Kezdőoldal » Utazás » Európa » Spanyolországban hogy van ez...

Spanyolországban hogy van ez a parkolás dolog?

Figyelt kérdés
Lehet csak én vagyok vaksi, de sehol sem látok a Google Streetview alkalmazásban Spanyolországban parkolójegy autómatákat. Hogy lehet a parkolást intézni akkor kellemetlen meglepetések nélkül? Hol kell parkolójegyet venni?
2015. márc. 4. 12:04
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Alicantéban legutóbb parkolótárcsás helyen álltam. Beállítottam a parkolás kezdetének idejét és 2 óra ingyenes volt...
2015. márc. 4. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Milyen az a parkolótárcsa?

Most egyébként, hogy jobban utánanéztem, találtam Malaga-ban (oda megyünk nyaralni) egy helyet, ahol kivételesen volt parkolójegy automata. De nagyon sok helyen semmi információt nem láttam a parkolásról, csak a kék P táblát...

2015. márc. 4. 12:18
 3/10 anonim ***** válasza:

De ugyanúgy vannak parkolójegyes (automatás) helyszínek is mint a parti sétánynál:

[link]

2015. márc. 4. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm. :) És akkor ahova nincs kiírva semmi, (sok helyen csak azt látom, hogy kint állnak az autók, de még parkoló táblát sem látok, nem hogy hogy kell fizetni), akkor az ingyenes?
2015. márc. 4. 12:28
 5/10 anonim ***** válasza:

Ha valahol hasonló táblát látsz, mint ez:

[link]


(nem minden országban pont ilyen)

,akkor a jelzett időtartamra ingyen ott hagyhatod az autót.

Beállítod az ilyen parkolótárcsán, hogy mikor érkeztél:

[link]

2015. márc. 4. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
És honnan kap az ember ilyen parkolótárcsát? Vagy ez legyen nálunk?
2015. márc. 4. 12:37
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha még segít a parkolóhely választásban:

Ha fehérrel van felfestve: ingyenes

kékkel: fizetős

zölddel: a helyi lakosoknak fenntartva

2015. márc. 4. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Ez egész Spanyolországban így van?
2015. márc. 4. 13:00
 9/10 anonim ***** válasza:

Ahol én lakom, ott is így van. A padkán végigfestett kék a fizetős zóna, sárgával ott tilos megállni.

Ahol meg kék, ott vannak parkolóórák bizonyos távolságra.

Múltkor lejárt az idő, várt egy bünti, de ott helyben még aznap a parkolóórán meg kellett nyomni a bünti gombot, az kiadott egy cetlit és ezt kellett a büntetési cédulával együtt a parkolóórában egy nyílásba bedobni. Valami 3 euró 50 környékén lehetett, szóval nem is brutál összeg.


De nyugi, ahol fizetős ott lehetőség is van a jegyvételre. De van sok helyen parkoló is (épületek alagsorában, mélygarázs sétány alatt, stb.

2015. márc. 4. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Jobb helyeken vehetsz parkolótárcsát a trafikban.
2015. márc. 24. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!