyis újabb 210 font. 410 fontnál tartunk.

Azt írja heti 20 font a tömegközlekedés ára. 1 hónapra 80 font. Már 490 fontnál tartunk.

Azt írja neki a kaja 5-7 font. Ezt inkább 7 fonttal számolom ez heti 21 font, havi 84 font (ez baromi kevés, aki ennyit költ kajára az tuti egészségtelenül eszik) Jelenleg 574 fontnál tartunk. Kell ugye 10 fonttért SIM kártya(munkaügyben jó ha van angol telefonszámod) 584 font. Azért nem ártana tisztálkodó szereket is venni. Az előző válaszadót venném figyelembe akkor ő biztos azt mondaná, hogy heti 5 fontnál nem költ többet tisztálkodó szerre. Akkor ez havi 20 font lenne..(wc papír, tusfürdő, fogkrém, mosópor, öblítő stb) szerintem több lenne itt is a kiadás, de legyünk jóindulatúak, és vegyük az előző válaszadó számításait. 604 fontnál tartunk.

Jelenleg 604 font az 1 havi kiadásod így kezdésként, és még nincs munkád. Igaz a N.I number-ért időpontot kell kérned, de a munkát neked kell keresni. Minden munkaközvetítőnél, munkahelynél nem árt egy kinyomtatott CV-t leadni. Ha nincs az angol szobádban nyomtatod, akkor el kell menned a könyvtárba vagy netezős helyre. A könyvtár ingyenes,de a nyomtatás nem. Erre már nem is futná mert nem lenne pénzed.

Ja, és ha 20 napon belül nem kapsz munkát (ami nagyon esélyes) akkor mehetsz is haza, mert nincs több pénzed.

Viszont ha 1200-1500 fonttal jössz ki, akkor ott van a következő hónap is amit munkakereséssel tölthetsz. és igen, 4-5-6 hét után már nagyobb esélyed van, hogy munkát kapsz..

2015. jan. 7. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
75%

Kedves első.

Nem azért írtam, hogy munkaközvetítő irodában dolgozom, és jeee neked egy szavad sem lehet. hanem azért mert nyilván sokkal jobban képben vagyok mint te aki Németországban él, dolgozik. Én nem jövök azzal, hogy mennyi mindent hallottam rokonoktól, barátoktól a németországi életről, mert fogalmam sincs milyen ott az élet.

Az egészségügyet meg kér volt említeni. Ez itt nem téma. Arról is tudnák bőven mesélni, amiket átéltem jómagam is, de soha senki nem mondta. hogy a brit egészségügy milyen isteni jó..(én sem írtam)


Kedves kérdező.

Nem akarlak lebeszélni, hogy ki gyere dolgozni /élni, SŐT! Én mindenkit biztatok akinek van nyelvtudása, határozott elképzelése a jövőjével kapcsolatban, hogy igenis próbálják meg. Semmit nem veszítenek. Ha sikerül akkor szép lassan révbe érnek, és jobb lesz az életük. Ha nem sikerül akkor hazamegy, de legalább elmondhatja, hogy mindent megpróbált, és látott egy szép országot.

2015. jan. 7. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
71%

javítva:

- kár

- tudnék.. (késő van, elírtam, bocsánat)

2015. jan. 7. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
0%
hát ti se jártatok még angliában. én 1éve vagyok kint es aki 5-6hetig munkat keres itt az mar regen nem tud valamit!!! en 380fonttal kezdtem meg is itt elek wembleyben MÉG mindig! jol szamoltal 1honapig szukoson eleg 600font de nem nyaralni kimenni ! Nem sok eszetek van 1000-12000font egy magyarnak itteni fizubol hogy kint nyaralgasson 2honapot eszeteknél vagytok?? mibol szedi ossze brutto 101.500bol vagy cofidisbol? ez magyarnép mindig is hulye volt azis marad na szeva szomoritsatok a gyereket tovabb negativ pesszimista Tudatlan okosok
2015. jan. 7. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
0%

nem nyaralni kell kimenni*

aki tud angolul es akar dolgozni 1heten belul kap is munkat az 100%. ha nem igy lenne akkor a fene ennè már angliát is.

vigyetek amugy 50.000fontot az a biztos . ti látjátok mit irtok? kinek van itt ennyi pénze? akinek van ennyi hogy csak elkoltse az nem megy ki. aki ki akar menni valszeg munka nelkuli vagy kap 101.500 bruttot. gondolkozzatok már ennyire hulyek vagytok?? en 380al mentem ki megis kint vagyok hogy lehet ez??? 3nap utan egy gyarban dolgoztam magamtol inteztem mindent.

2015. jan. 7. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!