Kezdőoldal » Utazás » Európa » Európai Körüt avagy Eurotrip,...

Európai Körüt avagy Eurotrip, tapasztalatok? Kérdések lent

Figyelt kérdés

Elkezdtem tervezgetni egy euorópai körutat.vagyis belegondoltam mi lenne ha. ...olyasmire gondoltam hogy egy kisbusszal 7-8 an nyugat európában bejárni a szép helyeket,ugy 15-20 nap 7-8 ezer km :) tudom szép álom meg minden.. de felvetődött bennem pár kérdés.az utazás meg kaja nem lenne olyan drága, de pl mennyibe kerülnek a kempingek franciao. anglia,hollandia,svájc környékén?

illetve a különböző kulturális helyekre mennyi lehet a beugró? mert gondolom nem olcsó. hallottam ilyen európai kulturális kártyáról is ami drága de egy csomó hiresebb kulturális helyre bemehetsz vele ilyen van?

akinek van élménye,tapasztalata ilyen körutakrol az légyszi ossza meg :)


2010. febr. 9. 19:24
 1/3 anonim ***** válasza:
Hallod-e, ez azért ennél bonyolultabb. Mármint meg kellene mondanod, hogy melyik országot nézted ki, és melyik tájegységét. Európa elég nagy.:)
2010. febr. 9. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Hát azért ma már a benzin sem olyan olcsó, meg ugye autópálya díjak is vannak szinte mindenhol(talán csak Németországban nincs), és azért egy kisbusz fogyaszt rendesen, mi amikor egyszer mentünk, autópályán megevett 10 litert is százon, ami a több mint 300Ft-os benzinnel számolva 8000km-re 240-260ezer Ft+ autópálya is több tízezer, és ugyan el lehet őket kerülni, de akkor iszonyat lassan fogtok haladni, és az egész út nem fog másból állni, mint autókázásból, és gondolom nem ez a cél. A kempingek sem olcsók, bár olcsóbbak mint a szállodák, de én a helyetekben inkább a kocsiban aludnék, az ingyé van. Én éppen ezért ilyen jellegű túrákat inkább kelet felé csinálok, nyugatra csak egy-egy rövidebb 1-2 napos utat csinálok. Például Ukrajnában egy ilyen 15 napos körutazás hálókocsis vonattal(tehát nem kell vezetni, aggódni, hogy ellopják a kocsit, hogy lerobban a kocsi stb.), aminek során 11ezer km-t utaztunk mindössze 70ezer Ft volt egy főre, és ebben minden benne volt, utazás, kaja, biztosítás, néhány fontosabb helyre belépő. Persze nem azt mondom, hogy feltétlenül Ukrajnába menjetek, lehet a Balkánra is menni. Mindenesetre ez az autós móka elég fárasztó lenne, és szerintem sokba is kerülne. Persze ha van rá pénzetek csak egész nyugodtan.
2010. febr. 9. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

mindenképp nyugati országokat szeretnénk megnézni, franciaország,anglia,hollandia,belgium talán svájc, cseh ilyenek... a kemping azért lenne jó mert ott van viz , villany ami azért tisztálkodáshoz meg mindenhez nemárt.. ha nem is minden nap de mondjuk minden másnap..

az benzinpénz meg ugy fejenként 30 ezer szval nem sok(+pályadij) na mindegy, a fennmaradó kérdéseimre még várom a választ :)

2010. febr. 10. 22:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!