Kezdőoldal » Utazás » Európa » El fogunk költözni nagy...

El fogunk költözni nagy esélyel Németországba. Lesznek gondjaim?

Figyelt kérdés
Viszont van egy gond márpedig az hogy én nem tudok németül még beszélni sem talán van egy kis alapom suli miatt mivel ott tanulom fél éve.Na a lényegre térve kicsit félek hogyha kiköltözünk nem fogok tudni beszélni és ez hátráltat a tanulásba.Mennyi időbe telne megtanulni a németet komunikáciòs szinten és anyanyelvi szinten? 15/F

2015. febr. 7. 15:31
 1/8 anonim ***** válasza:
Biztos lesznek gondjaid. Én úgy jöttem ki, hogy úgy gondoltam, alapszintű a nyelvtudásom, aztán elég sokszor csak néztem,mert konkrétan 1szót értettem a másik fél mondandójából. Viszont te fiatalabb vagy,így biztos könnyebben megy majd.
2015. febr. 7. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Meg fogod tanulni, ne aggódj.
2015. febr. 7. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 demonlord90 ***** válasza:
Előbb-utóbb belejössz, ne aggódj. Fél év alatt (ha tanulod is, persze) eljutsz odáig, h alapvetően tudjál kommunikálni és megértesd magad. A legalapabb dolgokat persze pár nap alatt meg lehet tanulni. De anyanyelvi szintre nagyon soká érsz csak majd
2015. febr. 7. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az iskolában külön tanítanak majd a németre. Hamar belejössz, és meg érteted majd magadat.
2015. febr. 7. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem tul szerencses ennyi idosen nulla nyelvtudassal kijonni, de itt erre be vannak rendezkedve. Olyan suliba fogsz jarni ahol csak a nyelvre tanitanak, meg esetleg beraknak nehany orara egy rendes osztalyba, ahol nem szamit annyira a nyelv.


Elsulhet jol is, de lehet full kudarc is, mert emiatt nem fogsz tudni pl. tovabbtanulni.


A szuleid helyeben ezt 2x is meggondolnam.

2015. febr. 7. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Vannak nyelviskolák, ahol különböző szinttől tanítják a nyelvet. Adni fognak egy szintfelmérőt, és az alapján osztanak be. Lehetsz magántanuló is. A magántanulás mellett is járhatsz nyelvkurzusra. Mi tavaly nyáron költöztünk ki, nekem a nyelv nagyon jól ment, egyből beraktak Realschuléba. Az átlagom olyan 2-es, ami otthon egy gyenge 4-esnek felel meg. Ha itt szeretnél tanulni, először mindenképpen a nyelvtanfolyamot kell végigcsinálni, anélkül elég nehéz lesz, ha nem értesz semmit az órán. Egy évet el fogsz veszíteni, ja és a tanfolyamon kívül is foglalkoznod kell sokat a nyelvvel. Itt ráadásul még nehezebb megérteni valakit, ha az utcán hozzám szól. Iszonyatos az itteni nyelvjárás. Ronda allemánis. Amit otthon, a suliban magnóról hallgatunk német, az ehhez képest babakönnyű. Még szerencse, hogy a tanárok, meg a diákok nagy része azt a németet beszéli, amit megtanultam.
2015. febr. 7. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Aki azt mondta hogy szüleim gondolják meg 2x is nem hiszem hogy sikerülne mivel "visza" akarnak menni német országba mivel én félig német vagyok csak ugye a nyelvet nem tudom.
2015. febr. 7. 23:48
 8/8 anonim ***** válasza:
Attol meg meggondolhatjak, kibirnak meg 3-4 evet, nem? Aztan mehetnek nelkuled, ha akarnak.
2015. febr. 8. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!