Kezdőoldal » Utazás » Európa » Lejárt személyi igazolvány...

Lejárt személyi igazolvány Németországban, mi a teendő?

Figyelt kérdés
Az történt, hogy Németországban élek és ugyan karácsonykor voltam otthon, de csak most vettem észre, hogy februárban lejár a személyim. Hazamenni most nem tudok. Van esetleg valamilyen mód arra, hogy itt meghosszabbítsam, vagy egy ideiglenes igazolványt kapjak. Hova tudok először fordulni? Én Stuttgartban lakom.

2015. jan. 12. 20:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ha van érvényes útleveled, használd azt. Ha nincs, akkor a müncheni konzulátuson tudsz csináltatni útlevelet. Személyit szerintem nem.
2015. jan. 12. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
A magyar nagykövetségen tudsz újat igényelni.
2015. jan. 12. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Személyigazolványt követségen (konzulátuson) nem tudsz csináltatni, csak útlevelet.
2015. jan. 13. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
0%

Mosonmagyaróváron is megcsinálják, ha odáig eltudsz utazni. Személyi, útlevél, jogsi bármelyik magyar okmányirodában intézhető, nem csak, ahol laksz (kivéve pl.lakcímkártya, azt értelemszerűen a lakhelyen kell).

Német személyit nem akarsz igényelni?

2015. jan. 13. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%
Személyi igazolvány annak jár, akinek van bejelentett lakcíme Magyarországon. Tehát ha te kijelentkeztél otthonról (gondolom a TB, adó miatt igen), akkor te külföldön élsz, nem vagy jogosult a személyire. Persze simán lehet igényelni, hazamész leadod mondjuk a szüleid címét és ennyi. De ha nem szeretnél kiskapukon átmenni és mindent hivatalosan szeretnél akkor ez a dolgod: 1. Igényelsz útlevelet a követségen. Ezt használod utazáskor. 2. Igényelsz német személyit (ami utazásra nem jó, de Németországban használhatod). Ha nem tervezed a hazaköltözést, akkor ez a legegyszerűbb.
2015. jan. 13. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
5/ A TB-hez be lehet jelenti, hogy külföldön fizeted, de attól lehet magyar lakcímed (szerintem). Legalább is nem ér össze a 2 rendszer és nem jelent ki/fel az Önkormányzat, mert a TB leadta neki az infót a külföldi tb fizetésről.
2015. jan. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Azért írtam, hogy gondolom.. Általában kiszoktak jelentkezni, különben a másik országban nem igényelhet "TB-t", mivel hivatalosan csak egy EU-s országnak lehet fizetni. De természetesen van aki haza fizeti és Eus TB-kártyával van kint.
2015. jan. 13. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%
Német személyit CSAK német állampolgár igényelhet, külföldi NEM!!!!!!
2015. jan. 13. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

én magyar vagyok, mégis van német személyim. A nővérém volt férje angol meg a kislánya is, mégis kaptak magyar személyi meg kakcímkártyát.

Ez csak a családon belüli tapasztalat, de természetesen mindkét esetben bejelentett cím volt/van.

2015. jan. 21. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
Németországban élünk, lakcìmkártyán külföldi cìm szerepel, mivel kijelentkeztünk, de attòl SZEMÉLYI IGAZOLVÁNYUNK VAN!
2017. ápr. 17. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!